20 lat Warcrafta 2

20 lat Warcrafta 2

W tym miesiącu minęło nam dwadzieścia lat od czasu premiery Warcraft II: Tides of Darkness! 9 grudnia 1995 roku na półkach pojawiła się kontynuacja jakże popularnego RTSa - nikt nie przewidywał wtedy jakie MMO się z tego powstanie na przestrzeni kolejnych 10 lat :)

Jaki element był najbardziej innowacyjny w W2? Chyba trzeba tu postawić na możliwość grania online z więcej niż jednym graczem (do 8) - ten element na stałe zadomowił się w grach Blizzarda!


Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie Warcraft 2, gry w które obecnie gramy (od Starcrafta 2 po World of Warcraft) wyglądałyby zupełnie inaczej - nie mówiąc już o filmie Warcraft! :)

A zatem życzymy wam miłego świętowania! Chyba taka rocznica zasługuje na sięgnięcie do starego zakurzonego pudełka?

O wymagania się nie martwcie! Pójdzie już na win95! :)


Komentarze

Arhol 23. Grudzień 2015 - 20:44
Jest możliwość kupna jeszcze wc2? :P
klutz 23. Grudzień 2015 - 21:20
dołączam się do pytania, jednakże chodzi mi o wersje cyfrową, jest możliwość kupna takowej?
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 24. Grudzień 2015 - 13:59
Powiem tak - kilka lat temu istniało coś takiego jak 'Platynowa kolekcja - Antologia Blizzarda) - W2, D1 i SC2 z dodatkiem. Teraz chyba ciężej jest to dorwać, ale nadal po necie krąży - http://www.progamingshop.pl/blizzard-anthology/d-76147/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Natomiast na bnecie się niestety nie kupi. Ale może kiedyś przekonamy niebieskich, by dodali stare gry nie-bnetowe za darmo dla tych, którzy mają ich kontynuacje? To byłoby fajne...