Funkcje społecznościowe wkraczają do aplikacji Battle.net

Funkcje społecznościowe wkraczają do aplikacji Battle.net

Zapomnijcie o facebooku, teamspeaku i discordzie! Nadchodzi wreszcie moment, w którym kontakt ze znajomymi z gier nigdy nie był łatwiejszy! Aplikacja desktopowa Blizzarda oficjalnie przestaje być 'byle launcherem', a staje się pełnoprawną platformą społecznościową.

Co na nas czeka? Moc atrakcji!

Grupy

Budowa narzędzi grup przypomina Discordową - możliwość stworzenia wielu kanałów tekstowych oraz głosowych dla całkiem sporych społeczności. Dodatkowo administratorzy otrzymają narzędzia do zarządzania swoimi tworami. Funkcja obecnie jest dostępna w wersji beta-US.Profile

https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/content_folder_media/OXT0JIUYAZO01507150282621.jpgKoniec z szarą, zwykłą i nudną listą znajomych! Otrzymamy avatary, pole na wpisanie kilku słów o sobie oraz linki do mediów społecznościowych. Funkcja obecnie jest dostępna w wersji beta-US.

Czy tylko na tym to się skończy? Wątpliwe! Gracze od dłuższego czasu prosili bardziej rozwinięte narzędzia - na wzór Steamowych. Kto wie czy na Blizzconowym panelu "Blizzard Social – What's Next" nie usłyszymy o podwalinach systemu postów użytkowników, scentralizowanych osiągnięć oraz profilu przedstawiającego postępy we wszystkich grach?


Status "Niewidoczny"

Kolejny punkt z listy niezbędnych poprawek może zostać wykreślony! Otrzymamy możliwość ukrytego przebywania na battle.net oraz w grach.

Oczywiście jest to trochę skomplikowane w działaniu, gdyż:

  • będąc niewidocznym na czacie,
  • jesteś niewidoczny we wszystkich grach jako battle.tag lub RealID,
  • jesteś widoczny w WoWie jako postać

Spowodowane jest to oczywiście sposobem działania systemu znajomych w Azeroth - raczej na chwilę obecną nie mamy co liczyć na inne rozwiązanie tego problemu.


Aplikacja Battle.net dla smarthphona

Od ponad tygodnia mamy dostępną mobilną wersję Battle.net na Androida oraz iOSa. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście - serdecznie polecam Wam ją wypróbować! Programik waży zaledwie paręnaście megabajtów, poradzi sobie na praktycznie każdym smartphonie i pozwoli Wam pozostać w kontakcie ze znajomymi z gier.

Na chwilę obecną nie zawiera funkcji grup. Nie posiadamy również obecnie informacji o tym czy/kiedy zostana wprowadzone. Jednakże jesteśmy dobrej myśli!


Podsumowując...

... czeka nas wielki krok! Blizzard wreszcie postanowił nadgonić z poziomem funkcji społecznościowych, które mogą wyludnić zwykłe grupy facebookowe. Nie stanie się to oczywiście z dnia na dzień, ale kto wie - może za parę lat będziemy mogli otwarcie mówić o serwisie społecznościowym dla graczy Battle.net?