Literatura Blizzarda

Literatura Blizzarda

Książki Warcraft, Diablo, StarCraft - Jakie istnieją? Które zostały wydane w Polsce? Gdzie je można znaleźć? Jakże często te pytania przewijają się przez społeczności internetowe... czas wreszcie raz porządnie rozwiązać wszelkie wątpliwości!

Oto pełny spis księgozbioru blizzardowego. Jednakże uważajcie! Wstąpienie do tego świata może skutkować ogromną ilością godzin spędzonych poza światem rzeczywistym...


Spis Treści

  1. Informacje ogólne o Literaturze Blizzarda
  2. Diablo
  3. StarCraft
  4. WarCraft


Słowo wstępu o wydawnictwach polskich

Na przestrzeni lat obowiązywała jedna zasada: w jednym czasie tylko jedno wydawnictwo mogło publikować księgi Blizzarda. I tak rozpatrując z perspektywy lat były to następujące firmy:

Wydawnictwo ISA
do 2008
14 pozycji
Wydawnictwo Fabryka Słów
od 2012 do 2013
6 pozycji
Wydawnictwo Insignis
od 2014
10 pozycji (stan na III '17)Niestety, fakt takiej rozbieżności wydawczej odbija się na dostępie do starszych książek. Pozycje ISA chodzą na allegro jako białe kruki (po 100-150zł, używane). Pozycje Fabryki Słów podobnie, choć zdarza się znaleźć w księgarniach resztki nakładu. Jedynie pozycji wydane przez Insygnis są dostępne w sklepach.

Miałem również okazję zapytać się Fabryki Słów, czy wydadzą drugą część podzielonego przez nich 'Archiwum Diablo'. Niestety, poinformowali mnie, że nie mają licencji na wydawanie czy dodruk kolejnych książek Blizzarda.

W podobnym tonie odpowiedziało wydawnictwo ISA na pytanie o ewentualne dodruki.