Nowy sklep oraz system prezentów w aplikacji Battle.net

Nowy sklep oraz system prezentów w aplikacji Battle.net

Kolejna aktualizacja zawitała w aplikacji Blizzarda - tym razem nowości możemy zauważyć w systemie sklepu oraz podarunków, choć nadal wiemy że to nie jest ostatnie słowo w kwestii nowości!

Dla fanów wersji tl;dr polecam film prezentujący wszystkie ostatnie nowinki z aplikacji.Co można powiedzieć o szczegółach?

W kwestii samego sklepu - zachęcam do szybkiego przeklikania. Prezentuje się obecnie nowoczesnej oraz schludniej. Na plus pasek nawigacyjny z wszystkimi dostępnymi grami (proszę tylko by nie szaleć z doniesieniami o remasterach d2 i w3 - te gry zawsze były dostępne w sklepie!).


Ale przejdźmy do systemu giftowego - do tej pory oparty był on na samych kluczach, ewentualnie mailu. Wychodzimy na szczęście ze średniowiecza i otrzymujemy możliwość bezpośredniego wysyłania prezentów do znajomych.

Tutaj mała informacja - nie wszystkie produkty można w taki sposób wysłać znajomemu. Przykładowo abonament WoWa, czy starsze gry nadal opierają się na podaniu adresu mailowego.

Otrzymaliśmy prezent, jak go odebrać?

Na górnym pasku pojawiła się nowa ikonka prezentu, wraz z żółta kropką wskazująca nieodebrane prezenty. Jeśli jakiś na nasz oczekuje - wystarczy otworzyć okno prezentów i je dodać - proste! W przypadku gdy nie oczekują na nas prezenty - ikonka się nie wyświetli.

A w ramach testów - każdy otrzymał jeden pakiet klasycznych kart w HearthStone. Niestety nie ma możliwości zamieniania go na przykład na Spectral Tigera.Co dalej?

Prawdopodobnie wszystkie nagrody, które do tej pory w sposób niezorganizowany były dodawane bezpośrednio w grach trafią do tego panelu. Lecz czy doczekamy się takiego systemu podarunków jaki istnieje na Steamie, wraz z kartami i całym rynkiem wymiany? Na razie jest to wątpliwe.