ULEPSZANIE ZAKOŃCZONE!

ULEPSZANIE ZAKOŃCZONE!

Klasyk science-fiction od Blizzard Entertainment wyłania się z wrót przesyłowych z grafiką 4K Ultra HD, zremasterowaną warstwą audio i tą samą, ponadczasową strategiczną rozgrywką w czasie rzeczywistym, która zafascynowała całe pokolenie graczy.

PARYŻ – 15 sierpnia 2017 – Krążowniki i korsarze są w gotowości bojowej, a zerglingi ruszają do szturmu. StarCraft®: Remastered, stworzona z pieczołowitością i umiłowaniem modernizacja klasycznej strategii czasu rzeczywistego od Blizzard Entertainment, wraz z legendarnym dodatkiem Brood War®, jest JUŻ DOSTĘPNA. Grę można kupić w wersji cyfrowej na stronie www.starcraft.com oraz w sklepie Blizzard.

W ten sposób Blizzard obwieścił światu reinkarnację w mojej opinii największego hitu wszech czasów, gry kultowej i nieśmiertelnej: StarCraft z dodatkiem Brood War. I choć pierwotnie obawiałem się, że jest to element popularnego ostatnio trendu zbijania kokosów na „wersjach HD” klasyków, z czystym sumieniem mogę te obawy odrzucić. Gra naprawdę zyskała drugie życie.

Co się zmieniło? Wszystkie tekstury, ale także nakładki tekstowe (takie jak liczniki) dostosowano do wyświetlania w rozdzielczościach sięgających 4K. Warstwa dźwiękowa została zremasterowana, tak, aby i dzisiaj brzmiała epicko. Do całości dodane zostały ilustrowane przerywniki, a te filmowe doczekały się całkowitej renowacji, przy zachowaniu dawnego stylu i klimatu. Co najbardziej zaskakujące, możliwe jest przełączanie między trybem SD oraz HD w locie. Brawo Blizzard!

StarCraft: Remastered otrzymał także całkowicie nowy tryb sieciowy, z systemem meczowym i rankingowym, jak też możliwość zapisu w chmurze. A jeśli tego było mało – osoby pozostające przy (obecnie już darmowej) wersji klasycznej mogą rywalizować z tymi posiadającymi płatną, odpicowaną wersję.

Powyższe zmiany są sporą zachętą do poznania całej historii tworzącej uniwersum SC dla tych, którzy swoją przygodę zaczęli od StarCraft II. I choć jest to dziś możliwe za darmo w klasycznym SC:BR, to dostępność edycji remasterowanej dla wielu może okazać się czynnikiem decydującym o rzuceniu okiem na ten tytuł.

Koniecznie śledźcie naszą stronę i profil FB. Już wkrótce opublikujemy nowe materiały związane z odświeżonym klasykiem Blizzarda. Być może odpowiedzą one na jakże często powtarzane dziś pytanie: czy warto na SC:R wydać 15 euro (ok. 60 zł)?”.

Komentarze

Pandem 16. Sierpień 2017 - 9:56
Teraz pora na Diablo II Remastered
NoiRioN 16. Sierpień 2017 - 16:33
Grałbym... :)