Bizony na Pyrkonie 2017 - relacja

Bizony na Pyrkonie 2017 - relacja

Gdzie można spotkać Jainę Proudmoore rozmawiającą z Lordem Vaderem, który spaceruje w towarzystwie Geralta z Rivii? Oczywiście na Pyrkonie! W tym roku ekipa Blizzone dołożyła całkiem sporą cegiełkę do tego niesamowitego zlotu miłośników szeroko pojętej fantastyki. Zapraszam Was na relację z tego wydarzenia!

Blok Gier Elektronicznych

Dzięki współpracy z Blizzard Entertainment oraz producentem sprzętu komputerowego Aorus byliśmy w stanie udostępnić uczestnikom Pyrkonu naprawdę rozległą strefę, w której mogli oni do woli zagrywać się w gry Blizzarda. Poza Starcraftem II, Diablo III, Overwatchem, HearthStonem i Heroes of the Storm istniała możliwość zakosztowania klasyki - Diablo II, Diablo I, Warcraft III i Starcraft przyciągały zarówno fanów, którzy zagrywali się w te produkcje godzinami, jak i nowych graczy, którzy często byli wprowadzani do świata gry przez weteranów.

Od piątku do niedzieli, praktycznie cały czas, na naszym stoisku odbywały się różnorakie konkursy. Wuluxar, community manager Blizzarda, zorganizował naprawdę niesamowite nagrody, które sprawiły, że niejeden uczestnik poczuł się z pewnością jak w Boże Narodzenie. Quizy, mini turnieje czy wyzwania, podczas których można było zmierzyć się z różnymi osobistościami (np. wyzwać na pojedynek w Hearthstone Drwala Rębajło) przyciągały naprawdę rzesze miłośników produkcji Niebieskich. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy bawili się w naszej strefie - Wasza pozytywna energia nie miała sobie równych!

Podążaj za payload'em

Czym byłby zlot miłośników fantastyki bez cosplayu? Na naszym stoisku przez cały weekend zjawiały się postaci praktycznie ze wszystkich uniwersów Blizzarda, jednak to w sobotę odbyło się największe spotkanie cosplayerów. Za ładunkiem, przemieszczającym się przez cały Pyrkon, przybyła prawdziwa armia postaci z Overwatch! Łaski, D.vy, Żniwiarze - kogo tam nie było! Mieliśmy okazję zamienić kilka słów z trzema artystkami, z których każda dodatkowo zagrywa się wieczorami w najnowszą produkcję Blizzarda.

Sombra (w tej roli Issabel) zdradziła nam, że pomysł na strój zrodził się podczas gdy, wspólnie ze znajomymi z pracy, oglądała relację z Blizzconu 2016. Cosplayerka miała wtedy włosy ufarbowane na fioletowo, krótko przystrzyżone z jednej strony... Dokładnie - wszyscy wiemy jak uczesana jest Sombra, wybór był więc oczywisty. Zapytana o najtrudniejszy element projektu, którego tworzenie trwało aż miesiąc, Issabel stwierdziła od razu, że był nim płaszcz. Postać z gry niekoniecznie musi mieć figurę i ubranie, których proporcje odpowiadają tym "ludzkim", co utrudniało dopasowanie go do figury cosplayerki. Bardzo ciekawym elementem stroju Sombry była również broń, która powstała dzięki możliwościom jakie daje druk 3D.

Naszą uwagę przykuła również Łaska, jednak nie całkiem typowa, bo w stroju Wiedźmy. Kreacja ta przedstawiała oczywiście skórkę, którą mogliśmy zdobyć w Overwatchu podczas wydarzenia Halloweenowego. Megane przygotowywała go aż miesiąc i w jej przypadku największym problemem również był wykrój całości. Zapytana o wybór takiej a nie innej stylizacji odpowiedziała, że był on prosty, ponieważ Łaska jest jej mainem. Postaci z uniwersum Blizzarda nie są jedynymi, jakie Megane odtwarza - wcielała się także chociażby w Keirę Metz.

Kolejną postacią w niestandardowej skórce była Mei Księżycowa, którą odtwarzała Ewa, będąca zdecydowanie rekordzistką jeśli chodzi o szybkość w tworzeniu strojów - 5 dni + 4 godziny podczas samego Pyrkonu. Chciała ona odtworzyć jedną z mainowanych postaci z Overwatcha. Mając do wyboru Symmetrę, Łaskę i Mei wyszła z założenia, że strój tej ostatniej będzie najłatwiejszy do ukończenia przed Pyrkonem. Wybór wersji Księżycowej był oczywisty biorąc pod uwagę to, jak bardzo pasuje do niej złota broń odblokowywana za osiągnięcia w grze rankingowej! Ewa dopiero zaczyna przygodę z cosplayem postaci z gier, wcześniej skupiała się głównie na mangach i innych komiksach. Przy okazji życzymy jej powodzenia, ponieważ mierzy się właśnie z maturami.

Nie samym Blizzardem...

Pyrkon to nie tylko gry komputerowe Blizzarda, ale setki wykładów, warsztatów, larpów, spotkań, dyskusji i wielu, wielu, wielu innych wydarzeń, których nie sposób ogarnąć w całości. Ekipa Blizzone była w większości zajęta pracą przy stoisku udało się jednak wysłać swoich przedstawicieli chociażby na spotkanie z ojcem polskiego S.T.A.L.K.E.R.a Michałem Gołkowskim czy twórców z portalu Tvgry.

Warto zaznaczyć, że mieliśmy także swój bezpośredni udział w części wykładowej - każdego dnia Pyrkonu odbywała się jedna prelekcja dotycząca wybranej gry Blizzarda. W piątek o Overwatchu opowiadał Michał "HATE" Kędra, w sobotę o Heroes of the Storm Marek "Nelo" Kopyra, natomiast w niedzielę wykład dotyczący Starcrafta, który praktycznie zamykał Pyrkon wygłosił Krzysztof "Plantago" Kotynia.

Pyrkon był niesamowitym wydarzeniem, które naładowało nam baterie na następne tygodnie. Ze swojej strony dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko i zapraszamy za rok!