Blizzone 2015

Blizzone 2015

Latka lecą... A my nadal niezmiennie nerdzimy przed pecetami, grając i dzieląc się z Wami naszą pasją. Cieszymy się, że mimo wzlotów i upadków jesteście z nami, wspierając nas coraz częściej miłymi słowami, które umacniają nas w dalszej pracy.


Pamiętacie poprzednią wersję Blizzone? Początkowym założeniem serwisu było stworzenie czegoś na wzór Reddita, gdzie każdy użytkownik mógłby wrzucać własne treści, a my mocno byśmy je moderowali. Niestety rozwiązanie to troszkę rozminęło się z naszym wyobrażeniem - obszerne newsy spadały szybko i nie przykuwały należnej im uwagi, tym samym proste wpisy jak np. obrazki i memy zyskiwały dużą atencję, przez co autorzy mogli odczuć spory niedosyt w odbiorze i tworzeniu obszernych treści. Stąd decyzja żeby powrócić do starego schematu... przy okazji zmieniając troszkę aranżację strony :3
Styczeń - Luty

Rok zaczęliśmy z przytupem! Rozdanie 270 kluczy do bety Heroes of the Storm wydaje się prostym zadaniem - ale uwierzcie, nie jest! Raz że musieliśmy spędzić sporo czasu ustalając zasady konkursów, a nieporównywalnie więcej sprawdzając Wasze zgłoszenia. Smutne jest, że w Polsce nadal króluje mentalność cebulactwa i podczas tych kilku dni konkursów spotkaliśmy się zarówno z zarzutami o oszustwo jak i obelgami. Jednakże na każde wiadro goryczy przypadała kropelka ciepłego słowa, a i przybyło nam trochę nowych czytelników.

Wznowiliśmy również BSG Cup oraz PD Cup, dla weteranów sceny Starcrafta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy również Storm Cup, który jednak po dobrym pierwszym rozdaniu, rozpadł się bardzo szybko, z powodu na drastycznie malejące zainteresowanie. No i nasz nowy caster HotSa - Chocapicc - został przez to bezrobotny. Całe szczęście że ESL się nim zaopiekował. Kappa. :P


Marzec

I znowu porządny początek - wyprawa i relacja z targów PAX East w Bostonie. Dzięki uprzejmości Blizzarda udało się nam zagrać w Overwatcha - to była druga możliwość po ubiegłorocznym BlizzConie! Przy okazji poznaliśmy McCree i Zaryę. Dodatkowo szczegóły o becie Heroes of the Storm i przygodzie Blackrock Mountain - działo się!

Otrzymaliśmy również małą nagrodę - zostaliśmy uhonorowani kilkoma porterami przywódców społeczności StarCrafta!


Kwiecień

Pierwszy kwietnia! Blizz zawsze szaleje, ale my nie zostaliśmy w tyle! Wygrał jednomyślnie artykuł o HearthStone na telegazetę - zresztą poczytajcie sami!

Ciekawe również były nasze relacje ze startu Tokenu WoWa - gdzie te czasy gdy kosztował 40k... ehh..


Maj - Czerwiec

Kolejny sezon turniejowy! Dotrzymał nam kroku aż do sezonu wakacyjnego. I w między czasie - premiera Heroes of the Storm, pamiętna impreza w Londynie które na dobre otworzyła okres w którym Blizzard zamieszał na rynku gier z gatunku Moba.


Lipiec - Sierpień

Wakacje zawsze szybko uciekają, jednakże nudzić się wtedy nie było kiedy! Pojawiła się masa wieczornych wydarzeń na stronie, teamspeaku i streamie. Dzięki JJowi oraz Dixowi praktycznie codziennie było można wpaść i pogadać o StarCraftcie w miłym klimacie i towarzystwie.

W lipcu przenieśliśmy się na Twitcha ze streamami - lepsze narzędzia pozwoliły nam uzyskac lepszą jakość.

W sierpniu - Wielki Turniej. Kolejna nowośc w HSie w tym roku. Do tego 5 urodziny SC2, zapowiedź Legionu na GamesComie. W przerwie między fangazmami porozdawaliśmy kolejne klucze - tym razem do bety Legacy.

I wreszcie - 22 września 2015: Blizzone.pl oficjalnie wychodzi z wersji beta!


Wrzesień - Październik

WCS w Krakowie! Wspaniała impreza która pozostanie w pamięci nie tylko dzięki dojściu do finału MaNy, ale również dzięki atmosferze jaka panowała na widowni - no i ten cinematic! A to co dla nas najważniejsze - po sobotnich rozgrywkach urządziliśmy pierwszy zlot w Krakowie! Zabawy było nie mało!

A ledwo się Kraków skończył to już gnaliśmy do Pragi na Road to BlizzCon - impreza wielokrotnie wieksza od poprzedniej... no ale to już nie było to samo :) Nie ten doping! Ale i tak wszyscy bawili się doskonale przy ponownym spotkaniu.

Na koniec miesiąca jeszcze tylko start bety Overwatcha... i można przejść do rzeczy poważnych!


Listopad

BlizzCon! 3 nieprzespane noce transmisji z eventu. Ale tu najlepiej odeslę was do obszernego podsumowania - http://blizzone.pl/blizzard/podsumowanie-blizzcon-...

Premiera StarCrafta 2! Specjalnie na ten dzień zrobiliśmy film 'My Life for Aiur' - wyszło cudnie, dziękujemy raz jeszcze za wasze filmy! https://www.facebook.com/BlizzonePolska/videos/438...

Pod koniec jeszcze tylko szybkie weekendowe testy Overwatcha - i dochodzimy do końca roku.


Grudzień

Po roku snucia planów wreszcie udało się stworzyć TopBlizz - muzyczną toplistę muzyki z uniwersów Blizzarda. Czy będzie ona cykliczna? Czas pokaże!


I tradycyjnie wypada mi podziękować wszystkim za ten rok pracy! Od redaktorów przez casterów po administratorów - wszyscy wykonali świetną robotę!

Dodatkowy uśmiech do CMów Blizzarda. Jak to trafnie napisałem w zeszłym roku "za anielską cierpliwość do nas" w naszym ciągłym gderaniu co jest źle, co trzeba poprawić itp.

Na koniec podziękowania dla Ciebie drogi czytelniku - za przebrnięcie przez zwały powyższego tekstu, za każdy zostawiony komentarz, którym mogliśmy się sugerować przy poprawie jakości serwisu, oraz za każdy 'lajk' po artykułem, który motywował nas do dalszej pracy.


Do zobaczenia w 2016 roku! Roku Warcrafta, Overwatcha, Legionu... i kto wie jakich zapowiedzi?

Niskich pingów i stabilnych łączy!