Kolejne niespodzianki ujawnione! #GRAMYGRUBO z PGA

Kolejne niespodzianki ujawnione! #GRAMYGRUBO z PGA

Spora dawka niespodzianek i innych atrakcji czeka na Was na Poznan Game Arena! Informujemy o kolejnych z nich!

Na tegorocznym PGA grają grubo. Odbędzie się na nim m.in. pierwsza w Polsce publiczna prezentacja Xboxa One X. Konsola ta staje w szranki z podrasowaną PS4 Pro i zdecydowanie warto rzucić na to okiem osobiście, szczególnie, że zaprezentowane zostaną najlepsze tegoroczne exclusive'y oraz kluczowe tytuły premierowe! Specjalnie przygotowana strefa Xbox One X pozwoli na samodzielne wypróbowanie najnowszego urządzenia Xbox jeszcze przed jego premierą, jak również sprawdzenie najpopularniejszych gier w jakości 4K, w tym m.in. Forza Motorsport 7 oraz Assassin’s Creed Origins. Więcej informacji o samej konsoli znajdziecie na http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one-x. Źródło: PGA.

Ponadto, w trakcie wydarzenia odbędzie się kolejna edycja Game Industry Conference, czyli Zjazdu Twórców Gier. To największa konferencja dotycząca tworzenia gier w Polsce. Liczby mówią same za siebie – zeszłoroczna edycja to 126 prelegentów, 120 prelekcji i 3100 uczestników. Konferencja jest adresowana do twórców i pasjonatów tworzenia gier, a jej głównym celem jest zapewnienie wszystkim uczestnikom środowiska do zawierania kontaktów biznesowych, miejsca do dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń.

Na uwagę zasługuje obecność tegorocznych gości specjalnych:

John Romero – amerykański game designer współzałożyciel id Software i autor takich gier jak Wolfenstein 3D, Doom czy Quake. Jest główną gwiazdą odbywającego się w ramach GIC wydarzenia Intel Buzz Workshop.

Daniel Dociu – urodzony w Rumunii Art Director Amazon Games Studios. Pracował dla Ncsoft North America, ArenaNet, Square, Electronic Arts I Zipper Interactive. Pracował nad serią FIFA, Guild Wars, Need for Speed, Half-Life 2 i wieloma innymi grami.

Chris Bourassa – jest dyrektorem kreatywnym, artystą i współtwórcą Red Hook Studios, gdzie pracuje nad Darkest Dungeon. Chris od 15 lat jest dyrektorem artystycznym i concept artystą, pracował nad wieloma grami wideo i animowanymi programami telewizyjnymi.

Josh Sawyer – game designer specjalizujący się w grach RPG. Współtwórca takich hitów jak Icewind Dale, Fallout III, Neverwinter Nights i Fallout: New Vegas. Jego najnowszym dziełem jest świetnie przyjęta gra Pillars of Eternity.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji: http://gic.gd/pl/. Źródło: PGA.

Wciąż mało? PGA i na to ma radę. W tym roku na wydarzeniu zagości Muzeum Gier Wideo, nowy projekt Collegium da Vinci (dawna Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu), Estrady Poznańskiej oraz Fundacji Indie Games Polska. Jednak nie dajcie się zwieść nazwie, bowiem ze zwyczajnym muzealnym spokojem i porządkiem wiele wspólnego mieć to nie będzie. Wyróżniający ma być unikalny, interaktywny sposób prezentacji całej ekspozycji.

Na wystawie zobaczycie historie gier z trzech różnych perspektyw. Pierwsza z nich, wystawa statyczna, będzie opowiadać historię rozwoju gier. Druga odbędzie się w specjalnej strefie filmowej, gdzie odwiedzający będą mogli podziwiać 4 produkcje filmowe obrazujące czas pionierów, magię gier 8-bitowych oraz dalszą profesjonalizację gier. Będzie też część interaktywna, z możliwością zagrania w kultowe tytuły gier w tym Electro Body, Firefight, Robbo.

Od lat podczas PGA stawiamy na aspekt edukacyjny tworząc między innymi Game Industry Conference, czy też organizując od lat strefę Retro Games. W tym roku (...) postanowiliśmy pójść o krok dalej organizując wystawę Muzeum Gier Wideo. Jesteśmy pewni, że dla młodych ludzi strefa, w której będą mogli zobaczyć od czego rozpoczynała się historia gier, będzie wydarzeniem wyjątkowym (...)

– mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor targów Poznań Game Arena.

(...) Z ciekawością obserwujemy rozwój branży mediów interaktywnych i sami podążamy tym tropem. Nie zapominamy jednak o korzeniach i kultowych tytułach, które każdy gracz powinien znać. Wystawa jest doskonałą okazją, aby cofnąć się w czasie i pograć na „zabytkowym” sprzęcie

– Agata Skibicka, PR Manager Collegium Da Vinci.

Muzeum Gier Wideo podczas PGA znajdziecie w pawilonie 5A. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Źródło: Informacja Prasowa.

Pozostaje nam napisać: Do zobaczenia! Widzimy się już w najbliższy piątek na Poznań Game Arena 2017!