Przyszłość Sanktuarium - czy szykuje się przełom?

Przyszłość Sanktuarium - czy szykuje się przełom?

Tak to już jest - w najmniejszych posunięciach Blizzarda doszukujemy się niezmierzonych tajemnic! Od rejestracji nowej domeny, przez mała karteczkę na nowej mapie w Overwatch, po otwieranie nowych stanowisk pracy w Blizzardzie.

I właśnie tą ostatnią wypisaną przeze mnie opcją, Blizzard rozpalił po raz kolejny rzesze fanów. A pojawiły się tylko trzy niepozorne stanowiska!Tłumacząc na język ludzki:

  • Artysta od oświetlenia - tworzenie cieni w grze, operacje światłem, efektami wizualnymi itd
  • Starszy artysta od postaci - tworzenie tekstur wraz z nakładaniem ich na obiekty, tworzenie postaci
  • Starszy artysta koncepcyjny - tworzenie artworków koncepcyjnych postaci, lokacji, środowiska

Wszystkie trzy pozycje są opisane jako 'Projekt nieogłoszony', wraz z dopiskiem na stronach ze szczegółami:

Blizzard poszukuje uzdolnionego artysty z pasją, do pracy nad następna grą!


Brzmi ciekawie? A i owszem! Ale niestety to wszystko, co mamy oficjalnie ogłoszone.. Dalej mogę już tylko snuć teorie!


Kiedy czegoś więcej możemy się dowiedzieć?

Widzę tutaj trzy opcje:

  • Blizzcon - najbardziej prawdopodobna opcja na ogłaszanie nowych produktów Blizza
  • GamesCom/Pax/itd - Reaper of Souls został zapowiedziany na GamesComie w 2013 roku - kto wie, czy powtórka z rozrywki nam się nie szykuje?
  • Nie w tym roku! - kto wie, czy to nie jest wstęp do jakiegoś długoterminowego projektu?


Co to może być?

Wszystkie te stanowiska znajdują się w dziale Diablo, ale również nie ma w całej bazie ofert żadnych innych stanowisk na nieogłoszone produkty, a zatem spokojnie możemy przyjąć, że nowy produkt ma wyłączny związek z uniwersum Diablo.

Spróbujmy zatem rzucić parę pomysłów - oczywiście to są wyłącznie moje strzały, niepotwierdzone żadnymi oficjalnymi ogłoszeniami Blizzarda.

Nazwa Szansa Opis
Diablo 3: dodatek 2 Wysoka
Wróżyliśmy go już na ubiegłoroczny BlizzCon. Ostatecznie fabularnie nie jesteśmy w pełni zaspokojeni po RoSie - pewne wątki nadal wymagają wykończenia.
Co więcej: daty premier! Diablo 3 (2012), Diablo 3: RoS (2014) - wypadałoby zaznaczyć chyba w 2017 obecność Diablo na scenie gier?
I jeszcze jedna wskazówka - plan wydawczy Blizza, który wypłyną w 2010 roku. Oczywiście widać na pierwszy rzut oka jak bardzo się zmienił! Ale mimo to - D3: exp 2 dumnie się prezentuje!Soulstone: Minions of Diablo Niska
Coś, co fani karcianek od razu podłapali po pokazach HearthStone. Zresztą chyba każdy zadawał sobie pytanie, jak wyglądałby HS w aranżacji Diablo oraz StarCrafta. Za tym pomysłem przemawia fakt, że Blizz dysponuje już gotową infrastrukturą pod taką grę - nawet nie potrzeba nowych programistów!
Gorzej z przeciwnościami: dwie karcianki mogą powodować konsternację wśród graczy (na czym się skupić) oraz wśród ich portfeli. Po co robić dwa super podobne produkty, skoro można się skupić na jednym by rósł w siłę.
World of Sanctuary
Bardzo niska
Móc zwiedzić bez ograniczeń świat Diablo - czego chcieć więcej?! Od skutych lodem północnych gór Barbarzyńców, przez pustynie okalające Lut Gholein, po dżungle Kurast oraz niziny Zachodnich Ziem. A przecież jeszcze mamy Królestwo Niebios oraz Płonące Piekła - multum możliwości!
Co przemawia na niekorzyść? Najbardziej to, że pomysł był już dwukrotnie rozważany przez:
  • Blizzard North - "Kochamy diablo takie, jakie jest i nie czujemy potrzeby łączenia w jednej grze tysięcy graczy"
  • Blizzard Ent. - Był taki pomysł na ewolucję Diablo 3, jednakże Jay Wilson orzekł społeczności, że szeroka fabuła w żaden sposób nie komponuje się z fabułą znaną z Diablo 2.
  • I tak od dwóch lat pomysł został zakopany głęboko pod katedra w Tristram.. aczkolwiek kto wie, wiemy jak czasem takie zakopywanie może się skończyć, tym bardziej przy uniwersum, które tak ładnie jest karmione literaturą.


Diablo 4
Żadna
Część trzecia na tyle dobrze sobie radzi, że żal byłoby ją uśmiercać. Tym bardziej, że wygrała by wtedy nagrodę na "Grę z najbardziej niedokończoną fabułą". Nawet takiej możliwości nie biorę pod uwagę, choć jak wiemy - w Chinach już grają w Diablo 5 :)Komentarze

Obrazek użytkownika Creator
Creator 3. Marzec 2016 - 14:02
Dodatek albo i nawet nie, tylko jakieś dodatki z mikropłatności. Platyna nadchodzi.
Obrazek użytkownika Creator
Creator 3. Marzec 2016 - 14:02
Dodatek albo i nie, tylko jakieś elementy mikropłatności. Platyna nadchodzi.