ESL Heroes of the Storm Championship - Leicester

ESL Heroes of the Storm Championship - Leicester

Zawody w Anglii rozpoczynają się już jutro. Studio ESL przygotowane. Otrzymaliśmy informacje, że gracze już są po pierwszych sesjach zdjęciowych i rozpoczynają swój practice day. My natomiast redakcją Blizzone.pl przygotowaliśmy dla Was kompendium, które pozwoli Wam śledzić całe rozgrywki.

Zacznijmy oczywiście od tego kto będzie nam zdawał relację z całego eventu i kogo zobaczymy w Analyst Desku. Najważniejszym punktem programu, jeśli chodzi o hostowanie turnieju, będzie legenda światowego esportu, która zawsze stawała na wysokości zadania - Paul "Redeye" Chaloner. Obok niego pojawi się niezawodny Michael "KendricSwish" Kratzer, dla którego będzie to już kolejny event Heroes of the Storm podczas którego pojawi się w roli Hosta.

Tak samo ważny jak odpowiedni prowadzący, jak i nie ważniejszy, są komentatorzy. To oni będą umilać nam odbiór turnieju komentując rozgrywki. Aktualnie mamy czterech casterów w Leicester: James "Kaelaris" Carrol, Manuel "Grubby" Schenkhuizen, Christopher "Tetcher" Ivermee oraz Thomas "Khaldor" Kilian. Zasilą oni również między meczami Analyst Desk, w którym pojawi się były gracz Tempo Storm: Wade "Dreadnaught" Penfold w roli analityka.

Na turnieju znajduje się pula nagród wynosząca 100 tysięcy dolarów. Całość zostanie podzielona między drużyny w następujący sposób.

1. miejsce - 25,000 $
2. miejsce - 20,000 $
3-4. miejsce - 15,000 $
5-6. miejsce - 10,000 $
7-8. miejsce - 5,000 $

Dodatkowo ten kto wygra cały event otrzymuje slot na globalne finały, a to liczy się dla wszystkich drużyn najbardziej, bo będą mogli tam walczyć o 500,000 $ i tytuł mistrza letniego sezonu.

BRACKET

Grupa A składa się z Team Liquid, Silenced Monkeys, mYinsanity oraz Casual Logic Gaming. Zarówno SM jak i CLG są to polskie składy. Ci ostatni, składający się z zawodników Euronics oraz byłego Gamers2, dostali się na event w ostatnim momencie po tym jak Epsilon Gaming nie otrzymało wizy. Poprosiliśmy również o wypowiedź PtRa i Girolamo na temat tego kto wyjdzie z grupy.

Piotr "PtR" Cechmistrz:

"Z tej grupy na pewno wyjdzie Team Liquid. Jest to obok Team Dignitas jedyna Tier 1 drużyna i nie powinna mieć problemu z awansem. Gorzej jest w przypadku drugiego miejsca. Z jednej strony mamy mYinsanity, które online spisuje się słabo, ale zaskoczyli nas podczas ostatnich zawodów w Katowicach. Mamy Silenced Monkeys, które prezentuje się solidnie, ale brakuje im doświadczenia lanowego. Również CLG ostatnio urwało mapę dla Dignitas podczas kwalifikacji do Dreamhacka. Na ten moment powiedziałbym Liquid oraz mYinstanity."

Michał "Girolamo" Grzech:

"Pierwszą drużyną która sądzę że wyjdzie z grupy A jest Team Liquid. Dostali się oni z pierwszych kwalifikacji nie przegrywając żadnej mapy. Wygrywając wszystkie mecze udowodnili że posiadają bardzo wysoką formę - jeśli ją utrzymają, bez problemu poradzą sobie w pierwszym meczu z Polakami oraz kolejnymi przeciwnikami. Drugim teamem prawdopodobnie będzie mYinsanity. Co prawda nie radzili sobie najlepiej w eliminacjach lecz mają bardzo duże doświadczenie lanowe więc na pewno poradzą sobie z wyjściem z grupy. Pomimo że z całego serca kibicuję rodakom, nie wypadają oni najlepiej. Silenced Monkeys niestety nie mają zbyt dużego doświadczenia lanowego, przez co ich pozycja jest mocno zagrożona. Casual Logic Gaming również nie będą mieli łatwo. Tak naprawdę dostali się do turnieju w ostatnim momencie na miejsce Epsilon Gaming."Grupa B to grupa śmierci tego turnieju. Znajduje się tam Team Dignitas, Fnatic, Na'Vi oraz The Sandwich Monkeys. Tutaj naszym przedstawicielem będzie Adrian "adrd" Wójcik, który reprezentuje barwy TSaM. Jednak przy takim towarzystwie w grupie dojście do playoffów może być dużym wyzwaniem.

Piotr "PtR" Cechmistrz:

"Tutaj pewniakiem jest Team Dignitas. Tier 1 drużyna, najbardziej stabilna i prezentująca najwyższy poziom w Europie. Dalej natomiast mamy trzy całkiem mocne drużyny. Osobiście obstawiałbym Na'Vi. TSaM nie wydaje mi się, aby podjęło wyzwanie. Ewentualnie może namieszać Fnatic."

Michał "Girolamo" Grzech:

"W grupie B sytuacja jest trochę trudniejsza. TSaM w mojej opinii nie wyjdzie z grupy. Prezentują oni bardzo wysoki poziom lecz przeciwnicy którzy im się trafili są zdecydowanie silniejsi od nich. Z pozostałych trzech drużyn, naprawdę ciężko powiedzieć kto wypadnie najlepiej, a kto nie dostanie przepustki dalej. Wszystkie teamy prezentują bardzo zbliżony poziom. Z tego co widzieliśmy w przeszłości - Team Dignitas zawsze bardzo dobrze sobie radzi na lanach, dlatego sądzę że to oni wyjdą z grupy jako liderzy. Drugą drużyną być może będzie Fnatic. Pokonali oni w kwalifikacjach Na'Vi przez co w ostatnim czasie być może lepiej sobie radzą. Jeśli powtórzą oni sukces - Na'Vi odpadnie, a to Fnatic wyjdzie z grupy."


Zawody jak wspomnieliśmy na początku rozpoczynają się jutro. Pierwsze mecze już o 10:30 i będzie to Bo3 między Team Liquid i SIlenced Monkeys także włączać komputer, iść na wagary i dopingować Polaków. Grupa B swoje zmagania przeprowadzi w sobotę, a w niedzielę odbędą się półfinały i finał. Całość możemy oglądać na oficjalnym strumyku ESL: Stream

Dodatkowo jest możliwość wygrania portretu. Cały proces i detale o tym jak go zdobyć możecie przeczytać w artykule Eridora: Letnie Portrety 2016.

Będziemy się starali Was informować na bieżąco o tym co dzieje w Leicester i o poczynaniach Polaków podczas turnieju. Zarówno aktywny będzie nasz Twitter jak i zachęcamy społeczność Heroes of the Storm do zawitania na Teamspeak: ts3.blizzone.pl gdzie możemy wspólnie oglądać zawody. Będzie to już kolejny taki turniej, który będziemy wspólnie dopingować na TS3.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym małym kompendium przybliżyły Wam na jakich zasadach odbędą się jutrzejsze zawody. Liczymy na wasze wsparcie dla polskich drużyn i liczną obecność na wszystkich strumykach, aby wspólnie pokazać jakie liczby generuje Heroes of the Storm oraz jak ważną częścią tej sceny jest polska społeczność. Do zobaczenia w Nexusie!