GoodGame Expo - Turniej Heroes of the Storm

GoodGame Expo - Turniej Heroes of the Storm

W miniony weekend odbyły się targi GoodGame Expo, które były połączone z warszawskim Comic Conem. Jak każdy wie, targi trwały 4 dni, lecz to co nas najbardziej interesowało, można było dopiero zobaczyć w sobotę oraz niedzielę.


W sobotę na terenie hali "C", na stanowisku GameRagon odbył się turniej Heroes of the Storm. Do wygrania było mnóstwo ciekawych nagród, o łącznej wartości 3500 PLN:

  • 1 miejsce: 5x dyski zewnętrzne 500GB, 5x karta upominkowa G2A o wartości 5EUR, 5x figurki NECA, kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
  • 2 miejsce: 5x mysz ASUS Cerberus, gadżety ASUS, kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
  • 3 miejsce: mysz gamingowa, klawiatura gamingowa, gadżety GameRagon, kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
  • 4 i 5: kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. Co prawda dotarło tylko 5 z nich - nie oznacza to jednak, że emocje były z tego powodu mniejsze. Do turnieju stawiły się następujące drużyny:
  • Trzymaj gardę, pięści twarde
  • Just4Fun
  • Inicjatywa
  • Taruo Party
  • Turning Point

Z racji tego, że pojawiła się tylko połowa drużyn organizatorzy wykazali się elastycznością, natychmiast zmieniając system rozgrywki na Bo2.


W sobotę o godzinie 10:00 rozpoczęła się faza eliminacji, która trwała, aż do godziny 21:00. Niedziela natomiast zaowocowała wspaniałymi zmaganiami w finale - bój był zacięty i żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Ostatecznie najlepsi okazali się Taruo Party, którzy praktycznie rozgromili swoich przeciwników - jeden mecz trwał 5:30 i nikt nie mógł w to uwierzyć.
Niżej przedstawiamy wam tabelę rozgrywek i jak sami możecie zauważyć Taruo zdominowało rozgrywki.


Z pewnością zainteresowanie turniejem wzrosło, dzięki obecności Xardas182 (występującego w drużynie Taruo Party) oraz Wilq - dwóch osób znanych na polskiej scenie Heroes of the Storm. Zmagania podziwiało wiele osób, które po meczach podpytywały zawodników o ich przebieg i uzasadnienie postępowania w czasie poszczególnych sytuacji.



Poniżej prezentujemy zwycięzców GR CUP na GoodGame Expo - Taruo Party. Gratulujemy!



Drugie miejsce zajęła drużyna Just4Fun


Turniej na trzecim miejscu zakończyła drużyna Trzymaj Gardę.



Oczywiście nie obyło się bez problemów technicznych pierwszego dnia, gdy drużyna Trzymaj Gardę miała problemy z zalogowaniem się, natomiast drugiego dnia "uśmiercili" laptopa podczas banowania postaci - pozdrawiamy Was, chłopaki! Na szczęście początkowe trudności nie przeszkodziły im w zajęciu dobrej pozycji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałe widowisko i zaprezentowanie swoich umiejętności, będących na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku weźmie udział jeszcze więcej drużyn, dostarczając nam kolejne, olbrzymie dawki emocji!