Heroes Global Championship: nowa era dla nowych bohaterów

Heroes Global Championship: nowa era dla nowych bohaterów

Przed nami weekend otwarcia rozgrywek Heroes Global Championship (HGC). Szesnaście najlepszych drużyn w Heroes of the Storm® (osiem w Ameryce Północnej i osiem w Europie), rozpocznie walkę o mistrzowskie laury w nowych ligach, w ramach nowej struktury oraz na niespotykanym dotychczas poziomie profesjonalizmu. Kiedy do tych zespołów dołączą drużyny z Korei oraz Chin, rozpocznie niesamowity rok z e-sportem w Heroes of the Storm.

Pierwszy mecz HGC 2017 zostanie rozegrany 20 stycznia (piątek), o godzinie 18:00 czasu polskiego między drużyną Team Dignitas i Misfits. Wszystkie mecze tych rozgrywek będą się toczyć do trzech zwycięstw. Pełny harmonogram tygodnia otwarcia w Ameryce Północnej i w Europie przedstawia się następująco:

Piątek: 20 stycznia Sobota: 21 stycznia Niedziela: 22 stycznia
Mecz EU #1
18:00 CET
Team Dignitas
vs.
Misfits
beGenius ESC
vs.
Synergy
TRICKED eSports
vs.
Team expert
Mecz EU #2
20:30 CET
Team expert
vs.
Diamond Skin
Fnatic
vs.
TRICKED eSport
Misfits
vs.
Fnatic
Mecz NA #1
23:00 CET
Tempo Storm
vs.
Team Naventic
Superstars
vs.
Team Freedom
B Step
vs.
Team 8
Mecz NA #2
1:30 CET (+1 dzień)
Team 8
vs.
No Tomorrow
Gale Force Esports
vs.
B Step
Team Naventic
vs.
Gale Force Esports

Jakie wieści ze wschodu? Siedem ostatnich zespołów HGC z Korei zostanie wyłonionych do dnia 22 stycznia po zakończeniu kwalifikacji, a sezon HGC rozpocznie się tam 5 lutego. Wszystkie mecze w ramach planowych rozgrywek sezonowych zostaną rozegrane na żywo w studio OGN i będą transmitowane na żywo w języku angielskim na oficjalnych kanałach społecznościowych Heroes of the Storm (Facebook i Twitch). Wszystkie mecze w ramach tego sezonu HGC będą się toczyć do trzech zwycięstw i będą przez cały sezon transmitowane na żywo w weekendy (start w piątki o 10:00).

Na stanowiskach komentatorskich zasiądą w tym roku Gillyweed oraz Dreadnaught (Ameryka Północna), Khaldor i Trikslyr (Europa) oraz Wolf i Gclef (Korea). Komentatorzy z półkuli zachodniej zjechali się już w południowej Kalifornii, gdzie będą dla nas komentować i analizować kolejne starcia.

Gość specjalny zastąpi Khaldora w pierwszym tygodniu rozgrywek, co pozwoli mu na spakowanie walizek i podróż na zachód.

Rozgrywki Eastern Skirmishes

W Chinach gospodarzami rozgrywek HGC Gold League będzie Netease we współpracy z Blizzard Entertainment. W regionie trwają jeszcze rozgrywki Gold Series i dołączy on do wspólnej zabawy w ramach HGC w okolicach pierwszej imprezy z cyklu Eastern Clash.

Regiony Korei i Chin będzie w ramach lig HGC reprezentować po osiem zespołów. Każdy region przeprowadzi własne rozgrywki Crucible, w których nowi pretendenci do tytułów zmagać się będą o miejsce wśród najlepszych.

Wszystkie mecze HGC w Ameryce Północnej, Europie oraz Korei będą transmitowane na kanałach twitch.tv/BlizzHeroes oraz Facebook.com/HeroesEsports, na których relacje na żywo będzie można oglądać przez cały sezon od piątku do niedzieli. Między meczami europejskimi a północnoamerykańskimi planujemy godzinne przerwy, zaś między północnoamerykańskimi a koreańskimi – czterogodzinne.

Po kilku tygodniach planowych rozgrywek sezonowych rozpoczną się pierwsze starcia pokazowe. Western Clash odbędzie się podczas IEM w Katowicach, w dniach 3-5 marca. Zakwalifikowane drużyny z Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Łacińskiej oraz Australii i Nowej Zelandii zmierzą się o nagrody, których łączna wartość wyniesie 100 000 USD. 17 marca w Gold Series Stadium w Szanghaju będą zaś mieć miejsce rozgrywki Eastern Clash, gdzie drużyny z Chin, Korei, Tajwanu oraz Azji Południowo-Wschodniej zawalczą o nagrody o łącznej wartości 100 000 USD.

Z radością pragniemy także ogłosić wstępne informacje dotyczące pierwszego dużego międzynarodowego turnieju w tym roku – Mid-Season Brawl. Podczas MSB, e-sportowa scena Heroes of the Storm powróci na DreamHack Summer w szwedzkim Jönköping, 17 czerwca, a dwanaście najlepszych drużyn HGC z całego świata będzie miało do zgarnięcia nagrody o łącznej wartości 250 000 USD.

Zapowiada się niezwykle ekscytujący rok dla sceny e-sportowej w Heroes of the Storm. Już od 20 stycznia, kiedy to oficjalnie rozpoczną się rozgrywki HGC, będziemy z wypiekami na twarzach śledzić wyczyny naszych ulubionych zespołów. Dołączcie do nas 17 stycznia, kiedy to uruchomimy ponownie oficjalną stronę internetową HGC. Znajdziecie tam zaktualizowany harmonogram na cały sezon 2017, jak również tabele ligowe, wiadomości, materiały wideo na żądanie i wiele więcej.