Jednostka specjalna STORM, oraz remaster Sonii i Medivha

Jednostka specjalna STORM, oraz remaster Sonii i Medivha

Blizzard powoli, acz konsekwentnie, wprowadza w życie swoją nową politykę dotyczącą dodawania zawartości do Heroes of the Storm, której sedno zawiera się w zdaniu: mniej, a częściej. Owoce tej polityki możecie podziwiać już teraz.

Koniec z dużymi patchami wrzucającymi do gry hurtowe ilości zmian i nowości. Blizzard skupia się na mniejszych łatkach wprowadzających nową zawartość w mniejszych porcjach, tak, żeby nikt nie czuł się przygnieciony ilością nowego contentu i mógł skupić się na wszystkich nowinkach – tak brzmi nowa strategia wydawnicza, dotycząca Heroes of the Storm, o której więcej możecie dowiedzieć się z wywiadu z Alanem Dabiri i Matthew Cooperem. W praktyce oznacza to, m.in. oddzielenie premier nowych bohaterów, od nowych skórek, czy remasterów starszych postaci.

Pierwsze owoce tej polityki mogliśmy oglądać już przy okazji eventu Mecha Storm. Teraz Blizzard idzie za ciosem i serwuje nam kolejną porcję nowości.

Jednostka specjalna STORM

Nadchodzi kres bezprawia i chaosu w Nexusie, bowiem na horyzoncie pojawią się oddział do zadań specjalnych, znany jako STORM (skrótowiec od angielskiego: Specialized Tactical Operations and Rescue Missions). W jego skład wchodzą Gliniarz Greymane, Egzekutorka Johanna, oraz Ratowniczka Morales, wszyscy uzbrojeni w nowe skórki i gotowi zaprowadzić ład i porządek twardą ręką prawa. Nową zawartość możecie obejrzeć na poniższym, wypełnionym adrenaliną, filmiku:

Każda z trzech nowy skórek ma status epickiej i jest dostępna do stworzenia za odłamki, co w połączeniu z faktem, że stanowią one nową zawartość, oznacza, że będziemy mogli dołączyć je do naszej kolekcji za 600 odłamków za sztukę. Ponadto, każda z trzech nowych skórek, posiada trzy warianty kolorystyczne.

Pod względem wizualnym, nowe szaty przebierają postacie w sprzęt kojarzący się z siłami specjalnymi – kamizelki taktyczne, ciężkie pancerze, czy elementy mundurów. Skórki zmieniają wygląd efektów umiejętności (wliczając w to umiejętności heroiczne), jak i animacje bohaterów. W przypadku porucznik Morales, zmianie ulega także jej głos.

Całość prezentuje się następująco:

Gliniarz Greymane, ujawniając swoje zwierzęce "ja", zamienia się w najprawdziwszego psa policyjnego. Fani "Komisarza Alexa" będą wniebowzięci. W ludzkiej postaci, natomiast, odrzucił on starodawny pistolet i szablę na rzecz pistoletu maszynowego i elektrycznego pastucha.

Nasza zasłużona w bojach templariuszka zamieniła pancerz zakonny na taktyczny, co nadało jej nowego, groźnego wyglądu. Tarcza z emblematem jednostki STORM wzbudzi strach we wszystkich szumowinach w tej części Nexusa.

Porucznik Morales, jako jedyna z agentów STORM, pozbyła się części pancerza, zamiast zakładać go więcej. Ciężką zbroję terrańskiego medyka zastąpił jej lżejszy kombinezon sił specjalnych. Nowa skórka wpływa także na model jej Medivaca.

Agenci wkraczają do boju wraz ze swoim własnym wierzchowcem – Łazikiem STORMu. Ten czworonożny pajęczak sprawi, że błyskawicznie dostaniecie się tam, gdzie prawo i porządek są zagrożone. I to w jakim stylu!

Nowe zestawy

Jak wspomniałem wcześniej, każda z nowych skórek jest dostępna do kupienia za odłamki, jednak można je też nabyć zbiorczo, w przygotowanych do tego zestawach. Są to:

  • Zestaw heroiczny: Gliniarz Szarogrzywy – zawiera Szarogrzywego, oraz trzy nowe skórki Gliniarz Szarogrzywy
  • Zestaw heroiczny: Johanna Egzekutorka – zawiera Johannę, oraz trzy nowe skórki Johanna Egzekutorka
  • Zestaw heroiczny: Ratowniczka Morales – zawiera Morales, oraz trzy nowe skórki Ratowniczka Morales
  • Zestaw: Egzekutorzy – zawiera wszystko, co poprzednie zestawy, a także Łazika STORMu w trzech wersjach kolorystycznych

Spieszcie się, bohaterowie! Agentów STORM możecie dołączyć do swojej kolekcji tylko do 19 marca, zanim wyruszą oni w kolejną misję.

Remaster Sonii i Medivha

W najnowszej łatce, Blizzard wziął na warsztat dwie postacie, które – według nich – wymagały gruntownego przebudowania dostępnych talentów. Nie było to zaskoczeniem, gdyż jakiś czas temu mówili o tym o tym Alan Dabiri i Matthew Cooper, w przytoczonym już wcześniej wywiadzie.

Wszystkie zmiany znajdziecie dokładnie opisane tutaj. Tydzień po wprowadzeniu patcha ciężko o dokładną analizę i bazę porównawczą, lecz bazując na tym, co mamy, można przyznać, że rework był powiewem świeżego powietrza dla obu postaci. Nowa-stara Sonia, w momencie pisania tego tekstu, ma najwyższy procent wygranych gier ze wszystkich postaci, według portalu hotslogs, czyli 55,2%. Medivh zaś, po wielu miesiącach, opuścił zaszczytne ostatnie miejsce na liście tegoż portalu, wzbijając się do góry o 7 punktów procentowych.


I to by było na tyle, jeśli chodzi nowości w Nexusie. Nie jest tajemnicą, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych remasterów postaci, które Blizzard weźmie pod lupę. Kogo z plejady nexusowych bohaterów chcielibyście zobaczyć w nowej odsłonie?