Mistrzostwa świata w Heroes - BlizzCon 2015

Mistrzostwa świata w Heroes - BlizzCon 2015

Każdy z fanów gier Blizzarda na pewno słyszał o czymś takim jak BlizzCon. Jest to konferencja organizowana przez Blizzard Entertainment prawie co roku w USA. Do tej pory odbyła się ona 8 razy (2005-2014). Konferencja zawiera w sobie licznie wydarzenia jak m.in. prezentowanie nowych gier, dodatków, pogadanki developerów. Event skupia się na grach, które stworzył Blizzard, czyli World of Warcraft, Starcraft, Diablo, Hearthstone, Overwatch oraz Heroes of the Storm. Artykuł ten poświęcę ostatniej grze, czyli Heroes of the Storm oraz najważniejszemu wydarzeniu eSportowym dla miłośników Blizzarda, czyli wyżej wspomnianym BlizzConie.

Żeby dostać się na konferencje Blizzarda, najpierw każda drużyna musi wziąć udział w turnieju o nazwie Road to BlizzCon. Turniej jest podzielony na pięć sektorów: Europa, Ameryki razem z Australią i południowo-wschodnią Azją, Chiny, Korea i Taiwan. W tym roku Road to BlizzCon odbył się w pięciu miastach: Praga, Los Angeles, Shanghai, Seul i Taipei. W każdym z tych miast rozegrał się turniej z którego zostały wyłonione drużyny, które pojadą na BlizzCon. Konferencja rusza już 28 października zaczynając od fazy grupowej kończąc na playoffach!ZAKWALIFIKOWANE DRUŻYNY

Ze wszystkich 36 drużyn z całego świata na konferencje dostało się tylko 8, co daje nam 40 graczy.


Natus Vincere Dignitas Cloud9 Tempo Storm

Team DK Team YL Brave Heart GIAFAZA GRUPOWA

KIEDY?

Mecze fazy grupowej rozpoczynają się 28 października o 20.30 naszego czasu. Decydujące rozgrywki zostaną rozstrzygnięte w nocy z 6 na 7 października zaczynając się równo o godzinie 24.00.


FORMAT

Mecze w tej fazie zostaną rozegrane w formacie znanym z GSL, czyli dual tournament. Każdy mecz będzie grany do 2 zwycięstw (Bo3). Awansują dwa najlepsze zespołu z każdej grupy.


GRUPY

FAZA FINAŁOWA

KIEDY?

Play-offy rozpoczną się w sobotę o 17.45, natomiast mecz finałowy planowany jest na godzinę 20.45.

FORMAT

W fazie finałowej obowiązuje klasyczna drabinka single elimination. Półfinały będą grane w wymiarze Bo3 a finał Bo5.GDZIE OGLĄDAĆ?

Podczas tygodnia otwierającego BlizzCon będziecie mogli zobaczyć na żywo wszystkie decydujące spotkania ostatniej fazy mistrzostw świata w jakości HD na:


Nie przegapcie tych emocjonujących zmagań!