Najbardziej wyczekiwane postacie w Heroes of the Storm

Najbardziej wyczekiwane postacie w Heroes of the Storm

Twórcy Heroes of the Storm zawsze pozytywnie reagują na wszelaki feedback. W związku z tym, nasza redakcja przygotowała listę postaci, które widzielibyśmy w Nexusie jako przyszłych bohaterów.

Nie da się ukryć rozczarowania, jakie towarzyszyło członkom społeczności. Kiedy do Nexusa dołączyło czterech zabójców z uniwersum Warcrafta pod rząd, nikt nie krył niezadowolenia. Był to nie lada szok - w szczególności dla osób nieprzepadających za rolą zabójcy. W ostatnim czasie, Twórcy Heroes zabrali w tej sprawie głos, zapewniając Graczy, że rok 2017 będzie niezwykle ekscytujący. Wspólnie z koleżankami i kolegami uznaliśmy, że dobrze byłoby sporządzić naszą prywatną listę oczekiwań. Innymi słowy, dziś dzień powiemy sobie o tym, kto według BlizZone powinien trafić do Nexusa. Kolejność jest kompletnie przypadkowa.

O tym, jak bardzo chcemy zobaczyć Alexei'a Stukova w Nexusie, świadczy chociażby artykuł Magdy. Nie da się ukryć, że zainfekowany Terranin zapewnia ogromne pole manewru. Zważywszy na to, że Zergi nie mają jeszcze swojego Pomocnika, Alexei doskonale wypełniłby tę lukę. Wraz z premierą Medivha, zmianie uległa definicja Specjalistów. Od tamtej pory mianem specjalisty określamy bohatera, który cechuje się nietypową mechaniką. Dotychczas Pomocnicy w Heroes skupiali się na leczeniu ran oraz amortyzowaniu obrażeń. Tymczasem tradycyjni Pomocnicy w grach typu MOBA zajmują się wzmacnianiem sojuszników oraz osłabianiem wrogów. Mało kto pasuje do tej roli tak bardzo, jak Stukov.


Jednego nie jestem w stanie pojąć. W Heroes pojawił się Diablo, Król Leoryk, Rzeźnik, ale gdzie jest pozostała dwójka z Mrocznej Trójcy? Do dziś pamiętam Teaser Auriel i frazę "Sługi piekła rosną w siłę". Od tego czasu minęło ponad pół roku, tymczasem sług piekieł jak nie było, tak nie ma. Do niedawna cicho wierzyłem, że dwudziestolecie Diablo to doskonała okazja, by uczcić to premierą bohatera ze świata Sanktuarium. I tak oto gdybaliśmy: może Mefisto, a może nawet Mroczny wędrowiec? Miło byłoby zobaczyć również Baala, z którym walczymy na koniec V Aktu Diablo (rozszerzenie Diablo II: Lord of Destruction). Jestem przekonany, że Pan Zniszczenia wpasowałby się idealnie w klimat Heroes.

W sierpniu, 2015 roku Twórcy otwarcie przyznali, że chcą odpocząć od Żywych Trupów, dlatego premiera Fenixa została przesunięta na termin soon™, a dokładniej nie wcześniej jak za sześć miesięcy. Były to słowa Dustina Browdera, dawnego reżysera Heroes. Wtedy jeszcze byliśmy w stanie zrozumieć pana Browdera. W Nexusie mieliśmy już Uthera, Diablo oraz Tyraela, których mechanika ściśle wiąże się z umieraniem. Do kompletu miał wtedy dołączyć Leoryk. Od tego momentu minęło sporo czasu. Można by rzec - Twórcy nie tylko zdążyli odpocząć od Żywych Trupów, ale także mogli rozpocząć prace nad Czyścicielem. Co więcej - mamy prawo podejrzewać, że Fenix pojawi się wkrótce w Heroes. Dlaczego? Pośród protossów możemy wyszczególnić Tal'darimów, Nerazimów, Daelamów. Warto jednak pamiętać także o projekcie Czyścicieli. Co więcej, w grze znajdują się również pliki, które wskazują, że Fenix był brany pod uwagę:

VoiceOver/Tassadar/IntroQuestion_Fenix00=Pretorze Feniksie! Wydajmy naszym adwersarzom wspaniałą bitwę!

Warto jednak podkreślić, że Fenix w formie Czyściciela znany jest nam jako Talandar. Mamy tu zatem niespójność informacji. Być może Twórcy Heroes chcieli uniknąć jakichkolwiek spoilerów. Jest to jedyne racjonalne wytłumaczenie. Na dzień dzisiejszy pośród bohaterów brakuje Czyściciela - Talandar, znany wcześniej jako Fenix byłby idealnym prezentem dla fanów serii StarCraft.

Potrzeba nam Krowiego Króla. Mało tego - poszedłbym za ciosem i podtrzymał tradycję. Twórcy mogliby stworzyć skórkę: Na pewno nie krowi król. Płaszcz, okulary z grubymi, czarnymi oprawkami i przyczepianym nosem z wąsami, zaś na plecach napis: There is no cow level. Czy to nie byłoby klimatyczne i jednocześnie typowe dla Niebieskich? Nie ukrywam, że cicho liczę na Wojownika z krowim berdyszem. Prawdę powiedziawszy rocznica Diablo stanowiła idealną okazję na wypuszczenie tejże postaci.

Arcturus Mengsk to bohater, który często pojawia się w postach Forumowiczów. Liczne koncepty tej postaci świadczą o tym, jak bardzo pożądany jest Mengsk. Jego sylwetka przewija się już od pierwszej części gry StarCraft, kiedy to wystawia do wiatru Kerrigan. Premiera Arcturusa stworzyłaby niejedną okazję dla Sary, by dokonać zemsty na zdradliwym terraninie.

I choć Grom Hellscream wywodzi się z uniwersum Warcraft, to jestem pewien, że nikt nie miałby nic przeciwko premierze tego bohatera. To dzielny wojownik, którego spotkać możemy już w Warcraft III: Reign of Chaos (jakby nie patrzeć, minęło prawie piętnaście lat od premiery tego tytułu). W ostatnim czasie pojawiły się różne dziwne postaci. Osobiście jestem zdania, że Nexus to miejsce, w którym pierwszeństwo powinna mieć klasyka. Powód jest prosty - Heroes of the Storm przyciąga przede wszystkim bohaterami. To właśnie tu możemy wcielić się we Władcę Grozy, Tychusa, Kerrigan oraz wielu innych. Zapewne niejeden gracz, oglądając przerywnik pomiędzy misjami, marzył by zagrać konkretną postacią. Heroes stwarza ku temu okazję.

Maltael to najbardziej pożądany bohater przez Społeczność Heroes. Czoła dorównuje mu tylko Mefisto, który doczekał się własnego konceptu z serii IdbeCool. Ciekawostką wydawać się może fakt, że pierwotnie projekt Maltaela przerodził się w Króla z Khanduras. Innymi słowy - tym, czym obecnie jest Leoryk, niegdyś miał być Anioł Śmierci.

Imperius to dumny wojownik zastępów anielskich. Po serii zabójców, chętnie zobaczylibyśmy typowego Tanka, który lubuje się w walce na froncie, siejąc postrach pośród wrogów. Imperius byłby już kolejnym Aniołem w Heroes (na dzień dzisiejszy mamy Tyraela oraz Auriel) i z całą pewnością byłby ciepło przywitany zarówno przez załogę BlizZone, jak i Społeczność Heroes of the Storm.


A gdyby tak stworzyć Pomocnika - Specjalistę z zamaskowaniem? Zdaje się, że Vorazun mogłaby się sprawdzić w tej roli. Tak jak w przypadku Stukova, przedstawicielka Nerazimów mogłaby nakładać osłabienia z ukrycia na wrogich przeciwników, w skutek czego nasi rywale czuliby nieustannie presję ze strony Mrocznej Templariuszki. Tego typu bohater zapełniłby lukę w Mecie, zapewniając pewnego rodzaju niszę. Każdy, kto preferuje grę zabójcami, mógłby się odnaleźć w roli ofensywnej pomocniczki.


Generał Horacy Warfield byłby idealnym materiałem na reprezentanta terran w roli Tanka. Pamiętam czasy, kiedy wraz z premierą Legacy of the Void do Nexusa miał dołączyć pierwszy wojownik z uniwersum Starcraft. Długo czekaliśmy, by Artanis stał się naprawdę grywalny. Na dzień dzisiejszy mamy Dehakę oraz Hierarchę protossów. Do kompletu brakuje nam Człowieka w skafandrze Space Marines, który będzie w stanie stanąć na froncie i dzielnie stawiać opór rywalom. W tej roli redakcja BlizZone widzi właśnie Generała Warfielda lub tradycyjnego Firebata.

Drogą podsumowania...

To naturalnie nie wszystkie nasze pomysły. Gdybyśmy jednak chcieli umieścić wszystkich bohaterów, z pewnością brakłoby weekendu, by omówić naszych faworytów. Twórcy potwierdzają, że na swej liście mają ponad dwieście kreacji, które chcieliby umieścić w Nexusie, dlatego wybór nie jest wcale prosty. Tworząc tą listę, szliśmy za głosami naszych serc. Chcieliśmy wybrać bohaterów, na których zarówno my, jak i cała Społeczność od dawna wyczekuje. Brakło takich sław jak Mefisto, Andariel, Duriel, Urzael, Izual, Karax, Nadświadomość, Archimonde. Nie wspomnieliśmy o Mal'Ganisie, który prawdopodobnie wkrótce się pojawi (Świadczyć może o tym chociażby zmiana nazewnictwa talentu z wampiryczny atak na energiczny atak), Kel'Thuzadzie czy nawet Deckardzie Cainie (Na temat tych postaci zabrał głos Nathan LaMusga. Pan Nathan zasugerował, że tych bohaterów możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości, co zresztą nie zaskakuje). I choć chcieliśmy przez chwilę poczuć się jak Twórcy Heroes, przyznaję otwarcie - teraz rozumiem trud, z jakim przyszło się zmagać Projektantom. Wybór odpowiednich postaci nie należy do najprostszych. Typując naszych bohaterów, czuliśmy się jak dziecko w sklepie z cukierkami z niewielką ilością pieniędzy. Mówiąc wprost - niełatwo było podjąć dobrą decyzję!

Komentarze

Obrazek użytkownika WhiteAngel
WhiteAngel 1. luty 2017 - 5:23
Ja czekam na Probe ze StarCrafta i Krowiego Króla z Diablo 2