Nowym bohaterem w Nexusie będzie...

Nowym bohaterem w Nexusie będzie...

Podczas IEMa w Katowicach wszyscy zastanawiali się jakie to nowości Blizzard wprowadzi w Heroes of The Storm. O godzinie 18:50 pojawiły się nowe informacje na temat nowości w Nexusie. Większość z nas wyczekiwało nowej postaci. Powstawały przemyślenia, kto będzie tym “następnym”. Dużo mówiło się na temat Stukova i ogólnie, że można się spodziewać kogoś z uniwersum StarCrafta.

Dzień wcześniej

Blizzard zdecydowanie lubi dawać graczom zajawkę na temat nowych Bohaterów w Heroes of the Storm. W przeddzień prezentacji na oficjalnych stronach społecznościowych gry pojawił się interesujący gif, który prawdopodobnie przedstawia przybycie postaci do Nexusa lub prezentuje część animacji umiejętności. Przyszło nam od razu do głowy, że to musi być Protoss z uniwersum StarCrafta. Wśród społeczności pojawiły się więc kolejne pytania. Czy to Karax? Może Fenix?Gdy wybiła godzina przedstawienia nowości, dowiedzieliśmy się, że bohaterem którego zobaczymy w Nexusie jest…

Probiusz

Chyba nikt nie spodziewał się “takiego” bohatera w Nexusie. Jest to wielkie zaskoczenie, bo z pewnością niewielka ilość osób obstawiała Próbnika jako herosa. Jak wiemy ze Starcrafta Próbniki to roboty budowlane, które były zaprojektowane przez kastę khalaitów. Ich zadaniem w strategicznej grze jest obsługa nexusa i zbieranie surowców. W Heroes of the Storm będzie on dystansowym specjalistą, który przywołuje ikoniczne struktury ze StarCrafta, takie jak: Pylony, Działa Fotonowe i używa ich do ofensywy, ale także i do defensywy. Jego działanie jest podobne do Maga - potrzebuje czasu, by przygotować się i rozstawić wszystkie budynki, co doprowadza do tego że zadaje mnóstwo obrażeń na obszarze.Oprócz nowej postaci, zapowiedziano również ulepszenie interfejsu użytkownika w grze. W Heroes of the Storm pojawi się także element, znany z Overwatch - portret gracza “w płomieniach”. Będzie on indykacją wykonania dużej ilości zabójstw. Taka typu informacja była kiedyś w grze, "w ogniu" znajdował się nick gracza.


Doczekamy również się zmian w talentach u Cho’Galla, Arthasa, Anubaraka oraz Gazola. Wszystkie te zmiany oraz pojawienie się Probiusza już 6 Marca na serwerze testowym.


Jak Wasze wrażenia po przedstawieniu nowego, małego robota w Nexusie? Osobiście nie możemy się doczekać kiedy będzie go można wypróbować! Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, jaka jest Wasza opinia! Pozdrowienia z IEM!