Rework Męcika - Rzut oka na zmiany.

Rework Męcika - Rzut oka na zmiany.

Mały bohater Nexusa, Męcik z uniwersum Warcrafta w końcu doczekał się wielkich zmian. Murlok dotychczas wiódł ciężki żywot na polach bitwy. Wysoka prędkość ataku wrogów powodowała, że ładunki z talentu Akwarium oraz Rozdymka znikały w mgnieniu oka. Winowajcami tego są między innymi Tychus, Smuga i Kharazim. Jednakże to nie jedyni bohaterowie, którzy są utrapieniem naszego specjalisty. Nova, Valeera, Zeratul to zabójcy, którzy mogą szybko zredukować życie do 0. Sierżant Petarda ma olbrzymi zasięg, przez co inicjacja wydaje się niemal niemożliwa. Modyfikacje Męcika mogą sprawić, że będzie dobrym wyborem do rozgrywek rankingowych. Przyjrzyjmy się zmianom, byśmy mogli dokładniej ocenić jego użyteczność.

Nowa twarz Męcika

Na pierwszy ogień niech pójdzie zmiana w bazowej statystyce, którą jest życie. Zwiększono wyjściowe maksymalne zdrowie z 635 do 761 pkt. To spowoduje, że przeżywalność Męcika na linii wzrośnie i nie będzie on takim łatwym celem zarówno we wczesnej, ale też w późnej fazie rozgrywki. Po zaimplementowaniu takiego wzmocnienia grupa deweloperska postanowiła wydłużyć czas oczekiwania na odrodzenie, gdy aktywne jest Jajo z 5 do 8 sekund. To zdecydowanie dobre posunięcie, aby zabezpieczyć małego bohatera przed skupionym ogniem przeciwnika. W przypadku, gdy wróg upoluje Męcika uzyska jednak dodatkowe sekundy by uderzyć w fort lub najemników. Na Serwerze Testowym znaleziona została jedna nieudokumentowana modyfikacja dotycząca regeneracji życia. Została ona zwiększona o 5 punktów zdrowia na sekundę, nie mam jednak pewności czy zastosowanie to wejdzie w życie. Umiejętność Lepki Śluz spowalnia teraz pobliskich nieprzyjaciół o 25% (zwiększono z 20%). Rozdymka również otrzymała wiele miłości. Bardzo ważna zmianą dotyczącą tej umiejętności.jest wprowadzenie puli życia, która wynosi 225 + 5.5% za poziom (zamiast możliwości zniszczenia ryby za pomocą trzech podstawowych ataków). W związku z tym teraz odnosi ona obrażenia od zdolności. Dodatkowo zwiększono promień wybuchu o 50%, co odpowiada talentowi Sprężone Powietrze, który został usunięty. Rozdymka traci na obrażeniach przeciwko budowlom (zmniejszono o 50%), ale też może stać się ich celem. Uszkodzenie rybą struktur będzie tylko możliwe przy akompaniamencie stronników. Bohaterowie, którzy dysponują wysoką prędkością ataku nie będą już mieć aż tak łatwego zadania. Dla przykładu Smuga nie będzie w stanie zniszczyć Rozdymki zużywając cały magazynek. Wzmocnienie, po raz kolejny, Pochodu Murloków wraz ze zmianą talentu na 20 poziomie tej umiejętności Bohaterskiej może sprawić, że Męcik będzie prawdziwą bestią do pchania linii.

Nowe talenty, nowe możliwości.

Niebiescy przygotowali spore roszady w drzewie talentów. Bardzo dużo rzeczy wzmocniono, przeniesiono na inne poziomy, usunięto, ale również dodano. Przeanalizujmy najciekawsze zmiany w drzewku talentów.

Poziom (ranga) Talenty Męcika
1 (1) Rybie Oko Łowca Jaj Coś Tu Śmierdzi
4 (2) Czas Oślizgłości Zadymka Życie Marzeniami
7 (3) Czarna Laguna Uwaga Ślisko! Bez Krylowania się
10 (4) Pochód Murloków Ośmio-chwyt -
13 (5) Ożywcza Bańka Akwarium Skorupa Jaja
16 (6) Toksyczna Kumulacja Tran Gniew Dorsza
20 (7) Rzesze Murloków Głowa Rekina znad Pianina Tuńczykobranie Kleks


Łowca Jaj (aktywowany) - Fałszywe jaja (maksymalnie 3), które mogą być złożone, sprawiają wrażenie świetnej przynęty dla niespodziewających się niczego przeciwników. Zniszczenie ich powoduje użycie Lepkiego Śluzu. Trzeba tutaj również uwzględnić fakt, że fałszywe jaja dają taką samą wizje jak prawdziwe. Odpowiednio ustawione mogą pomóc w wychwyceniu rotacji wroga. Mały bonus w postaci niewidzialności Murloka podczas odrodzenia się z jaja pomoże w zachowaniu tajemnicy, odnośnie pozycji prawdziwego miejsca odrodzenia.

Fałszywe Jajo Męcika

Coś Tu Śmierdzi (aktywowany) - Talent który zastąpił Łapówkę. Aby zdobyć poziomy kumulacji, należy zabić wrogich stronników Rozdymką. Ilość jaką należy mieć by przekupić najemników została zmniejszona aż czterokrotnie. To sprawia, że doświadczony Męcik może bardzo szybko zrekrutować wsparcie na linię lub ukraść obozy przeciwnikom.

Zmieniono nazwę talentu Jaja Szturmowego na Rybie Oko, ale też zmodyfikowano jego funkcjonalność. Mimo, że premia do zdrowia została zmniejszona to zwiększono zasięg pola widzenia. Jajo Murloka może również służyć jako totem, który wykrywa niewidzialne jednostki w dużym obszarze. Daje to możliwość wykrycia bohaterów, takich jak Nova, Zeratul, Valeera co z pewnością utrudni im przemieszczanie się po mapie i przygotowywanie zasadzek

Interesującą opcją wydaje się talent Bez Krylowania Się. Powoduje, że ataki podstawowe wymierzone we wrogich bohaterów zadają dodatkowo obrażenia na sekundę oraz zmniejszają szybkość ruchu o 10%. Efekt ten kumuluje maksymalnie 5 ładunków. Pomoże to złapać przeciwnika, który wycofuje się z pola bitwy. W połączeniu z Lepkim Śluzem ucieczka przed Męcikiem wygląda na niemożliwą. Te premie z pewnością ułatwią mu pojedynki 1 vs 1.

Z poziomu pierwszego na trzynasty został przeniesiony talent Akwarium. Ataki podstawowe skierowane we wrogich bohaterów skutkują 75-punktowym pancerzem fizycznym na 2 sekundy. Co to oznacza? Tak długo jak atakujemy przeciwnika,efektywnie zwiększamy swoją pulę punktów życia o 75%! Alternatywą na magiczne obrażenia może być Skorupa Jaja talent, który zapewnia Męcikowi osłonę równą 100% maksymalnego zdrowia po odrodzeniu się z jaja Tarcza ta pozostaje stale aktywna.

Tuńczykowanie podwaja maksymalne zdrowie Męcika oraz czas oczekiwania na odrodzenie z Jaja. Trzeba tutaj zaznaczyć, że model postaci nabiera rozmiarów. Gdy zdecydujemy wzięcie tego talentu, powinniśmy zastanowić się nad Skorupą Jaja. To pozwoli nam wyciągnąć niezła liczbę w puli zdrowia za każdym razem, gdy wyjdziemy z Jaja. (psst 6.6k na 20 lvlu!)

Męcik przed i po wybraniu talentu Tuńczykowanie

Czy ktoś kiedyś śnił, by umiejętność heroiczna Męcika Pochód Murloków trwała bez końca? Teraz to będzie możliwe dzięki talentowi Rzesze Murloków. Jedynym warunkiem jaki Murlok musi spełnić to podtrzymywać owy Pochód. Aby przerwać Męcikowi tą zdolność należy go ogłuszyć, wyciszyć albo… zabić. Ta umiejętność może być śmiertelnie groźna podczas atakowania struktur. Czy będziemy świadkami core rushy, w których nasz kochany Murlok zaatakuje Nexus i zniszczy go sam za pomocą Pochodu? Kto wie. We wspomnianym wzmocnieniu widać również potencjał do odpychania przeciwników od celów mapy np. w Podniebnej Świątyni.

Summa summarum

Po zmianach mamy więcej możliwości zbudowania Męcika - z pewnością więcej niż jeden build będzie użyteczny. Bardzo dużo rzeczy jest do przetestowania. Wzmocnienia bardzo pomogą Murlokowi w przeżywalności, ale też w zadawaniu obrażeń. Co najważniejsze nie ma słabych talentów! Możemy dostosować naszego małego bohatera do stylu gry jaki nam najbardziej pasuje. Chcemy oklepywać wrogów rybą? Bez Krylowania się, Akwarium, Kleks zwiększą możliwości w zwarciu. Boimy się podchodzić zbyt blisko i preferujemy używanie Rozdymki? Coś Tu Śmierdzi, Zadymka, Tran/Gniew Dorsza zwiększą efektywność umiejętności zasięgowej. Czy jesteśmy głównym celem przeciwników? Skorupa Jaja i Tuńczykobranie zwiększą zdecydowanie pulę zdrowia. Lubimy split-pushować? Pochód Murloków, Rzesze Murloków, pozwolą z kolei na sprawniejsze niszczenie budowli. Jak widzimy możliwości jest multum, a praktyka pokaże co będzie najskuteczniejsze.

Zerknijcie do opisu patcha, gdzie znajdziecie wszystkie informacje na temat reworku Murloka. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co sądzicie o nowym Męciku! Co według was jest mocne i czy będzie dobrym wyborem na gry rankingowe.