Sonsiecka Pomoc: Globalna obecność

Sonsiecka Pomoc: Globalna obecność

Wielu Graczy nie rozumie tak naprawdę przewagi Falstada, Jasnoskrzydłej czy Dehaki. Każdy z tych bohaterów posiada zdolność do szybkiego przemieszczania się po mapie. W ten sposób możemy soakować jak najdłużej i szybko pojawić się w innym miejscu by wesprzeć drużynę.

SPLITPUSH - ObjaśnienieSplitpush to nic innego, jak pchanie linii oddalonej od walki oraz wydarzeń. Przebywając na alejce, zmusimy wroga do tego, by i on tam był. Gdy pomiędzy drużynami dojdzie do starcia, możemy przelecieć ponad mapą lub po prostu przekopać się, by dołączyć do zespołu. W takiej sytuacji rywale muszą wybrać: walczyć czy soakować. Jedno jest pewne - technika splitpushu działa na naszą korzyść. Warto jednak pamiętać by nie dać się schwytać i grać bardzo ostrożnie, ponieważ im więcej czasu kupimy, tym więcej doświadczenia wysoakuje nasz przyjaciel.

Pozyskiwanie doświadczenia - omówienieKluczem do zwycięstwa jest właśnie doświadczenie. Im więcej go zgromadzimy, tym większa szansa na zbudowanie przewagi potrzebnej do zdobycia talentów wyższego szczebla. Doświadczenie zdobywamy przebywając w pobliżu ginących stronników. Co najlepsze - NIE MUSIMY ICH ATAKOWAĆ. Oznacza to, że możemy schować się w zaroślach i bezczynnie siedzieć. Czemu tak? Chociażby dlatego, że nasz rywal nie zobaczy, że soakujemy. Dodatkowo nie będzie wiedział, czy jesteśmy z drużyną czy też gdzieś na linii. W ten sposób soakujemy i jednocześnie stwarzamy presję. Każdy stronnik, który zginie poza zasięgiem przeciwnika to dla nas duży zysk.

Nie każdy bohater może soakować i jednocześnie być w drużynie. Zdolni są do tego głównie bohaterowie z globalną obecnością. Przykładami tego typu postaci są Dehaka, Abathur, Falstad, E.T.C. oraz Jasnoskrzydła. Abathur jest o tyle wyjątkowy, że może soakować nawet dwie linie jednocześnie.

Soakowanie ciałkiem oraz SymbiontemGdy Mistrz ewolucji stoi w pobliżu umierających stronników, do puli drużynowej napływa doświadczenie. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to bardzo ryzykowne, ponieważ gdy tylko wróg spostrzeże nas, możemy zostać zaatakowani i upolowani. Jeżeli jednak jesteśmy pewni, że nic nam nie grozi, możemy śmiało soakować drugą alejkę przy pomocy Symbionta. Taktyka ta polega na tym by wyssać jak najwięcej doświadczenia, kiedy rywale będą walczyć o cel mapy z naszą drużyną. Najważniejsze to aby nasz zespół nie angażował się w poważniejszą walkę. Jeżeli któryś z przeciwników ruszy na alejki by soakować lub co zabawniejsze - szukać nas, możemy ukryć się i wspomóc drużynę przy pomocy Symbionta.
Ciekawa sztuczka: Wielu Graczy gdy tylko zobaczy Abathura, rzuca się w jego kierunku. Lubię bardzo przekopać się do stronników, puścić chmarę szarańczy, po czym powrócić do bazy. Bardzo często zdarza się, że ktoś przez następną minutę poszukuje mnie w pobliżu miejsca, gdzie przed chwilą byłem.

Splitpush skuteczny na szybkich meczach i niskim MMR

Nie ukrywajmy, ludzie mają kompletnie gdzieś doświadczenie i tego typu sprawy. W końcu Heroes to na pozór łatwa gra, gdzie trzeba się non stop nawalać. Właśnie dlatego im niższy poziom rozgrywki, tym groźniejszy jest splitpush. Przepychając linię i soakując będziemy zdobywać wielkie pokłady doświadczenia. Nie musimy wygrywać wszystkich walk. Wystarczy, aby gra trwała dostatecznie długo. Abathur czy Dehaka są o tyle mocni, że mogą soakować i pchać linię bez końca. Możemy zwabić kogoś w jakieś miejsce, a następnie szybko wycofać się lub dołączyć do zespołu. W efekcie stworzymy okazję do walki na naszą korzyść.

Podsumowanie

Umiejętne budowanie doświadczenia daje potężną przewagę nawet wtedy, kiedy nasz draft jest stracony. Szybki dostęp do zdolności bohaterskich lub nawet lepszych talentów to ważny aspekt Heroes. Wielu graczy nie docenia tak naprawdę potęgi soakowania. Nie każdy mecz da się wygrać przy pomocy szybkich palców, czasem trzeba użyć dywersji, by zmylić rywali.