Teaser nowego bohatera w Heroes of the Storm?

Teaser nowego bohatera w Heroes of the Storm?

Przybycie do Nexusa pięciu z rzędu zabójców z uniwersum Warcrafta spotkało się z niezbyt przychylnymi opiniami sporej części Hotsowej społeczności. Gracze są niezadowoleni i zaczynają ironicznie nazywać brawlera „Heroes of Warcraft”. Czyżby Blizzard puścił do nas oczko i zapowiedział pojawienie się nowej postaci z uniwersum StarCrafta? Jak zawsze niezawodna okazała się spostrzegawczość użytkowników reddita. Na jednej z grafik promocyjnych, umieszczonych przez Niebieskich na Twitterze, wypatrzono jaja zainfekowanych terran kojarzonych jednoznacznie z pewną znaczącą osobowością


Zainfekowanie nie jest takie złe, można się kolcami po plecach podrapać…

Aleksiej Stiukov znany jest każdemu wielbicielowi uniwersum Starcrafta. Pojawia się on w SC Brood War, jako zastępca dowódcy floty Zjednoczonego Dyrektoriatu Ziemi. W wyniku intrygi, jednego z terrańskich buntowników z planety Braxis, Stiukov został oskarżony o zdradę i zginął z rąk swojego przełożonego. Udało mu się jednak udowodnić swoją niewinność na chwilę przed śmiercią, w wyniku czego jego sprzymierzeńcy przejęli kontrolę nad częścią Roju, z którym walczyli. Ciało Rosjanina odnalazł jeden z zergowych Cerebratów, czyli swoisty dowódca szczepu będący wysłannikiem samej, kontrolującej wszystkie zergi, Nadświadomości. W wyniku przeprowadzonego przez niego eksperymentu Aleksiej ożywa jako swoista hybryda terranina i zerga posiadająca jednak osobowość i wspomnienia! W takim stanie odnajdujemy go w trakcie kampanii Starcraft II: Heart of the Swarm. Stiukov, przewodniczący swojemu własnemu szczepowi zainfekowanych terran, kontaktuje się z Kerrigan. Dzięki jej pomocy wyrównuje stare rachunki rozprawiając się z jednym z głównych antagonistów w tej części serii, Narudem, który wiele lat wcześniej, jako Duran, oskarżył Stiukova o zdradę i przyczynił się do jego śmierci.

Źródło: Kampania z Heart of the Swarm

Z Brood War do Nexusa

Aleksiej Stukov pojawił się w grudniowej aktualizacji Starcrafta jako dowódca w misjach współpracy. Jego umiejętności skupiają się przede wszystkim na infekowaniu wrogich jednostek, w tym budowli (!). Nie jest trudno się domyślić jakiego zamieszania Rosjanin mógłby narobić w Nexusie! Niedawna premiera Ragnarosa, będącego w stanie przejmować kontrolę nad fortami, pokazuje, że Blizzard nie boi się eksperymentować z niecodziennymi umiejętnościami swoich bohaterów. Warto również zauważyć sugestie, popularnego wśród społeczności twórcy animowanego contentu, Carbot Animations, który w grudniu opublikował kolejny filmik z serii „idBeCoolif” prezentujący wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie Stiukova w Nexusie.Czy w najbliższym czasie będziemy mogli przyzywać zainfekowanych stronników jako specjalista? A może infekować własne budowle i zwiększać regenerację życia sojuszników jako unikatowy pomocnik? Blizzard już nie raz udowadniał, że słucha głosu swojego community, z całą pewnością jest więc na co czekać.

Komentarze

Obrazek użytkownika Sonsiat
Sonsiat 27. Styczeń 2017 - 16:26
Bardzo fajny artykuł i naturalnie cieszyłbym się gdyby Stukov dołączył do Nexusa. Brakuje nam trochę tej różnorodności. Jestem ciekaw, jakie miałby umiejętności. Osobiście preferuję grę Wojownikami, ale nie pogniewam się, jeżeli Blizzard stworzy specjalistę.

Swoją drogą Blizzard wspominał na początku roku a'propo Zabójców z Warcrafta, że ten rok będzie *dużo lepszy*. Do tego ten Starcraft brawl - Przypadek? :D ;)
Obrazek użytkownika Plantago
Plantago 28. Styczeń 2017 - 11:02
Fajnie gdyby ewentualny Stiukov w hotsie był tożsamy z tym, co blizzard zaproponował przy okazji wprowadzenia tej postaci do trybu współpracy w sc2. Jest hype.

Pytanie, kiedy zamieciowcy zdecydują się na dodanie nowego supporta? Wiem, że zabójcami łatwiej grindować HL, ale ffs, w tej grze jest jeszcze kilka innych trybów!