Zmiany w lidze oraz koniec Odwiecznego konfliktu

Zmiany w lidze oraz koniec Odwiecznego konfliktu

Liga bohaterów doczekała się kolejnych zmian: zostaje usunięta możliwość rozgrywania ligi 3 lub 4-osobowymi zespołami. Zostają więc opcje grania solo, w parze, bądź w pełnym pięcioosobowym zespole.

Kiedy analizujemy dane dotyczące drużyn złożonych z trzech lub czterech graczy biorących udział w rozgrywkach ligi bohaterów, często natrafiamy na znaczące różnice w poziomach umiejętności, jakimi dysponują ich poszczególni członkowie. Jest to bez wątpienia dobre rozwiązanie dla graczy w drużynach złożonych z czterech zawodników, którzy zgodzili się wspólnie wejść do kolejki pomimo wszelkich różnic w posiadanych umiejętnościach. Jednak system dobierania graczy musi jeszcze uzupełnić drużynę, dobierając piątego gracza, który wszedł do kolejki sam, i który niekoniecznie pragnął znaleźć się w jednej drużynie z zawodnikami na niewyrównanych poziomach zaawansowania.
Może to również prowadzić do sytuacji, w których członkowie drużyny będą wspólnie omawiać strategię, ale nie przekażą ułożonego planu piątemu koledze. Z drugiej strony gracze, którzy weszli do kolejki pojedynczo, nie zawsze muszą zgadzać się z decyzjami podjętymi przez resztę drużyny lub chcieć współpracować przy realizacji obranej strategii. Takie przypadki mogą stwarzać tarcia po obu stronach – zwłaszcza gdy gracze nie są w stanie się ze sobą skutecznie porozumieć.
Ponadto – jak wykazały nasze analizy – zespoły złożone z trzech bądź czterech graczy pojawiają się w kolejkach ligi bohaterów znacznie rzadziej niż zawodnicy grający pojedynczo bądź w parach. W związku z powyższym jesteśmy zdania, że duże drużyny stanowią mniejszość w grach rankingowych i usunięcie ich z rozgrywek ligi bohaterów jest słusznym posunięciem mającym na celu ogólną poprawę jakości meczów.

Kończy się również Odwieczny Konflikt w Nexusie! A szkoda, bo muzyka z menu była fantastyczna :) Mamy w związku z tym kilka informacji:

Oferty specjalne związane z Odwiecznym Konfliktem, które kończą się 8 września:

Postać Diablo dla graczy w Diablo III


  • Od 8 września gracze w Diablo III oraz Diablo III: Reaper of Souls nie będą już automatycznie otrzymywać postaci Diablo za darmo po zalogowaniu się do Heroes of the Storm. Jeśli jednak skorzystacie z tej promocji przed jej zakończeniem, będziecie mogli zatrzymać Władcę Grozy na zawsze!

Zadania powiązane ze specjalnymi wydarzeniami


  • Gobliny Skarbnicy, które wkradły się do Nexusa wraz z rozpoczęciem Odwiecznego Konfliktu, zostały już wybite niemal do nogi i 8 września (wtorek) staną się oficjalnie gatunkiem wymarłym.
  • Po tej dacie nie będzie już można otrzymać zadań powiązanych ze specjalnym wydarzeniem: „Zabij goblina skarbnika” oraz „Zabij 50 goblinów skarbników” ani zdobyć za nie nagród. Powyższe ograniczenie obejmuje również portret goblina skarbnika, tak więc zostało wam już tylko kilka dni, aby upolować 50 okazów tego przebiegłego demona.

Nagrody specjalne, to znaczy:ramka portretu i proporzec w Diablo oraz Upior Maltaela będą nadal dostępne przez czas nieokreślony.

Co dalej? Czyżby przyszedł czas na StarCrafta?