Znamy zwycięzców zawodów w Leicester!

Znamy zwycięzców zawodów w Leicester!

Trzydniowe zawody dobiegły końca, a po mistrzostwo sięgnęła drużyna, która nie pozostawiła żadnych wątpliwości, że zasługiwała na nie jak nikt inny. Po Europie czas na globalne finał, ale czy na pewno to wystarczy?

Team Dignitas sięgnęło po kolejny tytuł mistrza Europy po Katowicach. Jednoznacznie pokazali, że są najlepszą drużyną w naszym regionie i nie mają tutaj sobie równych. Pokonali w finale mYinsanity 3-0 i była to powtórka z finału ze Spodka.

mYinsanity mimo solidnej postawy na tym turnieju nie było w stanie sprostać wyzwaniu postawionemu przez drużynę Bakery'ego. Ponownie zaskoczyli wszystkich, bo wyniki online nie stawiały ich w roli faworyta na tym turnieju, a o wyjście z grupy mieli bić się z Silenced Monkeys. Tam wyszli z pierwszego miejsca i po rewelacyjnym Bo5 z Fnatic starali się pokrzyżować plany Dignitas.

Mistrzowie Europy udowodnili, że pokładane w nich nadzieje nie są mylne. Przez cały turniej nie oddali, ani jednej mapy i można powiedzieć, że gładko ruszyli po trofeum. Jednak same mapy pokazały jak solidny jest ich gameplay, a decision making w grze wykazywał się chirurgiczną precyzją.

Pytanie brzmi czy to wystarczy, aby podbić globalne finały. Ostatnie zawody w Korei Dignitas zakończyło na 5-6 miejscu nie dając rady koreańskim i chińskim drużynom. Bakery w wywiadzie przyznał, że Europa to jest jedynie wstęp, a prawdziwym wyzwanie nadejdzie podczas zawodów w Jönköping.