Blizzone Funstone Cup

Blizzone Funstone Cup

Hearthstone. Gra, która jeszcze przed debiutem na urządzeniach mobilnych przynosiła Blizzardowi 20 mln dolarów przychodu miesięcznie. Prosta, ale efektowna kolekcjonerska gra karciana, wykorzystująca świat znany wielu fanom gier Blizzarda, opierająca się na najlepszych mechanikach, zaczerpniętych z tradycyjnych gier karcianych i wykorzystująca do maksimum możliwości zdobyte dzięki przeniesieniu ich na komputery. A przede wszystkim – źródło zabawy dla ogromnej liczby graczy (ponad 30 mln kont), wśród których ogromna część to tzw. gracze casualowi.

Nie oszukujmy się – czytacie to dlatego, że kochacie, lubicie albo jesteście co najmniej zainteresowani Hearthstonem – i właśnie dlatego chcemy Was zaprosić na nasz FunStone, który odbywa się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 na kanale Blizzone.

Hearthstone, pomijając swoją doskonałą realizację, od dłuższego czasu cierpi na przypadłość charakterystyczną dla każdej gry, która zebrała dużą grupę wiernych fanów, spędzających wiele czasu na liczeniu, sprawdzaniu kombinacji i ustalaniu najlepszych kompozycji – czyli tzw. powergamingu. Przypadłość ta wiąże się niestety z coraz większa hermetycznością środowiska, a także z nie tolerancją dla wszystkiego, co nie wiąże się z absolutnie najlepszym (matematycznie, metagamingowo etc.) wyborem danej karty/kompozycji/postaci.

Nie chcemy i nie możemy tego zmienić. Ale możemy Wam zaproponować małą odskocznię, przypomnieć Wam czasy w których top decki zmieniały się dość często, meta nie była aż tak ugruntowana i liczył się przede wszystkim fun z gry, a także z wymyslonych przez siebie (!) rozwiązań. Chcemy wykorzystać Wasze możliwości umysłowe do granic, podając Wam jedną lub więcej zasad, które mają Was zmusić to myślenia wychodzącego poza ramy obecnej mety. Nie jest ciężko ściągnąć top deck ze strony i zmodyfikować jedną czy dwie karty, ale już trudniej jest złożyć deck korzystając tylko z jednej kopii danej karty lub posiadając inne ograniczenia.

Ale to nie wszystko! W naszej rozgrywce nie chodzi o punktowanie i absolutne zwycięstwo. Nagradzamy (będzie system nagród :)) przede wszystkim pomysłowe decki, dobre, ciekawe i śmieszne zagrania, a przede wszystkim chęć do luźnej, sympatycznej rozrywki dla każdego chętnego gracza :) Wpadnijcie w poniedziałek z zabawnym albo interesującym deckiem i zagrajcie z nami – przekonacie się, że dobra zabawa to nie tylko rank 1!

Zapraszamy! Poniedziałki, godzina 19.00, twitch.tv, kanał: Blizzone_HS

ZASADA NA KOLEJNY FUNSTONE: Kreatury w Twoim decku muszą mieć jedną statystykę (atak lub obrona) parzystą, a drugą nieparzystą. (źle: 2/2, 4/6, 1/9, dobrze: 1/2, 4/7, 5/2).
Na kolejny Funstone zaprasza Was autor tekstu a zarazem host eventu - Dagon!