Blizzone Hearthstone Cup #3

Blizzone Hearthstone Cup #3

Nadeszła pora zapisów do trzeciego turnieju z serii Blizzone Hearthstone Cup! Powalczcie ponownie o 60zł!

Jest to też dobra okazja żeby sprawdzić co się działo do tej pory! Do dotychczasowych dwóch edycji naszego turnieju zapisało się ponad 80 osób z czego aż 60 wzięło aktywny udział w zmaganiach. Choć pierwszy turniej obfitował raczej w jednostronne gry, w drugim poziom ewidentnie się wyrównał i w niemal połowie meczy zostało rozegrane pełne BO3. Na chwilę obecną trzech zawodników przekroczyło granicę 100 punktów co jest równoznaczne z tym, że przynajmniej raz znaleźli się w finale. Na szczególną uwagę zasługuje Zavada z teamu DgPx, który aż dwukrotnie znalazł się w finale (z czego jeden wygrał), co uczyniło go niekwestionowanym liderem rankingu. Przy okazji udowadnił tym samym, że Hearthstone nie samym RNG stoi.
Jeśli i ty chcesz zaistnieć w historii Blizzone Hearthstone Cup, nie wahaj się i zapisz się już teraz. Czekają na ciebie wartościowi przeciwnicy, atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim przygoda i mnóstwo zabawy!


Wszystkich chętnych do gry zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM, a następnie zapraszamy TUTAJ, do zakładki "Zapisy i Check In". Przypominamy, że nie ma żadnych ograniczeń - w turnieju udział może wziąć każdy!


Nagrody:

  1. miejsce - 40zł
  2. miejsce - 20zł

Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty potrzebne do zakwalifikowania się ma turniej finałowy!REGULAMIN:

1. Ogólne założenia

1.1.Turniej Blizzone Hearthstone Cup jest organizowany przez portal ‘Blizzone.pl’.

1.2.Wymagane jest posiadanie konta na portalu ‘Blizzone.pl’.

1.3. Czas trwania sezonu: 15.08.2015-26.09.2015.

2. Wymagania uczestników

2.1. Konto na Battle.net z grą Hearthstone: Heroes of Warcraft.

3. Definicje osób pracujących nad turniejem

3.1. Administrator rozgrywek - osoba decyzyjna w sprawie całych rozgrywek - terminarzy, administratorów turniejów, przydziału Casterów, dopuszczania oraz wykluczania graczy z całych rozgrywek.

3.2. Administrator turnieju - osoba odpowiedzialna za jeden dany turniej - prowadzenie drabinki, zarządzanie godzinowe turniejem.

3.3. Caster - osoba transmitująca rozgrywki na żywo - osoba zatwierdzona przez Administratora rozgrywek, gracze mają obowiązek zaprosić Castera do gry, jeśli ten wyrazi taką chęć.

4. Zasady rozgrywek

4.1. Rozgrywki odbywają się cyklicznie w formacie drabinki pojedynczej eliminacji.

4.2. Format poszczególnych etapów turnieju są następujące: finały są rozgrywane w formacie Bo5, wszystkie inne gry w formacie Bo3.

4.3. Turniej rozgrywany jest w formacie Conquest, tj. po wygraniu pojedynku jedną z talii, nie można wybrać jej ponownie do kolejnego meczu przeciwko temu samemu Graczowi.

4.4. Za każdy turniej w fazie zasadniczej będą przyznawane punkty, które wyłonią skład Graczy na turniej fazy mistrzowskiej - jednorazowy na koniec sezonu. Punkty są przyznawane za miejsca:

1 miejsce - 100pkt.

2 miejsce - 80pkt.

3 - 4 miejsce - 50pkt.

5 - 8 miejsce - 25pkt.

9 - 16 miejsce - 15pkt.

Dodatkowo każdy Gracz za samo zgłoszenie, potwierdzenie, oraz rozegranie przynajmniej jednej pełnej rundy w turnieju otrzyma 20 punktów.

4.5.Gracze gromadzą się na serwerze TeamSpeak 3 na kanale Blizzone Hearthstone Cup. Obecność na kanale jest obowiązkowa! Nieobecność może poskutkować usunięciem z turnieju, a spory będą rozstrzygane na korzyść osoby obecnej na kanale.

5. Zasady turnieju

5.1. Gramy wszystkimi dostępnymi kartami.

5.2. Każdy Gracz ma obowiązek przygotować ilość talii odpowiadającą formatowi rundy z uwzględnieniem banów na jedną z nich (np. do gry Bo3 przygotowujemy 3 talie, Bo5 4 itd.). Na każdą klasę przewidziana jest tylko jedna talia na spotkanie.

5.3. Przed rozpoczęciem spotkania obaj Gracze podają przeciwnikowi listę swoich talii, po czym decydują którą z nich przeciwnik nie będzie mógł zagrać (tzw. ban).

5.4. W grze mogą przebywać jedynie Gracze, oficjalni Casterzy oraz Administratorzy turnieju i rozgrywek. Dodatkowi obserwatorzy będą odsyłani na stream z turnieju. Każdy z Graczy ma tym samym obowiązek zablokowania możliwości oglądania jego gry dla osób, których nie zaprosi.

5.5. Gracze zobowiązani są dokonać potwierdzenia obecności (check-in) na 15 minut przed startem turnieju. Niepotwierdzenie obecności skutkuje nie uwzględnieniem Gracza w drabince.

5.6. Wniosek o walkower Gracz może złożyć Administratorowi turnieju, jeśli jego przeciwnik nie stawił się na daną godzinę - dopuszcza się 10 minut opóźnienia. Jeśli po upływie tego czasu pojawi się Gracz, mecz może zostać rozegrany tylko wtedy, gdy zgodzi się na to Gracz oczekujący oraz Administrator turnieju.

5.7. Zakazane są wszelkie pomoce w grze niezgodne z regulaminem Battle.net.

5.8. Wynik meczu zgłasza wygrany, należy go przesłać Administrarcji turnieju wiadomością mailową w której zawrze się battletag swój oraz przeciwnika, a także wynik wraz ze zrzutami ekranu, na którym widoczna będzie godzina i nicki obu Graczy, jak również ostateczny wynik (np: Malfurion 2:3 Thrall) na adres blizzone.hscup@gmail.com

6. Inne

6.1. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, administracja Blizzone.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do powyższego regulaminu.

6.2. W przypadku zauważenia jakichkolwiek odstępstw od zasad zapisanych w regulaminie, Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia Gracza z turnieju, a w skrajnych przypadkach niedopuszczenia do kolejnych jego edycji.