Chowajcie świecunie - Koboldy nadchodzą!

Chowajcie świecunie - Koboldy nadchodzą!

Blizzard uwija się ostatnio jak w ukropie. Zaledwie cztery miesiące od premiery dodatku Rycerze Mroźnego Tronu, twórcy Hearthstone wprowadzają kolejne pełnoprawne rozszerzenie zatytułowane Koboldy i Katakumby, które będzie dostępne w piątek, 8-go grudnia. Cóż za atrakcje czekają nas tym razem?

Karty, karty i jeszcze raz karty!

Tradycyjnie dostaniemy dokładnie 135 nowych kart. W momencie, gdy piszę tego newsa ujawniono 89 z nich. Dokładną listę znajdziecie tutaj: https://playhearthstone.com/pl-pl/expansions-adven...


Rekrutuj pobratymców

Nowe słowo kluczone, nazwane po prostu Rekrutuj, przyzywa losowego stronnika z Twojej talii i niewątpliwie zmusi graczy do dodatkowych decyzji przy komponowaniu decków.


Legendarne Bronie

Dziewięć legendarnych broni, po jednej dla każdej z klas. Jedną z tych broni dostaniemy za darmo w momencie wyjścia dodatku.


Niech Moc będzie z Tobą

Nowy typ karty, Kamienie mocy. Każda karta ma określony warunek aktywacji. Jeśli gracz spełni ten warunek, gdy karta znajduje się w jego ręce, zyskuje ona na mocy.


Niespodzianka!

Niezidentyfikowane karty, otrzymujące dodatkowe efekty w momencie wyciągnięcia ich z talii.


Walka w katakumbach

Hearthstone dostaje swój własny tryb typu dungeon run. Wybieramy klasę, talię startową i staramy się przebrnąć przez loch pełen niebezpiecznych potyczek (pełna pula wynosi aż 48 odmiennych adwersarzy). Po wygranej wybieramy karty, którymi chcemy zasilić naszą talię (po trzy karty w trzech blokach) i/lub jedną z poniższych rodzajów:


Umiejętności pasywne – mają zwiększyć moc postaci, np. sprawiając, że stronnicy przeciwnika kosztują 1 punkt many więcej lub podwajając nasze zdrowie na początku rozgrywki. Otrzymamy dwie takie karty w ciągu jednej przeprawy.


Skarby – potężne artefakty, które zasilą naszą talię. Za przykład niech posłuży Życzenie (koszt 10 many), które zapełnia nasz board legendarnymi stronnikami i leczy w pełni bohatera. Reno Jackson na sterydach!? W ciągu jednej ekspedycji otrzymamy dwa takie przedmioty.


Jak widać Blizzard stara się jak może, aby urozmaicić graczom rozgrywkę. Jaki wpływ na metę będą mieć nowe rodzaje kart i czy zakończą one hegemonię druidów? Czy karty z dodatku spełniają Wasze oczekiwania? Dajcie znać w komentarzach.