Diablo w Hearthstone i nowy bohater?

Diablo w Hearthstone i nowy bohater?

Wraz z ostatnim patchem w grze pojawiły się nie tylko "Ciemne Zaułki Gadżetonu", lecz nastąpiło kilka mniejszych lub większych zmian. Ponad to dociekliwi fani przekopując się przez zawartość gry trafili na kilka ciekawych tropów...


Ale po kolei: pierwszą zmianą, którą zapewne wszyscy zauważyliście, jest zmiana nazwy i logo naszej ulubionej karcianki:

Jak widzicie został usunięty dopisek "Heroes of Warcraft". Czy to może oznaczać coś większego? Niewykluczone!

Jak można zauważyć, Blizzard od pewnego czasu nie trzymał się kurczowo kanonu Warcrafta - przykładami są choćby nieistniejące w oficjalnej fabule postaci jak Ragnaros Lightlord czy całe tło fabularne nowego dodatku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane chęcią stworzenia zupełnie nowej zawartości oraz - nomen omen -ograniczeniami, jakie powodowałoby ścisłe trzymanie się kanonu (prędzej, czy później doszłoby do momentu, kiedy postacie z tego uniwersum by się skończyły).

Teraz więc tytuł gry to po prostu "Hearthstone". Zrezygnowanie z "Heroes of Warcraft" otwiera Blizzardowi drzwi o nazwie "nieograniczone możliwości", a tylko od nich zależy, czy przez te drzwi przejdą. Zawartość gry może być więc wzbogacana o wątki z innych gier Blizzarda, jak np. Overwatch czy Starcraft. Czy w przyszłości dane nam będzie ujrzeć w Hearthstone takie postaci jak Smuga czy Zeratul? Tego na razie nie wiemy.


Jednakże! Zapewne fanom gry "Diablo" zakręci się łezka w oku na tę wiadomość. W 2017 roku czeka nas specjalna Karczemna Bójka, związana z 20-leciem gry Diablo. Będzie ona na podobnych zasadach, co Ragnaros vs Nefarian, a będziemy w niej grać Mrocznym Wędrowcem oraz Krowim Królem. Jest to nawiązanie do Krowiego Poziomu, który możemy odnaleźć we wcześniej wspomnianym Hack&Slashu Blizzarda.
Co dostaniemy w nagrodę za pierwszą wygraną w tej bójce? Przepiękny rewers, dzięki któremu będziemy mogli świętować 20-lecie gry Diablo podczas grania w Hearthstone!

Hearthstone Diablo Card Back

Możliwe też, że dostaniemy nową skórkę dla Czarnoksiężnika w postaci bohatera z Diablo. Jeden z użytkowników reddita, judge2020, zauważył pewną, ciekawą rzecz w plikach gry:

"{"name":"Dark Wanderer","playerClass":"WARLOCK","id":"TB_SPT_DPromo_Hero","set":"TB","health":30,"type":"HERO"}

Co by tu nie rzec: wygląda on mocno "czarnoksięsko" i doskonale wpasowałby się w tę rolę i w Hearthstone!

Czyżby wcześniej wspomniany Mroczny Wędrowiec miał zostać kolejną skórką, tym razem dla Czarnoksiężnika, jednocześnie zapoczątkowując istnienie w Hearthstone postaci spoza Warcrafta? Co o tym wszystkim sądzicie?