Eliminacje Hall of Games

Eliminacje Hall of Games

Przerwa w turniejach potrwała trochę dłużej niż zakładaliśmy, ale nie narzekamy bo emocji związanych ze sceną turniejową  i tak pod dostatkiem z racji europejskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Hearthstone na BlizzCon. Najbliższy weekend a także ostatni weekend września będą zajęte przez odpowiednio 1-szą oraz 2-gą i 3-cią rundę eliminacji, to daje nam jeden tydzień na wystartowanie jeszcze we wrześniu nowego specjalnego cyklu!

 

Najpierw tytułem wprowadzenia – Hall of Games, nowa inicjatywa na mapie gamingowych eventów w Polsce, której pierwsza edycja odbędzie się w dniach 14-16 listopada (a więc tuż po BlizzCon) w Hali Stulecia we Wrocławiu, a na liście atrakcji turniej Hearthstone i tu pojawiamy się MY! Organizatorzy chcą zaprosić najlepszych z najlepszych dlatego HearthCore pomoże wyłonić 16-kę, która zmierzy się o atrakcyjne nagrody i tytuł mistrza Hall of Games w Hearthstone.

Począwszy od 20 września (z tygodniową przerwą na finał kwalifikacji do BlizzCon) rozpoczynamy eliminacje do Hearthstone Hall of Games. Z każdego turnieju eliminacyjnego zaprosimy do finału w Hali Stulecia 2 najlepszych graczy. Dodatkowo organizatorzy zorganizują również turnieje kominkowe, któe również dadzą kwalifikację do turnieju głównego.

Finał oczywiście będzie transmitowany na żywo.

 

Więcej informacji odnośnie turnieju finałowego zostanie ujawnione bliżej samego turnieju dlatego polecamy śledzić www.hallofgames.pl oraz profil facebook wydarzenia https://facebook.com/hallofgamesPL.

 

 

Z zapisami do 1 turnieju eliminacyjnego ruszymy tuż po weekendzie. Poniżej znajdziecie format turnieju, który jest delikatnie zmienionym formatem jaki używaliśmy podczas turniejów o miejsce w kwalifikacjach do BlizzCon. System się sprawdził i został bardzo dobrze przyjęty przez grających, a wzbogaciliśmy go o system banowania klas.

 

Zagramy w 3 fazach:

1. Faza #1 – Swiss BO3
1.1 Każdy mecz grany jest do dwóch wygranych (BO3 w formacie Hero Elimination)
1.2 Zasady Swiss jak w systemie Challonge.com tj. system Median-Buchholz (szczegółowe zasady działania systemu tutaj)
1.3 Ilość Rund oraz Cut (gracze przechodzący do fazy finałowej) poniżej:

Liczba graczy : Liczba rund Swiss : Cut

17-32 graczy: 5 : 8

33-128 graczy: 6 : 8

 

 

2. Faza#2 – Dual Tournament
2.1 Gracze zostaną rozmieszczeni w 2 grupach po 4 zawodników. Dwóch zawodników to zawodnicy rozstawieni w grupach a pozostali będą do nich dostawiani od tyłu tj. ostatni trafi do grupy 1-go na pozycji 4-tej, przedostatni do 2-go na pozycji 4-tej itd.
2.2 Każdy mecz grany jest do dwóch wygranych (BO3) – szczegółowe zasady poniżej.
2.3 Gracze grają ze sobą w parach gdzie rozstawiony z numerem 1 gra z numerem 4 a 2 z 3. Następnie zarówno obaj zwycięzcy jak i obaj przegrani grają ze sobą. Wygrany meczu zwycięzców uzyskuje awans do dalszej fazy turnieju, a przegrany meczu zwycięzców walczy w kolejnej rundzie z wygranym z meczu przegranych. Przegrany meczu przegranych oraz przegrany z ostatniego meczu odpadają z turnieju. Awans do kolejnej fazy uzyskają zawodnicy, którzy w tej fazie turnieju legitymować się będą ratio meczowym 2-0 oraz 2-1, a odpadają z turnieju zawodnicy z ratio 1-2 oraz 0-2.

 

 

3. Faza #3 – Single Elimination
3.1 Gracze parowani są na zasadzie zwycięzca grupy gra z zawodnikiem z 2-go miejsca z grupy drugiej i odwrotnie
3.2 Każdy mecz grany jest do dwóch wygranych (BO3)

 

 

Szczegółowe zasady dot. Formatu i rozgrywki

1. Przed każdym meczem obydwaj gracze ujawniają przeciwnikowi bohaterów jakich wybrali na turniej.
1.1  W fazie Swiss można stosować 3 decki (3 bohaterów)
1.2  W fazie Dual Tournament oraz Single Elimination każdy ma 4 decki (4 bohaterów) z czego jeden jest banowany przed pojedynkiem.
1.3  Banowanie odbywa się przy pomocy administratorów turnieju tj. Z 4-ech dostępnych klas banujemy przeciwnikowi jedną i podajemy zbanowaną klasę do informacji administratora. Po zbanowaniu klasy przez przeciwnika administrator podaje nam do wiadomości zbanowaną klasę i vice versa.
2. Przegrany pojedynek eliminuje danego bohatera z meczu, podczas gdy zwycięzca musi pozostać przy wybranym decku bez możliwości zmiany kart.
3. Niedozwolone jest opuszczanie menu pojedynków po rozpoczęciu meczu. O każdym opuszczeniu menu pojedynku należy powiadomić administratora turnieju. Jeżeli w trakcie trwania meczu któryś z graczy przeniesie się do menadżera kolekcji, zostanie on automatycznie ukarany walkowerem 0-2 (Sideboard podczas trwania meczów jest niedozwolony).
4. Po zakończeniu fazy Swiss każdy z finalistów prześle organizatorowi 4 decki, których będzie używał w fazach finałowych.
5. Na tym etapie dozwolona jest zmiana bohaterów używanych w fazie Swiss.
6. Wszystkie mecze rozgrywane są w systemie BO3 co oznacza, że po wyeliminowaniu dwóch bohaterów mecz kończy się przegraną.
7. Nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o używane karty innych niż te wynikające z klienta Hearthstone.
8. Wszystkie rozłączenia w czasie pojedynku udokumentowane odpowiednim zrzutem z ekranu, które nie zakończą sie powrotem gracza rozłączonego do rozgrywki traktowane będą jako przegrana rozłączonego chyba że sami gracze zdecydują o ponownym rozegraniu pojedynku.
9. Wszystkie błędy wynikające z nieprawidłowego działania klienta rozstrzygane są tak jak rozstrzyga je klient nawet w sytuacji gdy błąd taki decydować będzie o przegranej. Wyjątek stanowią błędy uniemożliwiające dokończenie pojedynku. W takim wypadku pojedynek należy powtórzyć.
10. W decyzjach spornych głos decydujący mają organizatorzy turnieju.
11. Wymagamy uczestnictwa w duchu fair play, a więc uczciwości i zachowania nie godzącego w innych uczestników ani administratorów. Odstępstwa od tej zasady będą karane usunięciem z turnieju.

 

Zapisy na pierwszy turniej eliminacyjny już wkrótce.

 

Zapraszamy i życzymy powodzenia!