Faza 1/24 HGG – ostatni tydzień

Faza 1/24 HGG – ostatni tydzień

W ciągu pierwszych dziewięciu tygodni rozgrywek Hearthstone Global Games (HGG) wiele drużyn narodowych zaprezentowało światowej publiczności swój talent, ale dziesiąty tydzień będzie dla niektórych z nich oznaczać walkę o przetrwanie. Pełne zestawienie drużyn możecie obejrzeć na stronie HGG, ale jest kilka meczów, które absolutnie musicie obejrzeć w nadchodzącym tygodniu, który zamyka pierwszą rundę HGG:

Chiny kontra Indonezja (Grupa A)

Chiny i Indonezja mogą się pochwalić niemal identycznymi wynikami i zajmują pozycję w środku zestawienia Grupy A. Los drużyn znajdujących się powyżej i poniżej tych dwóch zespołów w tabeli jest już przesądzony: Brazylia i Bułgaria awansowały, a Szwecja i Szwajcaria odpadły z rozgrywek. W tym ostatnim meczu zmierzą się ze sobą trzecia i czwarta drużyna w grupie, a wynik zadecyduje o przyszłości oby z nich w mistrzostwach HGG.

W obu drużynach bardzo liczyć się będą talenty pojedynczych graczy. Początkowe zwycięstwa zapewnili sobie JasonZhou i LovelyChook z ekipy chińskiej, budząc tym samym wielkie nadzieje dla swojej ekipy. Zespół z Indonezji zaś liczy niewątpliwie na Fertygo, który pozostaje jak na razie niezwyciężony (3-0).

Nowa Zelandia kontra Rosja (Grupa C)

Nowej Zelandii bardzo zależy na wyniku tego meczu, ponieważ zwycięstwo nad Rosją zapewni im wyjście z grupy. Rosja awansuje bez względu na wynik, ale zwycięstwem i awansem z wynikiem lepszym niż Nowa Zelandia przypieczętowałaby swoją pozycję jako czołowy zespół w rozgrywkach HGG. Dla Nowej Zelandii liczy się teraz każdy punkt, gdyż przegrana pozostawiłaby drużynę w zawieszeniu – gdzieś w gronie trzech zespołów z wynikiem 3-2 w Grupie C, z których tylko dwa przejdą dalej.

W składzie zespołu rosyjskiego mamy supergwiazdy takie jak mistrz Hearthstone World Championship z 2016 – Pavel – oraz zwycięzca rozgrywek Winter Championship 2017 – ShtanUdachi. Nowa Zelandia ma obecnie pewien problem, ponieważ wynik jej najbardziej rozpoznawalnego gracza w HGG, Pathry, to obecnie 0-4.

Białoruś kontra Filipiny (Grupa H)

Niełatwo było przetrwać w Grupie H w towarzystwie dwóch potęg: Czech i Ukrainy, które awansowały do dalszego etapu turnieju z wynikiem 4-1. Walka o trzecie miejsce i ostatnią szansę na przejście do drugiego etapu rozegra się między Białorusią a Filipinami. Jeśli zwycięży Białoruś, awansuje z wynikiem 3-2. Jeśli zaś po wygraną sięgną Filipiny, przemkną się sprytnie obok Chorwacji i Białorusi, a także przejdą dalej z lepszym zestawieniem zwycięstw i porażek.

Białoruś ma właśnie za sobą serię dwóch zwycięstw i jest uznawana za faworyta, ponieważ Filipinom jak na razie udało się pokonać jedynie zajmujące ostatnie miejsce w grupie Niemcy. Na korzyść Filipińczyków przemawia jednak fakt, że zazwyczaj grają w grupie (jak pokazano poniżej). Lepsze zgranie drużyny może zapewnić im niezbędną przewagę w kluczowym momencie i przesądzić o zwycięstwie.

Philippines Team Photo.png

Oglądajcie relacje z meczów!

W tym tygodniu rozegrane zostaną ostatnie mecze pierwszej fazy Hearthstone Global Games. Do dalszego etapu przejdzie tylko 24 z 48 drużyn. E-sportowe zmagania możecie śledzić na oficjalnym kanale Hearthstone na Twitchu.