HCT Summer Playoffs – kto wystąpi w Summer Championship?

HCT Summer Playoffs – kto wystąpi w Summer Championship?

Na niedawno zakończonych Summer Playoffs było naprawdę gorąco. Gracze z czterech regionów starli się w boju o szansę na występ w Los Angeles w ramach Hearthstone Championship Tour (HCT). Nadciąga jesień, a dni robią się coraz chłodniejsze, dlatego przyjrzyjmy się 16 graczom, którzy zakwalifikowali się do finałów sezonowych mistrzostw w 2017.

Chiny

Trunks

Wiedzieliście, że Trunks na co dzień pracuje jako inżynier w branży IT? Stał się rozpoznawalny po turnieju Super Premier Spring 2017, kiedy to jako czarny koń rozgrywek zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce dzięki zniszczeniu przeciwników ze swojej grupy i osiągnięciu wyniku 6-1. Następnie brał udział w turniejach zamkniętych i w HCT Spring Championship. Dzięki sile spokoju i zimnej krwi Trunks zyskał sobie wielu fanów, a chińska widownia z zadowoleniem przyjęła jego zwycięstwo w Super Premiere Summer. Teraz czeka go występ w Los Angeles.

 • Top 4, Super Premier Spring 2017
 • Top 8, CN vs. EU Championship 2017
 • Top 16, Hearthstone Spring Championship 2017

BaiZe

Ksywka BaiZe pochodzi od mitycznego chińskiego stworzenia, symbolizującego mądrość i pomyślność. BaiZe grała w licznych wydarzeniach w Chinach, ale jej pierwszym międzynarodowym występem był niedawny turniej Hearthstone Wild Open, w którym dostała się aż do ćwierćfinałów. BaiZe jest pierwszą kobietą, która zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Hearthstone.

 • Top 8, Hearthstone Wild Open 2017

JasonZhou

Zauważyliście, że JasonZhou zawsze jest uśmiechnięty? Niech was to nie zmyli. To jeden z najlepszych zawodników z Chin, który wygrał turnieje Super Premier Spring 2017 i Super Premier Summer 2016. Dotarł również do finałowej czwórki podczas mistrzostw Hearthstone World Championship 2016 i brał udział w niedawno zakończonym turnieju Spring Championship 2017.

 • Top 16, Hearthstone Spring Championship 2017
 • 1. miejsce, Super Premier Spring 2017
 • Top 4, Mistrzostwa Hearthstone World Championship 2016
 • 1. miejsce, Super Premier Summer 2016
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Chin

OmegaZero

OmegaZero reprezentował Chiny w mistrzostwach Hearthstone World Championship na BlizzConie, a następnie kontynuował swoją dobrą passę w czasie Winter Championship 2017. Chociaż jego występ podczas Super Premier Spring był poniżej oczekiwań, OmegaZero wrócił jeszcze mocniejszy i zajął trzecie miejsce na turnieju Super Premier Summer. OmegaZero ma względem siebie bardzo wysokie wymagania i chce zdobywać kolejne szczyty na arenie międzynarodowej.

 • Top 4, Super Premier Summer 2017
 • Top 8, CN vs. EU Championship 2017
 • Top 16, Hearthstone World Championship
 • 1. miejsce, Super Premier Fall 2016
 • 1. miejsce, Gold Final 2016
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Chin

Europa

Pavel

Pavel jest mistrzem zawodów Hearthstone World Championship 2016. Jego spokojna, cicha natura skrywa prawdziwą bestię, która ujawnia się podczas gry. Pavel zaczął dominować w europejskim rankingu w 2015 r. i szybko zakwalifikował się do szeregu turniejów. Czy jego zwycięstwo z wynikiem 10-0 w European Playoffs było zapowiedzią tego, co czeka nas na Summer Championship?

 • Top 4, CN vs. EU Championship 2017
 • Top 16, Hearthstone Winter Championship 2017
 • Mistrz Hearthstone World Championship 2016
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Rosji

OldBoy

Gdy OldBoy po raz pierwszy zasiadł do Hearthstone, potrzebował aż trzech prób, by ukończyć samouczek – ale dalej poszło już z górki. OldBoy zaczął oglądać transmisje i próbować swoich sił w mniejszych turniejach, aż w końcu zaczął awansować do profesjonalnych zawodów, jak na przykład ukraińskie kwalifikacje WESG. Ten student prawa jako dziecko marzył o karierze profesjonalnego piłkarza, a w przeciwieństwie do wielu swoich rywali nigdy wcześniej nie grał w kolekcjonerskie gry karciane. Czy OldBoy będzie w stanie wykonać kolejny krok w swojej profesjonalnej karierze – od fana transmisji aż po uczestnictwo w turnieju w Los Angeles?

Orange

Od lat słyszymy o osiągnięciach gracza Orange w grze Hearthstone – ale czy wiedzieliście, że tego lata po raz pierwszy zakwalifikował się do play-offów przez system punktowy? Orange uznał, że 2017 to jego rok, dlatego najpierw zajął drugie miejsce w turnieju WESG, a teraz zakwalifikował się na Summer Championship dzięki niedawnej wygranej w turnieju DreamHack Summer. Orange jest członkiem zespołu Alliance, a swoją przygodę z Hearthstone rozpoczął już w wersji beta gry.

 • Top 8, CN vs. EU Championship 2017
 • 1. miejsce, DreamHack Summer 2017
 • 2. miejsce, WESG 2016
 • 1. miejsce, SeatStory Cup VI
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Szwecji

Amyks

Amyks od zawsze kochał gry karciane. Niegdyś zagrywał się w papierowe karcianki, ale przerzucił się na gry cyfrowe, gdyż łatwiej było mu to udźwignąć finansowo i grać w wolnym czasie. Amyks gra w Hearthstone od dwóch lat, a w styczniu tego roku zaczął transmitować swoje gry, zdobywając sobie grono fanów w swojej ojczyźnie, Polsce. To właśnie oddani widzowie zachęcili Amyksa do wzięcia w udziału w letnich rozgrywkach. Z kolei jego oddanie grze w końcu się opłaciło.

Azja i Oceania

uya

Uya dał lekcję gry wszystkim graczom podczas turnieju Summer Playoffs Azji i Oceanii, kończąc zawody z wynikiem 7-0 dzięki unikatowej talii paladyna. Stosowne rozstrzygnięcie, wziąwszy pod uwagę, że Uya jest nauczycielem w liceum. Uya zaczął grać w Hearthstone za namową brata, kiedy gra pojawiła się w Japonii. Rywalizacją zainteresował się po obejrzeniu zeszłorocznych zawodów Spring Championship w Japonii. Uya czas spędzony w pociągu na dojazdach do pracy przeznacza na grę w Hearthstone.

Surrender

Surrender gra w Hearthstone już od jakiegoś czasu, ale po raz pierwszy zakwalifikował się do gry w mistrzostwach sezonowych. Surrender jest graczem Planet Odd, podobnie jak takie sławy jak Xixo czy Hoej. Dzięki Hearthstone zyskał możliwości i zdobył doświadczenie, które w innym wypadku byłyby dla niego nieosiągalne. Łącznie 10 razy podróżował do innych krajów na turnieje; poznał inne kultury; zdołał kupić swojej matce samochód za wygrane pieniądze... a ma dopiero 20 lat!

 • 1. miejsce, HCT Summer Asia-Pacific Playoffs 2017
 • Top 8, OGN Hearthstone Seoul Cup World Invitational 2016

tom60229

Hearthstone został wydany, gdy tom60229 rozpoczynał właśnie służbę wojskową, ale to go nie powstrzymało. Wkrótce stał się jednym z najlepszych graczy z Tajwanu, wygrywając szereg regionalnych turniejów. Mimo że jego zespół rozwiązał sekcję Hearthstone, on dalej z dumą obstaje przy swoim. Tom60229 chce zostać mistrzem Hearthstone World Championship, co jest możliwe, skoro jest jednym z najlepiej zapowiadających się graczy z regionu Azji i Oceanii.

 • 2. miejsce, TW HK & MO Elite Tournament 2017 – sezon 1
 • 1. miejsce, Hearthstone Malaysia Major 2016
 • Top 16, 2014 Hearthstone World Championship
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Tajwanu

cocosasa

Ten pobudliwy gracz pojawił się niemal znikąd podczas zawodów Summer Playoffs Azji i Oceanii. Cocosasa gra w Hearthstone od czasów wersji beta, ale jego największe osiągnięcie miało charakter wyłącznie lokalny: było to trzecie miejsce w zawodach Inven Tournament w roku 2015. Ten mało znany gracz przekonał do siebie widownię dzięki zabawnym transmisjom, w których prowadzi ciągłe monologi, a także dzięki swojej wyjątkowe mimice. Cocosasa uważa, że dzięki grze w Hearthstone zdobył zarówno doświadczenie, jak i wiedzę.

Ameryki

Purple

Mimo wielu osiągnięć Purple nie uważa się nawet za gracza. Jako nastolatek grał w StarCraft: Brood War, ale potem zrobił sobie 10-letnią przerwę, by ostatecznie zająć się grą w Hearthstone. Największą motywację do gry daje mu jego społeczność na kanale Twitch, jednak sam twierdzi, że największą fanką jest jego dziewczyna. Para poznała się na BlizzConie w 2015 roku – pierwszym BlizzConie, na który się zakwalifikował. Teraz ona pomaga mu w przygotowaniach do turniejów.

 • 1. miejsce, HCT Summer Americas Playoffs 2017
 • Top 8, DreamHack Tours 2017
 • 1st place, DreamHack Winter 2015
 • 1st place, 2015 Americas’ Championship

Empanizado

Empanizado znany jest meksykańskiej społeczności Hearthstone jako prawdziwy bohater, który zdobył reputację dzięki fantastycznemu występowi podczas Global Games w zespole Meksyku. Po sukcesie, jaki odniósł podczas Global Games, udało mu się dotrzeć do finałowej czwórki w zawodach Copa America Summer Finals, dzięki czemu został okrzyknięty odkryciem roku 2017. Empanizado jest studentem i grał w szachy na poziomie profesjonalnym. Uwielbia także empanady, co łatwo wywnioskować po jego pseudonimie.

 • Top 4, Copa America Summer 2017
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Meksyku

Nalguidan

Od czasu kwalifikacji na IEM Katowice w 2015 roku Nalguidan stał się jednym z najlepszych graczy z Ameryki Łacińskiej. Jako jeden z filarów lokalnej społeczności reprezentował Argentynę w Hearthstone Global Games, doprowadzając swój zespół aż do 1/16 finału. Zanim przerzucił się na e-sport, Nalguidan grał w koszykówkę. Gracz ten jest w chwili obecnej jednym z najpopularniejszych streamerów gry Hearthstone w hiszpańskojęzycznym rejonie obu Ameryk.

 • Top 8, Copa America Spring 2017
 • Hearthstone Global Games, reprezentacja Argentyny

YAYtears

W przeszłości YAYtears brał udział w zawodach lekkoatletycznych i biegach przełajowych, osiągając przy tym imponujące wyniki! W chwili obecnej pracuje nad tytułem naukowym, przy okazji grając w Hearthstone. Gra stała się istotną częścią jego życia – w ubiegłym miesiącu osiągnął 1 rangę w legendzie – przez co traktuje on poznawanie nowych ludzi, granie z nimi i wspólne oglądanie meczów jako najbardziej niezwykłe doświadczenia w jego dotychczasowym życiu. YAYtears ma nadzieję zakwalifikować się do Hearthstone World Championship, by udowodnić, jak dobrze radzi sobie w stresowych sytuacjach.

Mistrzostwa Hearthstone Summer Championship odbędą się w dniach 13-15 października w Blizzard Arena Los Angeles. Zapraszamy do nabycia biletów (odnośnik w j. angielskim)! Jeśli nie dacie rady stawić się osobiście, będziecie mogli obejrzeć całość na żywo na kanale twitch.tv/PlayHearthstone. Zawody będą transmitowane codziennie od godziny 17:30 czasu polskiego.

W międzyczasie możecie nas poinformować, komu będziecie kibicować podczas Hearthstone Summer Championship. Kto waszym zdaniem zasługuje na tytuł mistrza? Dajcie nam znać, komu kibicujecie, wykorzystując #HCT na Facebooku i Twitterze (odnośniki w j. angielskim).