Hearthstone: Poradnik cz.1

Hearthstone: Poradnik cz.1

Hearthstone: Heroes of Warcraft jest kolekcjonerską grą karcianą, bazującą na świecie przedstawionym w grach z serii Warcraft, w której toczymy karciane pojedynki zarówno z AI jak i żywimy graczami. Cel rozgrywki jest bardzo jasny – czyń innym zło, zanim oni uczynią je tobie, czyli zabicie wrogiego bohatera.

Po pierwszym włączeniu gry zostajemy przywitani przez samouczek, który w 6 krokach uczy nas zarówno zasad rządzących cyfrowym stołem jak i jego obługi. Poszczególne etapy polegają na pokonaniu, przygotowaną przez Blizzarda talią, coraz to trudniejszego przeciwnika. Z każdym wygranym pojedynkiem dochodzą nowe mechaniki , które pozwalają na szerszy wachlarz możliwych zagrań. Na zakończenie zostajemy nagrodzeni talią Jainy Proudmoore i możemy przystąpić do starć z innymi graczami lub zbierać złoto, dzięki któremu możemy poszerzać swoją kolekcje o kolejne karty.

Na obecną chwilę mamy do dyspozycji trzy tryby gry, a mianowicie: grę rankingową, nierankingową oraz Arenę.

 

 

W dwóch pierwszych używamy własnej samodzielnie złożonej talii z puli kart jakie posiadamy, zaś w Arenie stajemy przed wyborem 1 z 3 kart. Powtarzamy to, aż nazbieramy ich 30 i w ten sposób złożoną talią przechodzimy do serii 12 starć  z innymi graczami. Im dalej zajdziemy, tym hojniejsze będą nagrody. W grze rankingowej za wygrane duele dostajemy gwiazdki, a gdy zdobędziemy ich wystarczającą ilość awansujemy w rankingu. Za zdobycie rangi 20 (zaczynamy z 25) dostajemy rewers karty dostępny tylko w danym sezonie. Za rangę 1 dostajemy legandarny tył karty jako uhonorowanie naszych osiągnięć.

 

 

Starcia zaczynają się wyborem ręki startowej złożonej z 3 lub 4 kart. Każdy z graczy rozpoczyna pojedynek z 30 punktami życia. Na początku każdej tury dobieramy kartę oraz dostajemy kryształ many, którym płacimy koszt zagrania danej karty. Mamy do dyspozycji całą masę stronników, szeroki wachlarz umiejętności magicznych czy też bogaty arsenał broni i innych narzędzi tortur, których używamy by pozbyć się ze stołu wrogich jednostek i atakować bohatera przeciwnika.

Na początku mamy do dyspozycji tylko talię maga, lecz żeby odblokować inne wystarczy je pokonać w trybie potyczki z AI. Zaś aby odblokować kolejne karty klasowe, wystarczy awansować na wyższe poziomy poprzez granie daną postacią.

Za nasze trudy i zwycięstwa zostajemy nagradzani wirtualnym złotem, za które możemy kupować kolejne paczki zawierające 5 kart eksperckich, w tym minimalnie 1 rzadką.  Sakwę możemy także napełniać poprzez wykonywanie dziennych zadań i znajdywanie ukrytych w grze osiągnięć.

 

 

 

W następnej części poradnika opowiem więcej o typach kart i ich możliwościach.