Karczemna Bójka #73

Karczemna Bójka #73

Blizzcon już za pasem, jeśli podobnie jak ja wyczekujecie go z niecierpliwością, oczekiwanie umili wam nowa Karczemna Bójka wydana w tym tygodniu, a mianowicie "Bójka o żółtą kostkę".

Pamiętacie Dorotkę z przygody "Pewnej nocy w Karazhanie"? Dzisiaj powita nas w bramach nowej Karczemnej Bójki! Podobnie jak w przygodzie, kreatury po prawej stronie Dorotki posiadają prowokację, a stwory po stronie lewej szarżę. Gracze zaczynają z dodatkowymi 10 punktami pancerza by decki oparte na np. "Uderzeniu Umysłów" nie były tak silne. Wybieramy klasę, a potem 10 kart, które są wtasowywane do talii w 3 egzemplarzach. Zasady nie są więc trudne prawda? Ta formuła jednak pozwala nam na eksperymentowanie z różnymi typami decków.

Co do strategii, jest ich całe mnóstwo. MVP tej bójki zdecydowanie jest "Upiorny Rumak", który bez wyciszenia powraca cały czas na pole bitwy z prowokacją lub szarżą (zależy od strony po której jest ustawiony). Najbardziej popularna wersja decku z "Upiornym Rumakiem" http://www.hearthpwn.com/decks/661191-deadsteed-brokeness

Jeśli spotykacie na potęgę decki z rumakiem polecam wam prostą a jakże skuteczną kontrę na ten archetyp. Jest to po prostu "Bójkowy" Freeze Mage, przykładowego freeza można znaleźć tutaj http://www.hearthpwn.com/decks/661701-dreadsteed-really-op-in-this-brawl.

Ja swoją przygodę z Brawlem rozpocząłem ze złożonym przez siebie deckiem, który wygrał mi 3/3 gry. Nie jest on perfekcyjny, jednak wystarczył do zdobycia cotygodniowego pakietu.

Ostatnią talią, którą mogę wam polecić jest Purify C'thun Priest. Tak dobrze przeczytaliście. Poza deckiem z naszym ukochanym "Upiornym Rumakiem", wygrywa on niemal ze wszystkim. Jest przyjemny do grania i chociaż tutaj można poczuć, że klasa Kapłana (kogo?) jest choć trochę użyteczna.


Miłego tworzenia własnych talii i farmienia golda. Pochwalcie się co wam udało się złożyć i osiągnąć na tej Bójce. Niech RNG będzie z wami!