Karczemne Wywiady-A83650

Karczemne Wywiady-A83650

Dawno tego nie robiliśmy, ale postanowiliśmy do tego wrócić. A jak wracać to tylko z przytupem, dlatego zapraszamy Was do lektury wywiadu z jednym z najlepszych graczy!

Kacper"A83650" Kwieciński- to jeden z czołowych graczy nie tylko w Polsce ale i na scenie międzynarodowej, wystarczy wspomnieć Dreamhack w Szwecji, gdzie Kacper uplasował się na bardzo ładnej pozycji, w najlepszej szesnastce. A to dopiero początek drogi w wykonaniu A8! Jest to gracz o wielkim potencjale i ambicjach, które potrafi udowodnić na scenie esportowej.

1.Jak poznałeś świat Hearthstona?

Moja przygoda z Hearthstonem zaczęła się od samej końcówki zamkniętej bety, kiedy to udało mi się otrzymać klucz do gry. Można więc powiedzieć, że styczność z tą grą mam już od przeszło 3 lat. Tak samo jak zapewne dla wielu innych osób, do HSa przekonała mnie grafika oraz prostota gry.

2.Co wpłynęło na Twoją decyzję o zostaniu profesjonalnym graczem?

Z czasem zacząłem osiągać coraz lepsze rezultaty na ladderze oraz aktywniej zacząłem brać udział w różnego rodzaju turniejach. To spowodowało, że zgłosiła się do mnie organizacja noMERCY z propozycją dołączenia do organizacji – stwierdziłem, że nie mam przecież nic do stracenia, więc mogę spróbować nowych wyzwań. Przełomowym momentem dla mnie był dla mnie triumf na Pyrkonie w Poznaniu na początku 2015 roku.

3.Czy wcześniej, przed Hearthstone, miałeś styczność z grami tego typu?

Hearthstone był pierwszą karcianką dla mnie. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z podobnymi grami. Jeśli chodzi o karty to znałem przedtem tylko karty tradycyjne, które bardzo lubiłem i lubię nadal.

4.Jak oceniasz szanse naszej reprezentacji w rozgrywkach HGG?

Nie należy ukrywać, że mieliśmy spore szczęście jeśli chodzi o losowanie grup, albowiem trafiliśmy do teoretycznie najłatwiejszej. Oczywiście jako Polak chciałbym aby nasza reprezentacja zaszła jak najdalej. Realistycznie jednak sądzę, że wyjście z grupy w I etapie należy traktować jako cel minimum, a każdy wynik powyżej tego będzie przyjemną niespodzianką.

5.Dlaczego cały czas karcianka Blizzarda utrzymuje Twoje zainteresowanie, co w niej takiego jest?

Hearthstone jest bardzo prostą i łatwą grą i myślę, że dlatego zyskał sobie taką ogromną popularność. Grafika również jest bardzo przyjemna dla oka, a wielu ludzi interesują także animacje oraz dźwięki poszczególnych kart. Jeśli chodzi tylko o moją osobę to mnie interesuje szczególnie scena turniejowa, która stale się rozwija, oferując nowe szanse i możliwości.

6.Czy możesz już coś powiedzieć o najnowszym dodaktu? Wniósł do gry powiew świeżości, to pewne, ale czy masz już jakieś inne odczucia?

Nowy dodatek jest według mnie fantastyczny. Dawniej bardzo często kończyłem swoje sesje w HSa będąc zniesmaczonym i zdegustowanym, dzisiaj trudno wywołać u mnie takie uczucia. Zdecydowanie częściej odczuwam radość, że zawsze jestem w stanie nauczyć się czegoś nowego. Tak więc pierwsze dwa tygodnie oceniam pozytywnie i mam nadzieję, że taki stan gry utrzyma się jak najdłużej.

7.Jakie masz plany na swoją dalszą przyszłość związaną z profesjonalnym graniem?

Najważniejsze dla mnie są dobre występy w turniejach zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Mam dosyć wysokie szanse na dostanie się na wiosenne playoffy i to jest mój najbliższy cel. W lipcu najprawdopodobniej będę na Dreamhacku w Valencii – w Szwecji udało mi się osiągnąć czołową szesnastkę, mam nadzieję, że przynajmniej wyrównam takie osiągnięcie w Hiszpanii.

Dziękujemy Kacprowi za udzielenie nam wywiadu. Mamy nadzieję, że czytało się Wam to tak przyjemnie jak nam współpracowało się z A8. Życzymy Ci dalszych sukcesów, zasługujesz na to!