Karczemne wywiady - Gnimsh

Karczemne wywiady - Gnimsh

Marcin ''Gnimsh” Filipowicz to "człowiek orkiestra" polskiej sceny Hearthstone. Streamer, gracz oraz komentator biorący udział w największych światowych imprezach, od niedawna również pełnoprawny pracownik Blizzarda. Dziś specjalnie dla Was przeprowadzamy wywiad z tym nietuzinkowym bohaterem! Zaczynajmy!

1. Jak zaczęła się twoja przygoda z karcianą grą Blizzarda? Czy miałeś już jakieś doświadczenia z tego typu grami?

Gram w gry karciane od 1994 roku, czyli z 22 lata. Pierwszą moją grą karciana był Doom Trooper, a w '96 wskoczyłem w Magic the Gathering. W MtG moim najlepszym wynikiem było 13 miejsce na Mistrzostwach Polski. Grałem głównie lokalnie, lecz grą która mnie wybiła na poziom światowy, był Warcraft Trading Card Game, w którego grałem z 5 lat przed Hearthstonem. W ostatnim roku gry bylem w top 10 graczy na świecie, a moja drużyna miała na koncie top 3 drużynowych mistrzostw świata. Hearthstone był naturalnym przedłużeniem mojej kariery karcianej od momentu pokazania gry światu.

2. Kiedy zaczynałeś swoją przygodę w Hearthstone byłeś od razu ukierunkowany na e-sport(profesjonalne granie/komentowanie), czy traktowałeś grę ,,for fun", a reszta przyszła sama?

W momencie kiedy Rob Pardo ogłosił HS'a na PAX East wiedziałem że inwestuje w niego na 100%. Kilka miesięcy po tym ogłoszeniu Blizzard oznajmił że Warcraft TCG się kończy, co tylko ułatwiło moją decyzje. Zanim dostałem klucz do bety znalem już wszystkie karty na pamięć i miałem odłożoną kasę, by kupić wszystkie karty w pierwszej godzinie. Od razu zacząłem robić filmiki na YouTube i grać duże turnieje plus zacząłem streamy.

3. Jesteś profesjonalnym komentatorem, streamerem ale przed wszystkim graczem, kto według Ciebie jest aktualnie najlepszym graczem na świecie?

Thijs. Jest nie tylko niesamowity jeśli chodzi o umiejętności matematyczno-statystyczne, ale także charakteryzuje się dużą skromnością i jest tytanem pracy. Obecnie już miesiąc mieszka z Lifecoachem i ćwiczą razem do mistrzostw świata. Thijs ma również wsparcie RDU i Lifecoacha, co tylko go dalej rozwija.


4. Blizzcon zbliża się wielkimi krokami a w raz z nim walka o tytuł mistrza świata. Czy masz swojego faworyta który zdobędzie ten tytuł?

Thijs lub Pavel. O Thijs pisałem wyżej, a jeśli chodzi o Pavla, to jestem jego fanem. Pavel jest praktycznie odcięty od emocji, co pomaga mu podejmować poprawne decyzje. Dodatkowo jest bardzo kreatywny i ambitny. Jest trochę przeciwieństwem Thijsa, jeśli chodzi o osobowość, lecz w grze obaj są na bardzo podobnym poziomie.


5. Jakiś czas temu na swoim Facebooku pochwaliłeś się otrzymaniem pracy w Blizzardzie. Możesz przybliżyć, czym będziesz się dokładnie zajmował i co to dla Ciebie oznacza?

Zostaje nowym Hearthstone Program Manager'em, co oznacza ze będę odpowiedzialny za opiekę i wdrażanie inicjatyw turniejowych Blizzarda w Europie na przyszły rok. Jest to praca marzeń, zostaje w swojej branży, w której obecnie pracuje i będę pracował z tymi samymi osobami, ale w nieco innej formie. Plus oczywiście praca w Blizzardzie zawsze była moim marzeniem, wiec jest to niesamowita okazja, by zajmować się tym co się lubi i rozwijać się przy tym.

6. Wiem, że nawet jeśli masz jakiekolwiek informację na temat nowego dodatku, to nie wolno Ci o tym mówić, dlatego zapytam inaczej: czy warto czekać z niecierpliwością na premierę? Czy masz dla nas jakieś wskazówki odnośnie klimatu, który twórcy zaprezentują nam w tym dodatku?

Bez komentarza.

Dziękujemy Gnimshowi za wywiad i mamy nadzieję, że również i Was zaciekawił! Marcinowi zaś życzymy dalszych sukcesów zarówno w kwestii kariery, jak i w życiu osobistym. Tak trzymać!