Mikołajkowy Kominek – KoKon znów zagościł w Koninie

Mikołajkowy Kominek – KoKon znów zagościł w Koninie

W ubiegłą sobotę w Koninie odbył się drugi Kominek realizowany przez Organizatorów Konwentu Fantastyki KoKon ze wsparciem Blizzone.pl.


KoKon Fireside Gathering 2016 #2 miał mieć charakter typowo spotkaniowy: bez turniejów czy dodatków w formie gier planszowych. Klasyka. Jak się jednak później okazało, nie może być prawdziwego Kominka bez turnieju!

Pogoda tego dnia niestety nie dopisała - deszcz i przeszywające zimno dość mocno zniechęcały do wychodzenia na dwór. Sala Kominkowa Młodzieżowego Domu Kultury, w której organizowane było spotkanie, wyposażona jest jednak w... prawdziwy kominek, w którym buchał żywy ogień, skutecznie odpędzając mroźne widmo zza drzwi. Tym samym, pomimo pogodowych niedogodności, chętnych do gry nie zabrakło.

fot. Krzysztof Borowiak

W Kominku wzięło udział łącznie ok. tuzina uczestników. To zdecydowanie mniej niż w poprzedniej edycji (współorganizowanej przez nas, wydawcę gier G3, Kolski Klub Gier Bitewnych oraz Koniński Klub Fantastyki – przyp. red.), warto jednak zaznaczyć, że tym razem nie było w pierwotnych planach żadnego turnieju czy dodatkowych atrakcji, a jedynie spokojne spotkanie. Organizatorzy zapewnili słodkie przekąski i ciepłe napoje. Wśród uczestników spotkania znaleźli się zarówno młodsi, jak i starsi, a także... jedna cosplayerka!

fot. Krzysztof Borowiak

Cosplayerka znalazła bardzo praktyczne miejsce tuż przy kominku. A na jednym ze zdjęć możecie zobaczyć skład, który pozostał na spotkaniu do końca:

fot. Robert Zawadziński

W trakcie Kominka okazało się, że Młodzieżowy Dom Kultury ma w swoich zasobach skromne nagrody, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie mini-turnieju w drabinkowym systemie best-of-three dla 8 graczy. Ostatecznie wszyscy byli zwycięzcami - ani jeden z turniejowych graczy nie pozostał bez upominku!

Już po raz drugi zagościliśmy w Koninie i możemy śmiało stwierdzić: atmosfera w trakcie tamtejszych Kominków czyni z nich jedne z najbardziej klimatycznych spotkań tego typu. Prawdziwy ogień, tawerniany klimat i przyjazna atmosfera sprzyjają uczestnictwu zarówno zagorzałych graczy, jak też rodzin z dziećmi. To sprawia, że Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie stanowi wyjątkowe miejsce na mapie polskich Gatheringów.

Organizatorami spotkania byli:
– Krzysiek Borowiak – nasz redakcyjny kolega z Blizzone.pl (a przy okazji Koordynator Główny Konwentu Fantastyki KoKon 2016)
– Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, reprezentowany przez Olgę Marcinkowską – z tamtejszego Impressariatu:

fot. Krzysztof Borowiak