Mistrzostwa HCT 2018 okrążą świat!

Mistrzostwa HCT 2018 okrążą świat!

Hearthstone Championship Tour (HCT) wyrusza w roku 2018 w podróż dookoła świata! Czekają nas zakrojone na wielką skalę turnieje w Hearthstone, które będą rozgrywane w wielu dużych miastach (może nawet w waszej okolicy!). Przystanki HCT Tour Stops będą rozgrywane w różnych formułach, ale będą je bez wątpienia łączyć dwa aspekty: e-sportowa rywalizacja w Hearthstone i egzotyczne miejsca!

Istnieją dwa rodzaje przystanków HCT Tour Stops, dlatego też uważnie zapoznajcie się z ogłoszeniami, aby mieć pewność, do którego z nich się zgłaszacie.

HCTStops_HS_Body_LW_600x401.jpg

Grand Prix

Przystanki HCT Tour Stops typu Grand Prix wymagają udziału co najmniej 128 graczy i mogą być rozgrywane w systemie szwajcarskim lub w systemie podwójnym pucharowym. Gracze biorący udział w rozgrywkach w ramach przystanków Grand Prix muszą sami pokryć koszty podróży i zakwaterowania na czas turnieju.

Online – Offline

Przystanki HCT Tour Stops typu Online – Offline wymagają skompletowania czterech drabinek po 256 graczy online. Następną fazą są play-offy z udziałem 16 graczy offline. Co najmniej jedna drabinka online będzie zarezerwowana dla zawodników pochodzących z subregionu, w którym rozgrywany jest dany przystanek HCT Tour Stop (Ameryka Łacińska, Azja Południowo-Wschodnia, Tajwan i inne). Dwie drabinki online zarezerwowane będą dla regionu, w którym rozgrywany jest dany przystanek, a ostatnia drabinka przeznaczona będzie dla graczy z całego świata. Europa nie będzie podzielona na subregiony – zamiast tego posiadać będzie trzy drabinki regionalne i jedną globalną. Organizatorzy turniejów pokryją koszty przejazdu i zakwaterowania graczy, którzy zakwalifikują się do fazy play-offów.

Zapisy graczy, którzy nie kwalifikują się do wzięcia udziału w rozgrywkach na podstawie kraju zamieszkania powiązanego z kontem Blizzard Battle.net, nie będą przyjmowane.

Terminy i ogłoszenia

Navi-MalasiaMajor_HS_InBlog_EK_600x400.jpg

Zajrzyjcie do harmonogramu przystanków 1 sezonu HCT Tour Stops i już dziś zacznijcie planować swoje podróże i tempo zdobywania punktów! Wszystkie przystanki HCT Tour Stops publikują własne zapowiedzi i prowadzą osobne zapisy, więc koniecznie śledźcie ogłoszenia pojawiające się na oficjalnych kanałach e-sportowych Hearthstone na Twitterze i Facebooku. Szczegółowe informacje o przystankach HCT Tour Stops oraz daty zapisów będą publikowane za pośrednictwem oficjalnych kanałów społecznościowych Hearthstone poświęconych e-sportowi.

Przystanki na trasie HCT Termin imprezy Miejsce
Szczegóły w późniejszym terminie lutego 2018** Europa
Copa America (przystanek 1)* 17-18 lutego 2018 Ameryki
HCT Sydney* 24-25 lutego 2018 Azja i Oceania
Szczegóły w późniejszym terminie marzec 2018** Europa
EGLX 10-11 marca 2018 Ameryki
HCT Bangkok 24-25 marca 2018 Ameryki

*Kwalifikacje online rozpoczną się na miesiąc przed podanymi datami imprez e-sportowych.

**Szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym.

Zespół Hearthstone rozsiany po całym świecie nie może się już doczekać spotkania z wami podczas lokalnych imprez e-sportowych! Wszelkie pytania kierujcie do nas za pośrednictwem Twittera i Facebooka, korzystając z hashtagu #HCT.