A może spotkanie przy kominku? Do Konina zbliża się fantastyczny KoKon!

A może spotkanie przy kominku? Do Konina zbliża się fantastyczny KoKon!

3. września 2016 roku w Koninie (w województwie Wielkopolskim) odbędzie się Konwent Fantastyki KoKon 2016.

KoKon to pomysł Olgi Marcinkowskiej – pracownika Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, realizowany przez Krzysztofa Borowiaka, Absolwenta Politechniki Poznańskiej. Wsparcia udziela mu MDK, a owocem tej współpracy był pierwszy w Koninie konwent fantastyki w styczniu tego roku.

Zaledwie w miesiąc udało się zorganizować wydarzenie z pełnym zabezpieczeniem medycznym, ochroną i ogromnym sztabem wolontariuszy. Byli wystawcy, turniej eSportowy dla amatorów ze znanym streamerem, a także liczne prelekcje i konkursy. Wisienką na torcie była wizyta Anety Jadowskiej, znanej polskiej pisarki.

Jak to się stało?

Pierwotny pomysł na KoKon był kompletnie inny. Miał to być zwykły mały LAN, pozbawiony dodatkowych atrakcji. Rozważane były takie tytuły jak LoL, HearthStone i CS:GO. To właśnie za sprawą Krzysztofa Borowiaka mikro-turniej udało się przekształcić w pełnoprawny konwent fantastyki.

Dzisiaj pierwotna idea KoKonu wraca w ramach letniej edycji wydarzenia jako KoKon Fireside Gathering. To darmowe w założeniu spotkanie, którego celem jest umożliwienie każdemu spotkania twarzą w twarz z fantastyką w postaci gier elektronicznych (HearthStone) i planszowych. Te ostatnie to zresztą niespodzianka, którą prezentujemy Wam jako pierwsi!

Co więcej, Kokon posiada coś, czego nie spotkacie na żadnym innym Kominku: prawdziwy tawerniany klimat. Zawdzięcza to umiejscowieniu w Sali Kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, urządzonej właśnie w tym stylu.


Przybywajcie tłumnie!


Harmonogram:

1. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16:00 w Sali Kominkowej (przyziemie)

2. Zakończenie około godziny 2:00 w nocy


Nagrody: szczegóły wkrótce!


Realizacja:

1. HearthStone (Blizzone)

2. Planszówki (G3, Kolski Klub Gier Bitewnych, Koniński Klub Fantastyki)