Pewnej nocy w Karazhanie: Salon - Tryb Heroiczny

Pewnej nocy w Karazhanie: Salon - Tryb Heroiczny

Premierę najnowszego dodatku, Pewnej nocy w Karazhanie, mamy za sobą, czas teraz na rewers za ukończenie trybu Heroicznego, który prezentuje się w taki sposób:

Piękny, prawda?


Jednak jak w każdej przygodzie, tak i tutaj, będziemy potrzebowali specjalnie skonstruowanych talii, aby pokonać heroicznych bossów w Salonie! Wyjątkami są Szachy, w których gramy z góry narzuconą talią, jednak nie zmienia to faktu, że trzeba przyjąć specjalną taktykę.

1. Sztućcowy Golem

Moc specjalna: 0 many, przyzwij 2 talerze 1/1.

Bonus: 15 pancerza
Najlepszą klasą do pokonania tego heroicznego bossa będzie Wojownik, ponieważ tutaj kluczem do zwycięstwa jest kontrola stołu. Garosz, dzięki swoim kartom, jak Brawl, Ravaging Ghoul, czy Death's Bite, nie pozwala przeciwnikowi na zdominowanie gry, a jego moc specjalna przedłuża rozgrywkę na naszą korzyść. Baron Geddon, podobnie jak Whirlwind, wcześniej wspomniany Ravaging Ghoul, lub Revenge, zadaje obrażenia obszarowe, jednak z tą przewagą, że jest to stronnik, który w trakcie naszej tury może atakować Golema, a na jej koniec najprawdopodobniej wyczyści stół, a my, dzięki naszej mocy specjalnej, nie tracimy zdrowia. Bardzo dobrą kartą będzie też Justicar Trueheart, ulepszająca nasz hero power. Bloodhoof Brave spowolni rozgrywkę, dzięki czemu będziemy mogli dobrać karty potrzebne do wcześniej wspomnianej kontroli stołu.

Dobrze współgrające ze sobą combo: Sylvanas Windrunner + Brawl - dzięki temu połączeniu mamy pewność, że stronnik, który przeżyje, będzie walczył po naszej stronie.

Kluczowe karty: Brawl, Ravaging Ghoul, Whirlwind, Baron Geddon, Shield Block

2. Magiczne Zwierciadło


Moc specjalna: Pasywna, za każdym razem gdy zostanie zagrany stronnik, Magiczne Zwierciadło przyzywa jego kopię 1/1.

Bonus: 15 pancerzaPodobnie jak w przypadku Golema, polecaną klasą jest Wojownik. Biorąc pod uwagę moc specjalną naszego przeciwnika, bardzo dobrze będą działać takie karty, jak: Brawl, Ravaging Ghoul, Death's Bite, Unstable Ghoul, Protect the King!, Revenge, Armorsmith, czy Baron Geddon. Dominujące zaklęcia w talii Zwierciadła to: Arcane Missiles, Swipe, Arcane Explosion i Fan of Knives. Polecana talia do pokonania tego heroicznego bossa to Grim Patron Warrior. Dzięki dużej ilości aktywatorów rozmnożenie Grim Patron nie powinno być dla nas problemem, dodatkowo zyskujemy nowych stronników nie zagrywając ich, dzięki czemu moc specjalna naszego przeciwnika nie będzie się uaktywniać. Wystarczy zagrać Grim Patron, a potem rzucić 2x Whirlwind, by nasz stół zapełnił się i uniemożliwił uzyskanie przewagi naszemu przeciwnikowi.

3. Szachy


Moc specjalna: 2 many, zniszcz stronnika z lewego skraju planszy.Tutaj wyjątkowo będziemy grać talią narzuconą z góry. Jaka jest różnica, pomiędzy trybem normalnym, a heroicznym? Posiadamy jedną Królową w talii, a to ona będzie kluczem do zwycięstwa. Możliwe, że będzie trzeba wiele razy powtórzyć tego bossa, gdyż tutaj musimy dobrać wcześniej wspomnianą Królową jak najszybciej, umieścić ją z prawej strony i dbać o to, by nie zginęła od mocy specjalnej Czarnego Króla. Bardzo dużą rolę też odgrywa tutaj Goniec, który leczy nasze kreatury, dzięki niemu uzyskujemy wczesną przewagę. Gdy Czarny Król zagra Czarną Królową, najlepiej jest odpowiedzieć Skoczkiem, po czym dobić ją Wieżą/dwoma Pionkami, jednak dobre ustawienie Białej Królowej i dbanie, by nie zginęła, powinno nam wygrać grę.