Podróż do wnętrza Un'Goro i patch 7.1 - podsumowanie

Podróż do wnętrza Un'Goro i patch 7.1 - podsumowanie

W świecie Hearthstone ziemia drży. Dosłownie. Drży od ciężkich kroków dinozaurów przemierzających krater Un’Goro w poszukiwaniu dla siebie miejsca w naszych deckach. Tak oto poznaliśmy nowy dodatek, Podróż do wnętrza Un’Goro, który światło dziennie ujrzy na początku kwietnia.

Wraz z ogłoszeniem informacji o rozszerzeniu odkryto kilka jego tajemnic. Zacznijmy od samych kart. Tych przybędzie 135 i będą one odkrywane regularnie od 17 marca. Przewidziane jest po 2 karty Legendarne na klasę oraz 5 Legend neutralnych. Blizzard ujawnił już kilka kart na start: Wulkan / Volcano (zaklęcie Szamana), Pyros (Żywiołak Maga), Zielony Długoszyjec / Verdant Longneck (Bestia Druida), Przebudzenie Stworzycieli / Awaken the Makers (Zadanie Kapłana), Gentle Megasaur (Bestia Neutralna). Jak już zapewne zauważyliście, na podstawie tych kart poznaliśmy nową grupę Stronników: Żywiołaki / Elementals. Wszystkie dotychczasowe “krypto-Żywiołaki” otrzymają ten status. Drugim nowym typem kart są Zadania / Quests. Są to potężne Legendarne zaklęcia, które po wykonaniu zadania nagrodzą gracza sowicie. Tylko spójrzcie na Amarę, czyż nie jest boska?

Potwierdziło się równocześnie, że gracz mimo że będzie otrzymywał Zadanie w ręce startowej (może być tylko 1 w talii), będzie mógł je wymienić. Oczywiście, Zadań nie da się Odkryć bądź otrzymać z innego losowego efektu.

Kolejną nowością jest słowo kluczowe Adaptacja / Adapt. Jest to właściwość Stronników, która pozwala na dobór jednej z trzech umiejętności. Podobnie jak ma to miejsce przy Odkryciu, tyle że celem jest Stronnik. I tak może on otrzymać Agonię, Furię Wichru, Prowokację, +3 do ataku, Boską Tarczę, Niewrażliwość na zaklęcia i moce specjalne, +3 do zdrowia, Ukrycie, Truciznę i +1/+1.

Ponadto czeka nas nowa Plansza i Rewers z motywem Un’Goro, prawdopodobnie kwietniowy.

Niecierpliwi gracze wraz z wejściem patcha 7.1 będą mogli zamówić 50 paczek nowego dodatku za 44,99 EUR. Jako bonus za pre-order otrzymają oni specjalny “skamieniały” Rewers.

A jeśli już mowa o patchu, to dziś wypuszczono łatkę, która wprowadza trzy zasadnicze zmiany.

Pierwsza z nich dotyczy Trybu Rankingowego. Od tej pory gracze, którzy awansują do rangi 20, 15, 10, 5 i Legendarnej nie będą mogli spaść poniżej danej rangi w trwającym sezonie.

Druga zmiana dotyczy Areny. Odtąd gracze będą mieli dostępne wyłącznie karty z formatu Standard. W zamian, częściej będą się pojawiać Zaklęcia oraz karty rzadkie, epickie i legendarne, a rzadziej neutralne karty podstawowe i klasyczne. Fajnym rozwiązaniem jest wprowadzenie złotych kart na Arenę. Jeśli gracz posiada jedną złotą wersję danej karty w klaserze, to pierwszy jej egzemplarz, który wybierze, będzie złoty. Jeśli w klaserze jest więcej złotych egzemplarzy, to odpowiednia ilość kart wybranych na Arenie też będzie złota.

Trzecia zmiana to nerfy. Pomniejszemu Bukanierowi / Small-time Buccaneer zmniejszono zdrowie z 2 do 1. A koszt zagrania Widmowych Pazurów / Spirit Claws wzrósł z 1 do 2.

Czy uważacie, że będzie to najlepsza ekspansja jaką Blizzard nas uraczył? Czy nowości pozytywnie wpłyną na rozgrywkę? Czy jak Wulkaniczny Furiat / Magma Rager zostanie już pełnoprawnym Żywiołakiem, to na coś się przyda? Czekamy na Wasze komentarze.