Podsumowanie HCT Spring Championship

Podsumowanie HCT Spring Championship

W ostatni weekend mistrzostwa Hearthstone Championship Tour (HCT) Spring Championship zakończyły się w gorącym Szanghaju. Frederik „Hoej” Nielsen zdobył tytuł mistrza, pokonując 15 najlepszych zawodników na świecie i uzyskując tym samym najwyższy sezonowy zaszczyt w Hearthstone.

Faza grupowa

Pierwszym przeciwnikiem Hoeja w Szanghaju był Hakjun „Kranich” Baek z Korei Południowej, którego pokonał w stosunku 3-1, jednak nie wszystkie zwycięstwa przyszły mu z taką łatwością. Choć Hoej wygrał swoją pierwszą grę z Shih-Mingiem „Kuonetem” Kuo z Ameryki Północnej, to w kolejnych grach uległ Nefrytowemu Druidowi, Kontrolującemu Magowi i Kontrolującemu Paladynowi, którymi grał Kuonet. Wynik 1-1 oznaczał, że kolejna przegrana wyeliminuje Hoeja z turnieju.

Drugiego dnia Hoej musiał ponownie stawić czoła Kranichowi. Niezrażony dwiema przegranymi, Kranich nie poddał się i niemal udało mu się odwrócić losy meczu, po tym jak pokonał Zadaniową Łotrzycę Hoeja już po zagraniu Kryształowego rdzenia. Ostatecznie to Hoej wygrał rywalizację 3-2 po spektakularnym pojedynku dwóch Zadaniowych Łotrzyc i zapewnił sobie udział w fazie pucharowej turnieju.

Ćwierćfinały

Trzeciego dnia pozostali gracze rozpoczęli zmagania w systemie pucharowym. Hoej musiał najpierw zmierzyć się z australijskim czarnym koniem, Paulem „CitizenNappą” Yangiem. Pojedynek wygrał trzy do jednego po kolejnym lustrzanym starciu Pirackich Wojowników. Mimo wysiłków CitizenNappy, Hoej zdołał zbudować mur z Piratów i zapewnił sobie start podczas Hearthstone World Championship.

Półfinały

To nie był koniec przygody Hoeja. Kolejnym przeciwnikiem na jego drodze do mistrzostwa wiosny okazał się Anthony „Ant” Trevino, ulubieniec północnoamerykańskiej sceny Hearthstone. Zwycięzca tego meczu awansował do finału, więc gra toczyła się o wysoką stawkę. Ant bardzo szybko wygrał poprzednią rundę, ale jak na ironię tym razem to Hoej zgarnął trzy zwycięstwa z rzędu i zapewnił sobie miejsce w finale, gdzie miał stoczyć walkę z faworyzowanym Aleksandrem „Kolento” Malshem.

Finał

HCTShanghai_HS_Body_LW_600x400.png

Tu wszystko miało się rozstrzygnąć: Europa kontra Europa. Aby dojść do finału, Kolento stoczył kilka epickich pojedynków. Hoej wystawił Pośredniego Murlokowego Paladyna, Pirackiego Wojownika i Żetonowego Szamana przeciwko Nefrytowemu Druidowi, Zadaniowej Łotrzycy i Żetonowemu Szamanowi Kolento. Hoej po raz pierwszy w trakcie całego turnieju zdecydował się na użycie talii Szamana.

W pierwszej rundzie paladyn Hoeja stawił czoła szamanowi Kolento. Mimo, że ta para bohaterów faworyzowała Kolento, przegrał on po tym jak na planszy pechowo pojawiła się Szmaragdowa królowa roju po zagraniu Portalu Malstromu w turze 4. Mocno pokrzyżowało to szyki Kolento w budowaniu przewagi na planszy przez co wkrótce został postawiony pod ścianą przez Murloki Hoeja.

W drugiej grze wojownik Hoeja stawił czoła druidowi Kolento. Duński gracz od pierwszej tury rzucił się do ataku, pozwalając Kolento zagrać jedynie dwóch stronników nim walka się skończyła.

W trzeciej grze doszło do lustrzanego pojedynku pomiędzy dwoma Żetonowymi Szamanami. Hoej sięgnął po talię szamana po raz pierwszy podczas tego weekendu, z kolei Kolento rozegrał swoim szamanem już osiem potyczek w Szanghaju, przez co była to druga najczęściej wybierana talia tego turnieju. Można było pomyśleć, że Kolento w końcu będzie mógł się odegrać, ale sprawy potoczyły się inaczej.

Kolento rozpoczął agresywnie od zagrania monety i użycia mocy specjalnej, zamierzając od początku budować kontrolę nad planszą. Dwa Totemy ognistego języka Hoeja pozwoliły mu wyczyścić planszę, ale Kolento się nie poddawał. Zagrał Doppelgangstera, następnie dwóch Piratów oraz Żądzę krwi, by odzyskać kontrolę nad planszą, a przynajmniej tak mu się wydawało. Hoej nie miał żadnych stronników, ale Kolento miał już tylko 1 punkt zdrowia. Hoej trzymał na ręce Nefrytową błyskawicę. Duński gracz zakończył swoją turę z rozmachem i voila! Został mistrzem zawodów Spring Championship.

Gratulacje dla Hoeja!

HCTShanghai_HS_Body_LW_600x728.png

Spis talii z HCT Shanghai Wideo na żądanie z HCT Shanghai

Śledźcie Hearthstone Esports na Facebooku i Twitterze!