Polak jednak poleci na Mistrzostwa Europy!

Polak jednak poleci na Mistrzostwa Europy!

Ikealyou, czyli Bartłomiej Zawadzki- polski gracz reprezentujący barwy organizacji e-sportowej Illuminar Honor Gaming, to jeden z czołowych graczy Hearthstone w Polsce i na świecie. 14 sierpnia wywalczył sobie awans do Mistrzostw Europy pokonując Babbelboxa w ,,drabince przegranych” podczas letnich preeliminacji. Już niedługo (24-25.09.2016) w USA powalczy o awans na BlizzCon i walkę o tytuł najlepszego gracza na świecie!

Jeszcze niedawno wyjazd ten stał pod znakiem zapytania a cała sytuacja wyglądała źle. Ikealyou złożył wniosek o wizę i wszystko zmierzało ku dacie wyjazdu, niestety dnia 2 września Bartosz na swoim fanpage umieścił krótką ale treściwą wiadomość:

,,Wniosek o wizę odrzucony, zbyt mało zarabiam, za mało mnie łączy z Polską, dziękuję, dobranoc, koniec przedstawienia.”

Mogło to przekreślić jego całą ciężką prace podczas przygotowań do letnich preeliminacji jak i jego bardzo dobrą postawę podczas ich trwania. Jak przystało na wojownika, Bartosz nie poddał się i już tego samego dnia dodał kolejną wiadomość na Facebooku:


,,Update: cały dzień pracowałem nad różnymi rozwiązaniami i dostałem wsparcie z wielu źródeł, także od was, ciepłe słowa wsparcia i otuchy. Prawnik mówi, że szansa jest dosyć spora i możliwe, że miałem mnóstwo pecha. Trzymajcie kciuki będę was informował na bieżąco.”

W końcu przyszedł czas na złożenie apelacji i kolejne spotkanie z Konsulem. Początkowo rozmowa miała odbyć się 16 września,Ikealyou robił wszystko aby przyśpieszyć tę sprawę. Dzisiaj już wiemy polski gracz leci bić się w pojedynkach z najlepszymi do USA! Zaraz po spotkaniu z Konsulem dodał bardzo radosną wiadomość na Facebooku:

,,Czytając od prawej do lewej, WIZA ZOSTAŁA PRZYZNANA!!! Jadę na Mistrzostwa Europy!”

Pozostaję nam tylko czekać do 24 września i trzymać kciuki za naszego rodaka na obcej ziemi!