Rozgryzamy Gadżeton #1 - Posępne Zbiry

Rozgryzamy Gadżeton #1 - Posępne Zbiry

W "Ciemnych Zaułkach Gadżetonu" czekają na nas trzy wojujące ze sobą gangi. Każda z klas należy do któregoś z nich, zaś każdy gang ma swoje własne sposoby załatwiania spraw...

Czym więc charakteryzuje się każdy z gangów i jak będzie to wyglądało w grze? Tego dowiecie się właśnie teraz! Zapraszamy na pierwszy z artykułów mini-serii "Rozgryzamy Gadżeton"! Na pierwszy ogień zaś analizujemy, co takiego czeka nas w szeregach Posępnych Zbirów!

Kim są Posępne Zbiry?

To banda mniej lub bardzie zorganizowanych rzezimieszków, złodziei i bandziorów. Ich głównym źródłem dochodu jest przemyt, przede wszystkim broni. Z takim zawodem trzeba mieć twardy łeb i jeszcze twardszą pięść, toteż Posępne Zbiry właśnie tak załatwiają sprawy - argumentem siły!

Szefem Zbirów jest Don Sze'Fu - dwugłowy ogr ze smykałką do brudnych interesów. Nic dziwnego, że pod jego przywództwem Posępne Zbiry dają takiego czadu! Przejęli oni nawet kontrolę nad najstarszym bankiem w Gadżetonie!


Kto należy do Posępnych Zbirów?

Jak to kto - każdy, kto potrafi mocno przywalić! Jeśli masz silną rękę lub celne oko, Zbiry przyjmą Cię z otwartymi ramionami. Dlatego też w szeregi Posępnych Zbirów wchodzą wszyscy Wojownicy, Łowcy, a także Paladyni. Każda z tych klas biegle posługuje się orężem wszelkiego rodzaju, dlatego też to właśnie oni przynależą do tego gangu mięśniaków.


Taktyki Posępnych Zbirów

Z tak dużym zapasem poukrywanej broni Posępne Zbiry ochoczo zaopatrują w nią wszystkich, którzy służą w ich szeregach. Z tego też powodu podstawą gry na kartach Zbirów jest wzmacnianie stronników, których karty trzymamy w ręce!Ale że nie samym wzmacnianiem zbir żyje, otrzymujemy także i sporo innych, użytecznych kart, w tym także broń!Trików, które może zastosować będzie oczywiście dużo więcej, niemniej już teraz widać, że nowe karty wywołają niemałe zamieszanie w rozgrywkach zarówno na Standardzie, jak i w Dziczy. Ale w końcu niezła rozróba to jest to, w czym Posępne Zbiry są najlepsze!

O pozostałych gangach dowiecie się w następnych artykułach. Czółko!