Rozgryzamy Gadżeton #2 – Konfraternia

Rozgryzamy Gadżeton #2 – Konfraternia

Drugim z gangów wojujących w "Ciemnych Zaułkach Gadżetonu" jest tajemnicza Konfraternia...


Zapraszamy na kolejny z artykułów mini-serii "Rozgryzamy Gadżeton"! Co czeka nas w szeregach Konfraterni? Kim są jej członkowie, jakie mają taktyki i dlaczego warto znać Kozakusa – dowiecie się z tego artykułu.


Co to jest Konfraternia?

Owiani mgiełką tajemnicy i oparami czerwonej many członkowie Konfraterni to starzy, dobrzy alchemicy. Opanowali do perfekcji warzenie mikstur, a dzięki ich efektom niepodzielnie panują na Gadżetońskim Supertargowisku, które znajduje się w porcie. A tam: przemyt, przemyt, przemyt. Bez odpowiednich składników można zapomnieć o jakiś ciekawych miksturach, pozwalających Konfraterni na rozpowszechnianie w mieście słabszych mieszanek za odpowiednie pieniądze. Członkowie gangu mają też monopol na nielegalną manę, orzeźwiającą Koza-kolę i purpurowe, alchemickie szlafr…szaty.Kto przewodzi Konfraterni?

Wielki alchemik Kozakus to osoba, którą trzeba znać. To kąpanie się w jego blasku, chwale i miksturach daje członkom Konfraterni ich wiedzę i zdolności. Nie jest ważne, kim naprawdę jest ani skąd pochodzi: ważne, że dzięki jego mocy można odwrócić bieg walki w najbardziej krytycznym momencie.

Kto należy do Konfraterni?

Konfraternia jest gangiem bardzo wyrozumiałym dla odrzutków. Ktoś stwierdził, że zbyt radykalne zaklęcia czy mikstury? Jesteście Magami, Kapłanami, Czarnoksiężnikami? Nie chcą Was nigdzie indziej? Spokojnie, Kozakus przyjmie Was pod poły swojego płaszcza. U niego znajdziecie wsparcie i zrozumienie dla Waszych eksperymentów.

Taktyki Konfraterni

Jak radzą sobie członkowie Konfraterni? Głównie dzięki wyskokowym miksturom i wybuchowym eliksirom. Wszelkie mieszanki mogą sprawić, że zdobędziecie przewagę na stole, mogą też po prostu rozprawić się z wrogimi stronnikami. Spójrzcie, jakie karty (póki co) przygotowano dla Konfraterni:

Mikstury:Mikstury miksturami, ale stronnicy również są bardzo przydatni:Chodzą plotki, że dzięki Konfraterni i dostępnym w Ciemnych zaułkach Gadżetonu kartom triumfalnie wrócą potężni Kapłani. Ale to tylko plotki, jakich wiele krąży w tych przestępczych ulicach.