Rozgryzamy Gadżeton #3 – Nefrytowy Lotos

Rozgryzamy Gadżeton #3 – Nefrytowy Lotos

Nadszedł czas, by przedstawić trzeci gang z "Ciemnych Zaułków Gadżetonu". Ma on mocne argumenty, by przeciągnąć Was na swoją stronę...

Zapraszamy na kolejny z artykułów mini-serii "Rozgryzamy Gadżeton"! Co czeka nas w zaułkach opanowanych przez Nefrytowy Lotos? Kto należy do tego gangu, w jaki sposób jego członkowie chcą opanować Gadżeton i kim jest Aya – dowiecie się z tego artykułu.


Co to jest Nefrytowy Lotos?

Posępne Zbiry mają swoich osiłków, Konfraternia ma swoje mikstury, a Nefrytowy Lotos... ma swoją tajemniczość. Uchylą oni rąbka tajemnicy, by zachęcić graczy do wstąpienia w ich szeregi. Na sam początek zdradzą, że nie są kryminalistami, za jakich się ich uważa. Jeśli nazwa Pandaria coś Wam mówi, no to jesteśmy w domu. Członkowie gangu pochodzą przede wszystkim z tego kontynentu. Na Gadżetonie zależy im tylko z jednego powodu: można pozyskać całkiem pokaźne ilości nefrytu, potrzebne do produkcji nefrytowych golemów.Kto jest tutaj szefem?

Wbrew pozorom mistrzem Nefrytowego Lotosu wcale nie jest osławiony Białooki. To tylko przykrywka dla prawdziwego przywódcy. A raczej przywódczyni: Aya Czarny Pazur to ktoś, z kim nie warto zadzierać. Białooki jest na jej posyłki, a ona sama woli skrywać się za maską kogoś, kto pomaga innym – w rzeczywistości zaś kieruje przestępczą działalnością nastawioną na pozyskiwanie nefrytu. O samej Ayi nie można zbyt wiele powiedzieć, gdyż jest tajemnicza jak cały Lotos: najważniejszą informacją jest to, że jakimś sposobem opanowała umiejętność tworzenia i kontrolowania nefrytowych golemów.

Kim są członkowie Nefrytowego Lotosu?

Gang wziął pod swoje skrzydła takich członków, którzy są najbardziej przydatni przy pozyskiwaniu (najczęściej drogą kradzieży) jak największych ilości nefrytu. Przemyślanym wyborem okazało się również włączenie do szeregów Lotosu graczy potrafiących władać siłami natury i mrocznymi duchami. Wśród ich członków znajdziecie więc Łotrów, Druidów oraz Szamanów.

Taktyki Nefrytowego Lotosu

Jak radzą sobie członkowie Nefrytowego Lotosu? Główną bronią członków gangu są oczywiście nefrytowe golemy. Każdy kolejny przyzwany golem jest silniejszy od poprzedniego: czyli każde przyzwanie powoduje, że golem otrzymuje +1/+1. Jeśli do tej pory przyzwaliśmy golema czterokrotnie, to kolejny przyzwany golem będzie miał statystyki 5/5. Warto zwrócić uwagę na kartę naszej Mistrzyni: zarówno Okrzyk Bojowy, jak i Agonia przyzywają golema. Czyż nie jest ona najwspanialszą z przywódczyń?


Hmm, ale może już dość o Ayi. Ona nie lubi zbytniej uwagi. Zobaczmy, jakie inne karty przygotował dla nas Nefrytowy Lotos. Oprócz Ayi, kartami dostępnymi dla wszystkich trzech klas są:


Kartami dostępnymi dla Łotra są:Kartami dostępnymi dla Druida są:Kartami dostępnymi dla Szamana są:Mówi się, że Nefrytowy Lotos to najpotężniejszy z gangów, głównie dzięki nefrytowym golemom. Nie dawajcie jednak wiary tej plotce: to tylko jedna z wielu, jakie krążą po ulicach Gadżetonu.