Rozmowa z przyszłym mistrzem Europy?

Rozmowa z przyszłym mistrzem Europy?

Z okazji rozpoczęcia Mistrzostw Europy postanowiliśmy zrobić Wam małą niespodziankę! Przedstawiamy wywiad z Bartłomiejem "Ikealyou" Zawadzkim, zawodnikiem Illuminar Honor Gaming, polskim graczem, który ma szansę na mistrzostwo w Hearthstone!


  1. Jak zaczęła się Twoja przygoda w Hearthstone, dlaczego wybrałeś właśnie karciankę Blizzarda?

  Nigdy wcześniej nie grałem w karcianki. ale od dziecka uwielbiałem gry Blizzarda. Moja przygoda z HS'em to w sumie przypadek. O Hearthstonie dowiedziałem się od kumpla, gdy szukaliśmy gry by mieć odskocznię od Doty 2. Skończyło się tak, że Dotę całkiem porzuciłem, a w HS'a gram do dzisiaj.


  2. Czy pamiętasz swoje początki na scenie e-sportowej, wygrany przez siebie pierwszy turniej?

  Pierwsza moja turniejowa wygrana to prawdopodobnie jeden z Hearthcore'ów, były one organizowane przez Polską stronę Hearthcore.pl. Po wbiciu pierwszej legendy brakowało mi rywalizacji więc tak zaczęły się moje zmagania z turniejami w HSa, a pierwszy lan był to turniej w Łodzi Fan4Fan


  3. Jako doświadczony gracz Hearthstona na pewno chciałbyś żeby Blizzard wprowadził jakieś zmiany, jak myślisz co przydałoby się w grze?

  Ja od dawna chciałbym, żeby tzw. curve decki nie były najmocniejszymi deckami w mecie. Od długiego czasu mamy dominacje aggro shamana, dragon warriora, zoo, wyjątkiem jest token druid. Wcześniej widzieliśmy to samo tyle, że deckami najlepszymi były midrange druid, aggro shaman i sekret palek. No i oczywiście mamy problem takich kart jak tuskarr totemic, barnes czy yogg. Decki trudne w grze, takie jak freeze mage, stary patron, miracle nie są premiowane przez Blizzarda. Jeżeli chodzi o techniczne aspekty klienta, przydałoby się więcej statystyk i tryb turniejowy. Mam wrażenie, że Blizzard też powinien się postarać bardziej promować graczy, którzy kończą wysoko na ladderze. Mało kto z casuali zna nicki takie jak Muzzy, Nickchipper, TicTac, Feno, Neobility, a to są osoby, które regularnie kończą w topce legendy każdego sezonu. Szersza publika kojarzy tylko tych co wygrywają duże turnieje, a Ci co tworzą metę na ladderze są praktycznie nieznani


  4. Czy przed wystąpieniem do Illuminar Honor Gaming reprezentowałeś inne barwy? Czy ewentualnie możesz je porównać?

  Przed dołączeniem do IHG reprezentowałem noMercy, ale oferta Illuminar Honor Gaming prezentowała się znacznie lepiej i dlatego zdecydowałem się na zmianę i była to bardzo dobra decyzja. Illuminar Honor Gaming jest organizacją, która pozwala mi się dalej realizować jako zawodnik HS'a i otwiera nowe możliwości, jak na przykład wyjazd na DreamHack Valencia, w noMercy niestety na takie wyjazdy nie mogłem sobie pozwolić.

  5. Jaki był najważniejszy moment w twojej karierze zawodnika?

  Zdecydowanie niedawny awans na Letnie Mistrzostwa Europy. Otarłem się o wiele eventów będąc jedną wygrana od awansu z kwalifikacji i w końcu się udało na najważniejszych z nich, czyli preeliminacjach do Mistrzostw Europy. Cieszy podwójnie, bo na preeliminacjach do Wiosennych Mistrzostw Europy przegrałem grę i spadłem do drabinki przegranych przez tragiczny wybór miejsca (Levelup w Warszawie), które nie było w stanie zapewnić odpowiednich warunków dla graczy. Porażka była spowodowana dc, bo łącze w tym barze nie było wystarczająco stabilne, by móc rozgrywać w nim eliminacje do takiego turnieju.

  6. Jak myślisz. kto ma największe szanse na wygranie imprezy organizowanej w USA? Jak oceniasz swoje szanse?

  Uważam, że każdy ma takie same szanse, tak jak każdy miał takie same w preelimach. Dużo zależy od przygotowania i strategii, ale też od dyspozycji dnia i najzwyczajniej w świecie szczęścia jak się będzie dobierało.


Cała Hearathstone'owa Polska trzyma za Ciebie kciuki, powodzenia!