Rozstrzygnięcie konkursu „Gadżety Gadżetonu”!

Rozstrzygnięcie konkursu „Gadżety Gadżetonu”!

Spośród wszystkich autorów prac wyłoniliśmy 3 laureatów. Zadanie polegało na stworzeniu, z wykorzystaniem udostępnionego szablonu, karty do gry Hearthstone, która miała nawiązywać do tematyki najnowszego dodatku Ciemne zaułki Gadżetonu.


Łącznie dotarło do nas kilkadziesiąt zgłoszeń. Wybór – jak to zwykle bywa przy konkursach na najlepszą ideę – do prostych nie należał. Sporo ciekawych prac poległo z powodu niezgodności z regulaminem. Jesteśmy z tego powodu bardzo zasmuceni, ponieważ dotarło do nas naprawdę dużo godnych wyróżnienia kart. Spośród wszystkich nadesłanych prac udało nam się wyłonić trzy, które zostaną nagrodzone. Są to:

Miejsce 3. Ciekawski Nieznajomy autorstwa Filipa O.

Filip postanowił wzmocnić znaczenie Łowcy, który jego zdaniem w Gadżetonie nie za bardzo potrafi się odnaleźć. Jego stronnik miałby służyć jako swoista miotła na bałagan zostawiony przez przeciwnika w środkowej fazie rozgrywki. Dobre wyważenie kosztu i umiejętności postaci traktujemy tu mocno na plus.

Miejsce 2. Gruchofred autorstwa Katarzyny posługującej się pseudonimem Squa

Kasia przesłała nam Gruchofreda, postać wzorowaną na Don Han Cho i ubraną w specyficzny sweterek, którego historii ponoć może nam nie być dane zrozumieć. Artwork wykonany jest naprawdę bardzo dobrze, świetnie ilustruje mechanikę, którą oferuje karta. Poprawność językowa odrobinę ujmuje całości, ale dobry balans i poczucie humoru zdecydowanie nadrabiają wszystkie braki. Drugie miejsce jest jak najbardziej zasłużone.

Miejsce 1. Kapitan Konrad autorstwa Filipa M.

Opracowanie Filipa do przesłanej przez niego karty mogłoby zasługiwać na miano pełnoprawnej pracy konkursowej. Karta została wzbogacona dodatkowo o tło i historię, propozycje okrzyków w trakcie rozgrywki, a także dokładny opis jej synergii. Uzupełniając to o fakt osadzenia w świecie World of Warcraft, otrzymujemy dzieło dopracowane w każdym szczególe. Warto wspomnieć, że jest to też praca, która najlepiej odzwierciedla nasze założenia co do efektów konkursu.


Galerię kart laureatów oraz prace osób wyróżnionych zamieścimy na Facebooku niezwłocznie po dopełnieniu koniecznych formalności. Powinno to nastąpić w ciągu 1-2 tygodni.

Wszystkim autorom prac dziękujemy za ich nadesłanie i gratulujemy niesamowitej kreatywności.

Regulamin konkursu