Rycerze Mroźnego Tronu-Omówienie kart#2

Rycerze Mroźnego Tronu-Omówienie kart#2

Stało się! Blizzard zaczął ujawniać karty, które zobaczymy w najnowszym rozszerzeniu!

Zapraszamy Was na drugą część omówienia tychże kart w naszym wykonaniu. Postanowiliśmy, że na przysłowiową tapetę w każdym z omówień brać będziemy 5 kart. Nie za dużo nie za mało, lecz w sam raz!

FROST LICH JAINA

Tak jak pisałem wcześniej, w kontekście nowej karty Rexxara, tak i tu mam nadzieje (pewnie zgubną), że karta znajdzie zastosowanie w jakiejś tali. Chciałbym aby każda z klasowych kart rycerzy śmierci była używana, niestety podkreślałem to wcześniej i muszę podkreślić to teraz, na 99,9% taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Co do samej karty, jest bardzo wolna i aby przyniosła jakiś zysk talia musi opierać się na żywiołakach, ponieważ same przyzwanie Żywiołaka Wody w 9 turze nie wygląda kolorowo. Patrząc na metę stwierdzam z przykrością, że obecnie nie ma decku opierających się na żywiołakach dla maga co za tym idzie jeśli Blizzard nie doda nowych kart z synergia żywiołaków, mroczna wersja Jainy prawdopodobnie nie ujrzy światła ladderu, a szkoda.

TYKAJĄCE PLUGASTWO


Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o tej karcie, bo jest ona najzwyczajniej w świecie słaba. Ktoś może wpaść na pomysł aby spróbować grać Tykajace Plugastwo w tali typu aggro, bo przecież ma bardzo dobre statystyki w stosunku do kosztu. Wytwarza dość dużą presję na stole, ale jej agonia w moim odczuciu wyklucza ją z tego typu tali. Aggro decki często opierają się na małych jednostkach, które mają wspólne synergie, zagrywając plugastwo narażamy się na to, że przeciwnik nie musi zniszczyć kilku małych jednostek (co często sprawia duży problem), a skupić się może na jednej, która wykona prace za oponenta.LODOŁAMACZ

Aktualnie karta bardzo bardzo słaba. Szaman ma tylko jedną kartę, która potrafi zamrozić przeciwnika, co za tym idzie broń ta nie ma AKTUALNIE synergii z klasą szamana, wiec na ten czas nic więcej nie mogę o niej powiedzieć. Czy powstanie Freez Shaman? Tego dowiemy się niedługo!

BADACZ ZARAZY

Karta dla łotra, wydaje się być bardzo interesująca, może nie tyle laderowo co arenowo. Moim zdaniem karta będzie rządzić przy możliwość wybrania jej spośród kart arenowych. Jeśli chodzi o gry rankingowe, jak zwykle, czas pokaże. Aktualnie, moim zdaniem, o wiele lepiej grać jest agenta SI 7, ponieważ meta jest agresywna co za tym idzie każdy removal jest na wagę złota. Musimy poczekać na prezentację innych kart aby móc stwierdzić czy karta ta będzie używana, na razie mogę powiedzieć że ma potencjał.

OGNIOSKALNY PANCERZ

Karta z którą będzie można pokombinować, jednak teoretycznie jej statystyki troszeczkę wykluczają się z agonia. Dlaczego? Ponieważ w założeniu jest to karta kontrolna, bardziej defensywna, natomiast mając więcej ataku niż zdrowia bardziej pasuje do szybszych tali. Umiejętność odpala się tylko jeśli przeciwnik zniszczy tego stronnika w jego turze, co daje nam pewien komfort w tradowaniu jednostek, inaczej zyskujemy pancerz. Należy pamiętać, że karta posiada agonie czyżby Control Wojownik na N'zocie? Raczej nie ale pomarzyć można.
Karty pojawiają się w zawrotnym tempie, nie spodziewałem się, że będzie ono tak duże. Dlatego omówienie kart może być w pewnym sensie opóźnione, ale postaram się omówić je wszystkie. Kolejnej części możecie spodziewać się za trzy dni, w takich odstępach będą pojawiać się kolejne omówienia. A Wy co sądzicie o zaprezentowanych kartach? Czekamy na Wasze opinie?