E-sport w szkole? Już wkrótce!

E-sport w szkole? Już wkrótce!

To nie żadne urojenia, to pomysł nauczycieli szkoły w Kędzierzynie Koźle. Według informacji podanych przez serwis allplay.pl, w kędzierzyńskim technikum ma powstać klasa o profilu e-sportowym.

 

 

Wielokrotnie słyszeliśmy, że dominacja sceny koreańskiej Starcrafta wynika z tego, że gracze całkowicie oddają się swojej pasji. Nie muszą łączyć szkoły z graniem, dokonywać wielu trudnych wyborów i odmawiać sobie innych przyjemności żeby osiągnąć sukces w e-sporcie. Pamiętam jak kilka lat temu gracze z krajów zachodnich (o ile pamięć mnie nie myli byli to ToD i TLO) wypowiadali się o naszym rodzimym graczu – Grześku „MaNie” Kominczu, iż podziwiają go, że łączy naukę z graniem i ma dobre wyniki w obu dziedzinach. A wyobraźcie sobie, gdyby pójść na lekcję i otrzymać test jak w tej słynnej reklamie Starleague :)

 

 

Kędzierzyńsko Kozielski ZSTiO ma być pierwszą szkołą w Polsce, która będzie posiadała profil e-sportowy. Warto od razu obalić krążące plotki, jakoby uczniowie mieli przychodzić do szkoły tylko po to, żeby grać. Otóż będą oni brali udział w normalnych lekcjach jak np. matematyka, a oficjalnie profil będzie się nazywał „tworzenie gier i esport”. Zajęcia ze strategii i praktyczne, będą się odbywały, jako zajęcia dodatkowe, niewliczające się w podstawowy kanon godzin.

Jakie gry będą „pokryte” przez profil? Na razie wyłącznie CS:GO. W klasie zostaną utworzone trzy drużyny 5-osobowe. Jedna „reprezentacja” i dwie rezerwowe. Szkoła oczywiście chce zapewnić uczniom jak największy poziom profesjonalizmu, stąd otwarte poszukiwania na organizacje e-sportowe, które wesprą tę inicjatywę. Póki co wiemy, że chęć wyraziły drużyny myRevenge oraz Black Ravens.

 

 

W poszukiwaniu dodatkowych informacji zapraszam do oficjalnego ogłoszenia: http://allplay.pl/pl/news/counter-strike-global-offensive/pierwsze-w-polsce-technikum-esportowe-nabiera-kszt/

 

 

Komentarze

Obrazek użytkownika XanderTrago
XanderTrago 29. Kwiecień 2015 - 0:24
<p>Ahhh szkoda że nie urodziłem się parę lat później :D</p>
Obrazek użytkownika Creator
Creator 29. Kwiecień 2015 - 8:52
<p>fajna ta reklama :d</p>
Obrazek użytkownika AttylaPaladin
AttylaPaladin 29. Kwiecień 2015 - 19:02
Chce do szkoły :D