Garść faktów o PGA 2017

Garść faktów o PGA 2017

Największe w Polsce święto branży gier zbliża się wielkimi krokami. Poznań Game Arena odbędzie się w weekend 6-8 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was garść informacji o czekających tam na Was atrakcjach!

  1. Na stoisku CDP.PL odbędzie się Wielki Giermasz, a tam ponad 500 gier największych polskich wydawców, wiedźmińskie gadżety oraz gry z rabatem do 75%, a do tego wszystkiego sporo nowości i prezentacja wydawnictwa Merlin Publishing z bestsellerowym tytułem dedykowanym niezależnym twórcom gier, tylko w trakcie targów 50% taniej!
  2. PGA & MODECOM Cosplay Show 2017. Na Poznań Game Arena startuje wielkie święto dla Cosplayerów! 8 października na scenie Twitcha będziecie mieli okazję zobaczyć 30 profesjonalnych cosplayerów, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszego stroju PGA!
  3. Retro games - Strefa Retro to sentymentalna podróż w czasie, która przeniesie Was do najdalszych i najlepszych tytułów sprzed lat. W tym roku na fanów retro czeka kilkadziesiąt stanowisk, na których będzie można pograć na kultowym sprzęcie.
  4. Na powierzchni ponad 2500 m² pawilonu numer 6 odbędzie się Stars4Fans, czyli dwudniowe spotkanie z YouTuberami Gamingowymi, podczas którego odbędą się między innymi wyzwania z widzami, występy YouTuberów, konkursy i rozdawanie autografów.
  5. ELC Gaming wraz z Kinguin szykują niecodzienne stoisko. Obie marki zaprezentują się na Big Betty, czyli pierwszej ciężarówce typu roadshow, dedykowanej dla e-sportu. Ponadto Kinguin zapewni Wam strefę chilloutu, wyposażoną w wygodne kanapy, bufet, ekrany transmitujące występy na scenie Big Betty. Będzie można również naładować swoje urządzenie mobilne ;) Ze strefy królewskiego chilloutu będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy serwisu kinguin.net, który dokonali choć raz zakupu na platformie za min. 10 PLN. Wejść do niej będą mogli również Ci, którzy skorzystają z serwisu podczas trwania imprezy.
  6. Na stoisku operator sieci komórkowej Play będzie mieli okazję przetestować gry w VR, zagrać w turniejach 5:5, a także przetestować sprzęt gamingowy, dostępny w ofercie Play. W strefie Play będą odbywały się także meet upy z twórcami gamingowymi: Rezigiuszem, izakiem, JDabrowskim, Blowkiem, Isamu i innymi.
  7. Strefa OMEN by HP to przede wszystkim konkursy, turnieje z nagrodami, a główne zawody w Counter Strike: Global Offensive potrwają całe 3 dni! Na strefie OMEN odbędzie się także wielki finał Pucharu Polski Cybersport w League of Legends.