Kael'thas - Kolejny Bohater Nexusa?

Kael'thas - Kolejny Bohater Nexusa?

 

Pewna waleczna osoba szperająca w plikach oficjalnej strony HotS'a natrafiła na bardzo ciekawy materiał. Mianowicie wszystkie informacje wskazują na to, że następną postacią jaką zobaczymy w Nexusie będzie nikt inny jak legendarny i bardzo oczekiwany Kael'thas Sunstrider, czyli Władca Krwawych Elfów! Zanim jednak przejdziemy do omówienia nowego (prawdopodobnego) bohatera Nexusa, przybliżmy kim w ogóle jest Kael'thas?

 

 

Kael'thas "Kael" Sunstrider, a właściwie Książę Wysokich Elfów Quel'Thalas, ostatni z rodu Sunstrider'ów,to niegdyś potężny mag a także członek Kirin Toru, czyli zbioru najpotężniejszych magów całego Azeroth, w którym to można było odnaleźć takie postacie jak Antonidas, Khadgar czy też Jaina. Warto dodać, że podczas swoich "magicznych studiów" w Dalaran (stolicy magów Kirin Toru) w tym samym czasie kształtowała się Jaina Proudmoore, z którą to zaistniał wątek miłosny, ale nie będę się o tym rozpisywał - dodałem to tylko jako ciekawostkę, gdyż będzie można się spodziewać ciekawych dialogów pomiędzy tymi dwoma postaciami jeżeli spotkają siebie nawzajem w Nexusie.

 

 

Po upadku Quel'Thalas spowodowanym przez atak plagi nieumarłych dowodzonych przez Arthasa, Kael'thas zmuszony został zebrać wszelkich ocalałych ze swojego rodu i udać się w ucieczkę przed masowymi mordami, których dokonywał Arthas. Sylvanas Windrunner jako główny generał obrony miasta Silvermoon walczyła do końca, za co niestety zapłaciła swoim życiem, ale nie duszą - została przemieniona w Banshee (Upiora) przez Arthasa, aby nigdy nie mogła doznać spokoju śmierci, tylko żyła w ciągłym cierpieniu.

 

Razem z ocalałymi rodakami postanowili zmienić nazwę swego rodu z Wysokich Elfów na Krwawe Elfy, aby na zawsze zapamiętano masową zagładę ich ludzi.

 

Udał się zatem w podróż, aby znaleźć nowe miejsce dla swoich ludzi, zaprzysięgając przy tym pomstę na Arthasie. Jednakże podczas wyprawy natrafił na Tyrande Whisperwind, która pomogła mu w przeprawie opowiadając przy tym o Illidanie Stormrage. Kael później postanowił odnaleźć Illidana, który również chciał dopaść Arthasa, zatem postrzegał go jako sprzymierzeńca i nadzieję na nowy początek dla krwawych elfów.

 

 

Spotkanie Kael'a z Tyrande podczas jego wyprawy (z kampani Warcraft III: The Frozen Throne).

  

Kael'thas to jedna z najciekawszych postaci uniwersum Warcrafta, która zasługuje na więcej niż 2 akapity, jednakże na tym zakończymy krótką historyjkę, gdyż nie o tym mowa w artykule! W przypadku dużego zainteresowania pomyślimy o stworzeniu serii o "Lore", czyli historii postaci z Nexusa.

 

 

Pierwsze oficjalne informacje na temat pojawienia się Kael'thasa ujrzeliśmy już w 2014 roku, w którym to podczas pokazów PAX East zaprezentowano jego model w grze (w fazach jeszcze wstępnych). Również wtedy udało się wydobyć pewne cenne informacje na temat jego umiejętności w grze, ich nazwy są następujące:

 

  • Anti-Gravity (Q)
  • Combustion  (W)
  • Flamestrike (E)
  • Phoenix  (R)
  • Burning Impact (Passive)

 

Poza nazwami niestety nie wiadomo nic więcej, jednak na tej podstawie, wzorując się na postaci z Warcraft'a III czy też World of Warcraft, można stworzyć sobie bardzo realny obraz tych umiejętności, mianowicie :

 

  • Burning Impact (Passive) Każdy atak Kaela pali przeciwników, zadając im obrażenia od ognia na kilka sekund. Do użycia z Combustion (W). Ponadto Kael posiadał również umiejętność kradzieży many więc bardzo możliwe, że owa pasywka również będzie palić mane przeciwników.

 

  • Anti-Gravity (Q) : Prawdopodobnie obszarowe ogłuszenie, które przerywane będzie jeżeli przeciwnik otrzyma obrażenia. Poniżej przedstawiam jak owa umiejętność działała w World of Warcraft:

 

 

 

 

 (W) Wzięte z World of Warcraft - umiejętność maga. Zamiast Inferno Blast tutaj podstawiamy Burning Ambers i otrzymujemy  możliwość zadawania dużych obrażeń w czasie, poprzez palenie przeciwników (DoT - Damage on Time) 

 

            

 

(E)Wzięte z World of Warcraft - umiejętność maga. Nic innego jak obszarowe AoE od Ognia (podobnie jak Blizzard Jainy) które pozwoli na późniejsze użycie Combustion na przeciwnikach, aby płonęli jeszcze mocniej!

 

Phoenix  (R) Kael posiadał wiernego towarzysza, swojego Feniksa, mianowicie Al'ar'a. Potężne ogniste stworzenie które po śmierci mogło odrodzić się na nowo (jak to feniks). Prawdopodobnie ~10 sekundowe przywołanie Feniksa, po śmierci zostawia jajko które jeżeli się nie zabije w czasie, wykluje się na nowo Al'ar (Tak działało w Warcraft III). Zdjęcie wzięte z World of Warcraft

 

 

A na zakończenie, małe Selfie z naszym kochanym Lordem! 

Widzimy się w Nexusie!

 

Komentarze

mrrrau92 21. Kwiecień 2015 - 9:50
super... przecież tak mało postaci z warcrafta jest w hots'ie... -.- po co dodawać postacie z diablo i sc skoro jest ich takie zatrzęsienie
Obrazek użytkownika Showowow
Showowow 21. Kwiecień 2015 - 10:12
<p>Patrzac ile moze byc postaci z warcrafta to tak, JEST ICH MALO. Cmon, uniwersum warcrafta jest najwieksze z Blizza jakby nei patrzec i wiadomo, ze najwiecej postaci bedzie wlasnie z tego swiata...</p>
Obrazek użytkownika itznaix
itznaix 21. Kwiecień 2015 - 13:41
<p>Showek nie zgodze sie ;) ,postaci znaczacych w WC jest tyle samo co w sc ;) co do d3 to rowniez mozna bybylo znalesc taka sama ilosc ;) , no chyba ze Showek chcesz zrobic z kazdego NPC w WoW herosa w HoTS to tak :) wtedy bedzie wiecej :V</p><p>&nbsp;</p>
Obrazek użytkownika Tashun
Tashun 21. Kwiecień 2015 - 15:25
<p>Jeżeli ruszyć Bohaterów z WoW-a jest bardzo ale to bardzo dużo - oczywiście nie mówię tutaj o każdym NPC a o takich których większość graczy którzy ruszyli jakiś skrawek lore zna - zauważ że nawet nie dostaliśmy wszystkich wodzów ras &nbsp;,a po dziesięciu latach tej gry teoretycznych bohaterów których można dodać można wymieniać i wymieniać - gra przez 10 lat była rozwijana - historia wraz z patchami toczyła się do przodu i nic dziwnego że tych bohaterów jest najwięcej . Podałem już za przykład Wodzów różnych ras , ale mamy jeszcze np: Smocze Aspekty (Alextrasza , Malygos , Deathwing itp) , nie ruszono również Żelaznej Hordy(Gul'dany i inne Blackhandy). Swoją droga jeżeli do Hots-a został wprowadzony Rehgar Earthfury o którym ktoś kto nie czytał komiksów (np Ashbringera) nie miał zielonego pojęcia to można się spodziewać jeszcze większej ilości takich bohaterów&nbsp;</p>
Obrazek użytkownika itznaix
itznaix 22. Kwiecień 2015 - 0:08
<p>DW byl juz w WC2 ;) wiec to zadna nowosc... pozatym liczac ksiazki D3 /SC2 tez mozna by ogarnac mase postaci ;) nie mowiac juz o bossach z d1/d2 ;)</p>
THO 22. Kwiecień 2015 - 14:01
<p>To nie zmienia faktu że uniersum Warcrafta jest po prostu 10x większe od reszty</p>
Obrazek użytkownika FTNewbie
FTNewbie 22. Kwiecień 2015 - 16:19
<p>Prawda.</p>
Obrazek użytkownika segrand
segrand 21. Kwiecień 2015 - 10:27
Już myślałem, na co wydać gold. Coś czuję, że zbieram ostatnie 5 tysięcy i będzie kupiony u mnie z automatu.
DamianoS 21. Kwiecień 2015 - 14:54
Kolejna postac z WoW'a... A nadal brakuje np Wojownika z uniwersum Starcraft'a ( np Dehaka ), oraz jakiegos supporta z Diablo ( krzyzowiec, druid ) wiedlug mnie powinni tym sie zajac w pierwszej kolejnosci a nie robic kolejna kopie Jainy tylko z innym zywiolem.
Ikari Mana 22. Kwiecień 2015 - 16:20
Kolejna kopia Jainy tylko z innym żywiołem? Really? oh geez... Ród Sunstriderów to jeden z najważniejszych wątków schizmy elfów, mało tego sam Kael'Thas jest kluczową postacią mającą wpływ na powrót legionu, dodając fakt że był jednym z przybocznych Illidana. Albo ewidentnie nie znasz lore, albo... zdecydowanie to pierwsze. Kopia Jainy z innym żywiołem... Geez, kill me pls. W ten sposób można stwierdzić że Antonidas, Medivh, Khadgar, Jaina, Kael'Thas i cały Kirin'Tor to kopia pierwszego Strażnika Trisfal. Whats wrong with u...

Edit: Malfurion to kopia Cenariusa, ya?
Obrazek użytkownika Tashun
Tashun 22. Kwiecień 2015 - 17:06
<p>Już widzę Gul'dana który jest kopią Jainy tylko z innym żywiołem :D&nbsp;<br />Jaina protoplastą wszelkiej magii - hell yeah !<br /><br />Swoją drogą Medivh jak i &nbsp;Khadgar mogą być brani za kopie pierwszego Strażnika Tirisfal mimo że jak wiadomo Medivh nigdy tak naprawdę nie był sobą za życia a Khadgar nigdy nie został oficjalnie mianowany mimo że nosi on legendarny staff przekazywany ze strażnika na strażnika , o ile dobrze pamiętam padło to pytanie na Blizzconie i w odpowiedzi usłyszeliśmy że można go uznać za kolejnego Strażnika Tiristfal .<br /><br /><span style="font-size: 14.3999996185303px; line-height: 21.5999984741211px; background-color: #f5f5f5;">Rozpisałem się z jakiegoś powodu :D mniejsza o większość :D</span></p>
Ikari Mana 23. Kwiecień 2015 - 9:29
Medivh i Khadgar to już wgl. inna bajka, uczeń i mistrz. Pierwsza wojna jeśli dobrze pamiętam. Whatever, pozdrawiam ;)
mrrrau92 22. Kwiecień 2015 - 3:08
zgadzam się w pełni z DamianoS. potrzeba nam tanka z sc (Dehaka) i suppa z diablo (deckard, necro, auriel) a nie kolejnych postaci z wowa, których jest masa. nie chce mi się licytować o ilość postaci ale w diablo i sc jest ich jeszcze od cholery do dodania (z rozpoznawalnych a jest jeszcze masa pobocznych)
Obrazek użytkownika Creator
Creator 22. Kwiecień 2015 - 9:16
<p>WarCrafta nigdy za mało, aczkolwiek wszystkich postaci mamy malutko w grze.</p>
Obrazek użytkownika itznaix
itznaix 22. Kwiecień 2015 - 15:14
<p style="font-size: 14.3999996185303px; line-height: 21.6000003814697px;">Creator HotS to nie Heroes of Warcraft :D ... wiec fajnie jakby byl balans postaci miedzy kazdym z uniwersow :) sam lubie warcrafta 11lat prawie spedzonych w wowie jednak robi swoje ;) ... (liczac bete vanilii ) nie mniej zbyt duzo postaci tylko jednego uniwersum na dluzsza mete bedzie imo nudzila ;)</p><p>&nbsp;</p>
Obrazek użytkownika Creator
Creator 22. Kwiecień 2015 - 15:38
<p>toteż wszystkich napisałem że mało gdyby ogólnie zwiększyć ilość dla każdego universum np +15 do obecnego stanu , to przewaga wc nie bolała by tak fanów innej strony</p><p></p><p>ps fan WC3</p>