Historie postaci Overwatch

Historie postaci Overwatch

Overwatch jest grą specyficzną - nie zawiera kampanii, a jej historia opowiedziana jest za pomocą elementów dekoracyjnych map, a także różnych filmów, komiksów oraz artykułów.

Oto zbiór danych jakie posiadamy o postaciach z gry - zastrzegam, że nie tyczy się to początków fabularnych Overwatch! To jest już całkiem inna historia...


Artykuł będziemy uzupełniać na bieżąco wraz z ukazywaniem się kolejnych materiałów o danych postaciach. W każdej chwili dostępne są krótkie notki biograficzne na stronie Overwatch.


Spis treści

Jack Morrison - Żołnierz 76


Legendarny dowódca Overwatch, oficjalnie zabity w eksplozji w szwajcarskiej bazie organizacji...

Nieoficjalnie wiadomo, że przybrał miano Żołnierza 76, który mści się za niesłuszne zniszczenie jego ukochanej organizacji.

Materiały źródłowe:


Film: Historia Żołnierza 76

Wersja oryginalna Wersja polska


Film: Bohater

Wersja oryginalna Wersja polskaLucio


Czy zwykły DJ może odmienić losy świata? Ten na pewno! Brazylijczyk odbywający trasą koncertową "Synaesthesia" eksperymentuje z najnowocześniejszą technologią, która każdemu da kopa, bądź poprawi samopoczucie!

A wszystko zaczęło się od skromnego pomysłu podniesienia rodaków na duchu po Kryzysie Omnicznym. Gdy już nasz bohater zyskał rozgłos, pewna korporacja zaczęła tworzyć plany o wątpliwej korzyści dla ludności kraju - wprowadzając wreszcie godzinę policyjną oraz przymusową pracę. Ostatecznie to Lucio wykradł technologię dźwiękową i zmobilizował tłumy do buntu przeciwko ciemiężcom. Przyniosło mu to światową sławę oraz pewność, że może coś w tym świecie jeszcze zdziałać dobrego.

Materiały źródłowe:
Śmieciarze - Złomiarz & Wieprzu

Eksplozja reaktora australijskiego omnium na zawsze zmieniła krajobraz tamtejszych terenów. Co więcej - pustkowia przyciągnęły grupki indywiduów, które połączyły się w bandę Śmieciarzy. Razem zbierali złom, resztki robotów i maszyn budując na tym swoje "imperium".

Złomiarz - Jamison Fawkes. Anarchista, złodziej, specjalista od materiałów wybuchowych, najemnik, zbieracz złomu. Jeśli wierzycie, że każdy człowiek ma w sobie ukryte dobro, to widać nigdy go nie spotkaliście - wasze szczęście! Wszystko co wybucha jest jego obsesją. Promieniowanie wywołało spory wpływ w jego psychice, dając w sumie osobnika będącego kwintesencją szaleństwa.


Wieprzu - Mako Rutledge. Bezlitosny morderca, okrutnik, niszczyciel. Został przesiedlony z terenów australijskich, przeznaczonych dla omników. Razem z swoimi rodakami stworzyli Front Wyzwolenia Australii i zaatakowali Omnium. Podczas tych działań ucierpiał reaktor, w konsekwencji niszcząc okolicę. Widok zniszczonego świata i samotność odebrały mu człowieczeństwo.

Owa dwójka zaczęła razem pracować, po znalezieniu przez Złomiarza nieznanego sekretu w ruinach omnium. Niechętnie Wieprzu przystał na zostanie jego ochroniarzem, za cenę połowy łupów.


Film: Kulisy Zbrodni

Wersja oryginalna Wersja polska


Komiks "Legalna Robota"Mei


Agentka Overwatch, bliska przyjaciółka Winstona - pracuje nad zmianami klimatycznymi na globie. I choć większość uważa owe zmiany za skutek wojen i rosnącej populacji robotów, to nikt na to twardych dowodów nie posiada. Niestety przebywając na Antarktydzie, Mei została odcięta od świata przez przez potężną burzę arktyczną. Jej jedyną szansą na przeżycie była hibernacja.

Ratunek za szybko nie nadszedł - dopiero po latach z gruzów ośrodka wydobyto ciała pracujących tam niegdyś naukowców - wszystkich martwych prócz Mei. Czekał na nią nie lada szok - zniszczone Overwatch, klimat bardziej chwiejny niż kiedykolwiek, cała dawna praca w rozsypce. Nie poddała się jednak! Postanowiła kontynuować swoje dawne dzieło ratowania ekosystemu planety.

Materiały źródłowe:Winston


Ile potrzeba goryli do odkręcenia słoika z masłem orzechowym? Ten osobnik radzi sobie z tym aż za dobrze! Winston jest zmodyfikowanym genetycznie osobnikiem tego gatunku, który tak dalece zaszedł w ewolucji, że dorobił się miana szanowanego naukowca oraz doświadczonego agenta Overwatch - a wszystko przez eksperyment na Księżycu!

Po upadku organizacji, nasz bohater ukrywał się na posterunku Gibraltar, skąd przez kilka lat bił się z rozterkami - czy raz jeszcze wezwać agentów do stanięcia w walce z siłami zła?


Film: Reaktywacja

Wersja oryginalna Wersja polska


Trupia Wdowa


Amélie Lacroix - dawna żona jednego z najlepszych agentów Overwatch - Gérarda Lacroix. Niestety, wrogowie Overwatch porwali ją z tego powodu, torturowali, wyprali mózg... i uzbroili. Cudownie odnaleziona Amelia po dwóch tygodniach zamordowała swojego ukochanego współmałżonka.

Po tym morderstwie powróciła do organizacji która ją zdeprawowała - "Szpon". Została doszkolona, a nawet zmodyfikowana fizjologicznie (przez spowolnienie akcji serca). Obecnie jest zabójczynią, która nie lęka się żadnego zadania.


Film: Zlecenie

Wersja oryginalna Wersja polska


McCree

Jessie McCree - były agent Overwatch, obecnie łowca nagród. Zasłynął jako banita posługujący się niezrównanym rewolwerem 'Rozjemcą', który wraz z gangiem trudnił się przemytem broni w południowej Ameryce. Ostatecznie gang został rozbity przez siły Overwatch, a sam Jessie dostał wybór: więzienie, albo pokuta w organizacji. Ostatecznie przemógł swój cynizm i nawet zdobył się na wiarę, że może naprawić swoje życie poprzez walkę z niesprawiedliwością na świecie.

McCree został przyjęty do jednostki Blackwatch, pracującej ponad biurokracją i - co za tym idzie - posiadająca większą wolność w działaniu. W momencie osłabienia Overwatch, oraz tworzenia się elementów wywrotowych w Blackwatch, postanowił nie wtrącać się do wewnętrznej wojny. Opuścił organizację i zaczął działać na własną rękę jako rewolwerowiec do wynajęcia - zawsze wyłącznie w obronie słusznej sprawy.


Komiks "Napad na pociąg"Reinhardt

Reinhardt Wilhelm - jeśli ktokolwiek zastanawia się, czy istnieją obecnie prawdziwi rycerze, to najwidoczniej nigdy nie poznał tego 'jegomościa". Wszedł w skład pierwotnej grupy Overwatch, skierowany ze swojej rodzimej armii niemieckiej, w której wsławił się nietuzinkową odwagą, niesieniem sprawiedliwości oraz męstwem. Dość mocno się przyczynił do zażegnania kryzysu omnicznego, po zażegnaniu którego pozostał w Overwatch, stają się jednocześnie wielkim zwolennikiem jego misji.

Przez cały okres służby kierował się honorem, i o honorze nie pozwalał nikomu zapomnieć. Nie bał się sprzeciwiać przełożonym, potrafił surowo krytykować wszelkie akcje niezgodne z duchem organizacji.

Krótko przed jego sześćdziesiątką został odsunięty od aktywnej służby bojowej - przygnębiło to starego żołnierza, poczuł się bezużyteczny. Również, krótko po końcu jego kariery, Overwatch upadło.

Ostatecznie, Reinhardt postanowił raz jeszcze wziąć sprawy w swoje ręce. Widząc pogrążający się świat w chaosie, raz jeszcze ubrał swoją zbroję krzyżowca i wyruszył walczyć o sprawiedliwość w Europie, by bronić niewinnych.


Komiks "Pogromca Smoków"Fara

Fereeha Amari - wychowana na opowieściach swojej matki (agentki Overwatch), pragnęła przez całe życie dołaczyć do legendarnej organizacji. Zaciągnęła się do armi egipskiej, gdzie dzielnie pięła się po kolejnych szczeblach kariery. Po latach wzorowej służby jako dowódca, miała realne szanse na spełnienie swoich marzeń. Niestety nie zdążyła - Overwatch zostało rozwiązane.

Fara ukończyła służbę z wyróznieniem i została szefową ochrony w Helix Security. Obecnie strzeże tajnego obiektu badawczego w Gizie, pracującego nad SI. Nadal jednak marzy o walce w imię budowy lepszego świata.

Komiks "Misja"Torbjörn

Torbjörn Lindholm - światowej sławy inżynier, konstruktor systemów uzbrojenia. Zawsze naciskał na to, by jego wynalazki służyły dla dobra ludzkości. Zostało to niestety zlekceważone! Przed kryzysem jego pracodawcy wpadli na pomysł połączenia jego dzieł z siecią sztucznej inteligencji. Zemściło się to po wybuchu kryzysu omnicznego


Bez zwłoki, Torbjörn dołączył do szeregów formującego się Overwatch, by walczyć z jego własnym geniuszem. Ostatecznie odegrał nie małą rolę w opanowaniu sytuacji na świecie. Jednakże nawet po tym nie osiadł na laurach - dalej wspierał Overwatch swoimi niesamowitymi urzadzeniami.

Po upadku organizacji, sporo jego wynalazków zostało rozkradzionych. Obecnie Lindholm robi wszystko, by je odzyskać z niepowołanych rąk i zabezpieczyć tak, by nie zagrażały niewinnym ludziom.

Komiks "Niszczyciel"


Komentarze

Obrazek użytkownika Kupciol
Kupciol 4. Kwiecień 2016 - 7:51
W historii o śmieciarzach zamieniony jest film polski z oryginalnym;)
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 4. Kwiecień 2016 - 8:54
Poprawione! :)
Obrazek użytkownika Forms
Forms 4. Kwiecień 2016 - 18:33
Bardzo mi się podoba ten artykuł, dowiedziałem się wiele o postaciach. Szczególnie ciekawiła mnie historia Mei, bo to jedna z moich ulubionych bohaterek. Za to historia Widowmaker mnie rozwaliła...

W akapicie o Wieprzu poprawcie literówkę: ciałań na działań - tak mi się wydaję, że tak powinno być.

Jak w ogóle można teraz dawać łapki w górę artykułom? Albo jestem ślepy, albo zmieniliście ciut tę opcję.
Obrazek użytkownika FTNewbie
FTNewbie 4. Kwiecień 2016 - 19:36
Można za pomocą przycisku "Lubię To" pod artykułem :)
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 4. Kwiecień 2016 - 20:39
I ponownie - literówka poprawiona :)

A w kwestii oceniania - trochę eksperymentowaliśmy z naliczaniem punktów. Niedługo powrócą łapki w górę, a punkty artykułu będą również zliczać chociażby polubienia na facebooku.