Historia Sektora Koprulu - Sons of Korhal

Historia Sektora Koprulu - Sons of Korhal

Wróciłem! Jako że mój mały wyjazd się zakończył lecimy dalej w magicznym, pełnym słodyczy i rebelii Lore SC2!

 

 

Let the games Begin!

 

Krótko po zakończeniu Wojen Gildii wybuchła kolejna anty-konfederacka rebelia, tym razem na planecie Korhal IV. Mieszkańcy owej kolonii mieli już dość korupcji i „kolesiostwa”,  które były nieodłączną częścią Konfederacji. Rosło napięcie, aż pewnego uroczego dnia, mężczyzna zwany jako Angus Mengsk, rozpoczął bunt obiegający cały Korhal. Podległe mu siły milicyjne zaatakowały i zmusiły do odwrotu lokalny garnizon wojsk Konfederacji, a w międzyczasie syn Angusa, Arcturus Mengsk nie popierajacy tak gorąco działań ojca, opuścił planetę by nie brać udziału w rzezi.

 

Tymczasem na jego rodzimej planecie doszło do tragedii. Konfederaci, w pierwszej wstępnej próbie stłumienia rebelii, wysłali trzech zabójców, zwanych Duchami (byli to żołnierze ze zdolnościami psionicznymi poddani wymagającemu szkoleniu, którzy byli w posiadaniu technologii maskowania), którzy w potrójnym morderstwie dokonali egzekucji Angusa Mengska, jego żony oraz córki. Głowa Angusa została odcięta, jednak nigdy jej nie odnaleziono. Ten czyn tylko podburzył Korhalczyków, w tym Arcturusa, który stał się gorliwym przeciwnikiem Konfederacji.

 

Najgorsze jednak miało dopiero nadejść. Gdy Konfederaci usłyszeli, że rząd Protektoratu Umojańskiego rozważa zbrojną interwencję po stronie mieszkańców Korhala, sięgnęli po drastyczne środki, uznając iż sytuacja jest zbyt poważna, aby ją lekceważyć. Jako że umysłem zbytnio też nie grzeszyli, postanowili jednogłosnie że zamiast się cackać zrzucą im na głowe tysiące głowic nuklearnych! W wyniku deszczu atomówek zgineła cała populacja Korhala IV, a sama planeta obróciła się w jałowe i napromieniowane pustkowie.

 

Gdy hiobowa wieść dotarła do Arcturusa Mengska, chłopak wpadł w gniew. Stał się nieprzejednanym wrogiem Konfederacji, stając na czele zbrojnego ugrupowania, które zostało nazwane „Synowie Korhalu” (ang. Sons of Korhal). Owa grupka szybko stała się najbardziej znaną i najbardziej poszukiwaną „terrorystyczną” grupą w sektorze Koprulu. Jej cel był prosty: Obrócić w niwecz Konfederacje tak samo, jak oni obrócili Korhal.

 

 

Początkowo Mengsk działał z ukrycia. Nie miał jakichkolwiek szans w walce otwartej z racji braku regularnego wojska. Stopniowo rósł jednak w siłę, werbując coraz więcej ludzi do swej grupy. Synom Korhala udało się nawet przejąć uszkodzony konfederacki krążownik, którego nazwę przemianowali na „Hyperion”. Statek ten stał się okrętem flagowym Mengska.

 

Pierwszą poważną akcją dywersyjną Synów Korhala był sabotaż w konfederackiej bazie badawczej na planecie Vyctor V, zwanej Kompleksem Fujita (ang. Fujita Complex). Mengsk udał się tam, gdyż z pewnych nieznanych nam źródeł dowiedział się, że przebywał tam przynajmniej jeden z Duchów odpowiedzialnych za morderstwo jego ojca. Po dotarciu do wnętrza stacji jego ludzie spotkali Sarę Kerrigan, Ducha na usługach Konfederacji. Przeprowadzano tam na niej eksperymenty z Zergami (wtedy Mengsk też spotkał po raz pierwszy tę rasę). W zamian za oswobodzenie dołączyła do rebelii Arcturusa, zaś jako dowód swych intencji zamordowała jednego z poszukiwanych Duchów.

 

Kolejną akcją, dużo bardziej ryzykowną, był atak na główną akademię Duchów na Tarsonis. Misja omal nie skończyła się katastrofą, lecz Synowie Korhalu zdołali porwać z obozu treningowego wszystkich członków Duchów. A nasza kochana Kerrigan zabiła majora Rumma, swego byłego instruktora, który znęcał się nad nią podczas szkolenia.

 

Porwani członkowie Duchów, zupełnie bezbronni, zostali zamordowani jeden po drugim.  Był tam też kolejny z Duchów odpowiedzialnych za zamordowanie Angusa. Na zakończenie tej masowej egzekucji Arcturus wyjawił Kerrigan, że wie o jej udziale w morderstwie jego ojca i to nawet jako ten najważniejszy duch -  ten, który odciął jego ojcu głowę. Arcturus uznał ją jednak za użyteczną i zatrzymał przy sobie w charakterze przybocznej, zaś sama Kerrigan pozostała całkowicie lojalna wobec swego nowego przywódcy.

 

Tymczasem Mengsk coraz więcej dowiadywał się o działaniach Konfederatów i liczył, że obróci na swoją korzyść to, co stało tuż za rogiem…

 

 

Podobało się? Skomentuj, lajknij, zaproponuj zmiany! :D

Komentarze

Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 28. Lipiec 2014 - 15:40
<p>Jak nie entery to obrazki na zaawansowanym nie wchodza,ffs. ;/</p>
Obrazek użytkownika LordVader
LordVader 28. Lipiec 2014 - 23:39
<p>Hm, nawet daje radę :D Ale nie widzę tu Jimmiego : )</p>
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 29. Lipiec 2014 - 11:06
<p>W tym okresie Jimmiego w Synach Korhalu jeszcze nie było:)</p>
Obrazek użytkownika Clagus
Clagus 29. Lipiec 2014 - 1:03
<p>Volpin nie ma co się stresować :P Kapu i Eridor mają pełne ręce roboty i generalnie z tego co widać coraz większe postępy robią nad Blizzone. Ale trzeba na to czasu, także chowamy faki do kieszeni i z pozytywnym nastawieniem czekamy na fixy :D</p>
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 29. Lipiec 2014 - 11:06
<p>Do tego czasu oni mi beda formatować teskty, KHEKHEKHE :D</p>
Thouruk 29. Lipiec 2014 - 11:32
Panie Volpin, "Synowie Korhalu" nie "Korhala" :)
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 29. Lipiec 2014 - 12:19
<p>Racja, mój bład. Ale nie moge tego Edytować już ;cc</p>
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 29. Lipiec 2014 - 13:28
<p>Ale ja mogę ;)</p>
Obrazek użytkownika XanderTrago
XanderTrago 29. Lipiec 2014 - 13:18
<p>To Kerrigan już wcześniej była zergiem?</p>
Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 29. Lipiec 2014 - 14:28
<p>Nie była. "Tylko" testowano na niej jakieś zergowskie geny czy inne dziwactwa.</p>
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 29. Lipiec 2014 - 15:46
<p>Juz wtedy byla "naćpana" genami Zergowskimi i potrafiła kontrolować podstawowe zerglingi. Chcieli zrobic z niej pilocik do Zergow.</p>
Daergal 30. Lipiec 2014 - 19:52
Fajnie takie opowiadanie historii czytać ale lepiej jest samemu starcrafta przejsc :)
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 30. Lipiec 2014 - 23:47
<p>Pragne zauważyć że to jest historia SPRZED SC1. Zresztą... kto z młodszych graczy teraz zagra w Brood War? HM? :D</p>